31

03.2024

18:53

Esiliiga uueks liidriks tõusis Tartu JK Welco

Laupäeval, 30. märtsil kell 17.00 toimusid Esiliigas neljanda vooru kohtumised. Harju JK Laagri alistas JK Tabasalu 4:1, Tartu JK Welco oli 6:1 parem Paide Linnameeskonna duubelvõistkonnast, Tallinna miniderbist väljus võitjana 3:1 seisuga Tallinna FC Flora U21. FC Elva ja JK Tallinna Kalev U21 ning Viimsi JK ja FC Tallinna vahelised kohtumised lõppesid 2:2 viikidega.

Tabasalu Arenal toimunud mängu läksid juhtima võõrustajad, kui Raivo Saare 10. minuti vasaku jala löök karistusalast jäi Harju väravavaht Maico Rimmelile püüdmatuks. Seejärel haarasid initsiatiivi külalised ning kaheksa minutit hiljem oli tablool viigiseis, kui täpne oli Kristjan Kriis. 34. minutil viis keskkaitsja Jako Kariste akrobaatilise sooritusega Harju 2:1 juhtima. Selle seisuga läksid meeskonnad ka vaheajale. Teisel poolajal jätkus Harju surve ning 57. minutil nõudis Ander Siku karistuslöök Kaupo Koortilt Tabasalu väravasuul korralikku tõrjet. Minut hiljem maandus Siku karistuslöögist antud tsenderdus Andreas Kaevatsi pea kohal, kes tegi mänguseisuks 3:1. Viiendal üleminutil vormistas Kriis kohtumise lõppseisuks 4:1.

Mängu tipphetked:

Tartu JK Welco sõitis neljandas voorus külla Paide Linnameeskonna U21 võistkonnale ning haaras juba alguses mänguohjad enda kätte. Pärast veerandtundi oli Welco eduseis juba kolmeväravaline, kui 5. minutil avas mänguskoori Tristan Saupõld, 11. minutil kahekordistas Welco eduseisu Rasmus Kala ning 16. minutil lõi Saupõld oma mängu teise ning hooaja neljanda värava. Kuigi poolaja lõpus tekkisid võimalused ka Paidele, siis kiiretele väravatele esimesel poolajal lisa ei tulnud ning 3:0 seisul mindi poolajapausile. Teine poolaeg jätkus külalisvõistkonna domineerimine ning seda süvendas Paide punane kaart, mille teenis 53. minutil Kert Kiik. Minut hiljem järgnes sellele Marko Mägi meisterlik tegutsemine vasakul äärel, mis päädis kohtumise neljanda väravaga. 72. ja 76. minutil sai Welco väravatesadu lisa, kui täpsed olid Andreas Valk ja Kristjan Ugam. Paide auvärava eest hoolitses Abega Enyang Ngu, kes tegi 83. minutil mängu lõppseisuks 6:1.

Sportland Arenal toimunud Tallinna FC Flora ja Tallinna FCI Levadia duubelvõistkondade miniderbis haaras varakult eduseisu Levadia, kui 11. minutil pani Artur Sakariase tsenderdusele pea vahele Maksimilian Skvortsov. Levadia eduseis püsis tablool vaid kolm minutit, sest 14. minutil viigistas Rico Randväli Tristan Pajo söödust mänguseisu. 30. minutil võitis Sten Patrick Prunn Florale penalti, mille Pajo realiseeris 2:1 eduseisuks, lüües palli paremasse nurka ja saates Levadia väravavahi vastassuunas. Poolaja lõpus oli Maksim Gussevil võimalus mänguseis taas viigistada, kuid Flora väravavaht Oskar Hendrikson tõrjus tema ürituse. Teisel poolajal olid paremad võimalused skoorimiseks Levadial, kuid vastu mängu käiku sai 83. minutil tabamuse kirja hoopis Flora, kui värava lõi vahetusest sekkunud 15-aastane Romet Leppik. 3:1 Flora võiduga seekordne Tallinna miniderbi ka lõppes.

Elva Nike Arenal kohtusid laupäeval FC Elva ja JK Tallinna Kalev U21. 23. minutil haarasid mängu eduseisu võõrustajad, kui nurgalöögi järgses olukorras vajutas Mauris Villems palli mõnelt meetrilt võrku. 36. minutil läks Elva olukord kehvemaks, kui Anti Ivaste sai kuue minuti jooksul kaks kollast kaarti ning pidi seetõttu väljakult lahkuma. Esimese poolaja lõpus keerutas Kalevi kapten Kenlou Laasner karistuslöögi Elva väravavõrku ning vaheajale läksid meeskonnad 1:1 viigiseisul. Teise poolaja alguses asus vähemuses mänginud Elva kohtumist taas juhtima, kui Kristo Põldsaare nurgalöögi saatis peaga võrku pikakasvuline keskkaitsja Martin Thomson. Kalevil oli vastus aga Kenlou Laasneri näol taas olemas, kes edestas kastis Thomsonit ning lükkas Silver Rasmus Kubensky madala tsenderduse peaga võrku. Kaartiderohke ja võitluslik kohtumine lõppes 2:2 viigi ning jagatud punktidega.

Viimsi staadionil läksid vastamisi kohalik Viimsi JK ja FC Tallinn. Väheste sündmustega esimese poolaja tähtsaim hetk oli 32. minutil, kui FC Tallinna kogenud ründaja Viktor Plotnikov jäeti karistusalas valveta ja tema pealöök maandus Viimsi väravas. Teist poolaega alustas samuti paremini FC Tallinn, kes suurendas 50. minutil eduseisu kaheväravaliseks. Nurgalöögist kasti saadetud tsenderduseni kerkis kõrgeimale taas Plotnikov, kes saatis kohtumises teise palli Viimsi väravavaht Karl-Romet Nõmme selja taha. Teise poolaja edenedes vähendas Viimsi ründaja Oskar Mägi kodumeeskonna kaotusseisu minimaalseks, kui 62. minutil lendas tema madal kauglöök FC Tallinna väravasse. 69. minutil oli Mägi silmitsi FC Tallinna väravavaht Artjom Jakovleviga, kuid ründaja luhtas võimaluse mänguseis viigistada. 75. minutil sai Kirill Nesterov Viimsi karistusala tagant jalga proovida, kuid tema löök tabas posti. Juba kaks minutit hiljem oli mänguseis viigis, kui Viimsi poolelt tegi skoori taas Mägi. Üleminutite nurgalöögist oli Viimsil šanss ka mäng võita, kuid FC Tallinn suutis palli väravast eemal hoida. Mäng lõppes 2:2 viigiga ning mõlemad meeskonnad pidid kohtumise järel leppima ühe punktiga.

Esiliiga neljanda vooru järel juhib tabelit Tartu JK Welco üheksa punktiga. Neile järgnevad Tallinna FC Flora U21 samuti üheksa ja Harju JK Laagri kaheksa punktiga. Tallinna FCI Levadia U21 on seitsme punktiga neljas, FC Tallinn ja JK Tallinna Kalev U21 viie punktiga vastavalt viies ja kuues ning FC Elva nelja punktiga seitsmes. Tabeli lõpus on Paide Linnameeskond U21 võistkonnal ja Viimsi JK-l kolm punkti, millega asetsetakse vastavalt kaheksandal ja üheksandal tabelireal. Esiliiga viimane võistkond on JK Tabasalu, kes on neljast mängust kogunud vaid ühe punkti.