23

11.2018

15:15

Esiliigades peetakse otsustavaid üleminekumänge

Sel laupäeval peetakse korduskohtumisi tippliigade üleminekumängudel. Esiliiga ja Esiliiga B üleminekumängudel pidid tänavu kõrgemal tasandil pallinud meeskonnad avavaatuses tunnistama võõrsil vastase paremust.

Esiliiga üleminekumängudes suutis Kohtla-Järve JK Järve võita esimese kohtumise 3:1 . Avapoolajal väravaid ei löödud, kuid kodumeeskonna viis 56. minutil juhtima Raivo Saar. Väravatesadu algas kohtumise lõpus, kui esmalt kahekordistas Järve eduseisu 83. minutil Aleksandr Ivanjusin penaltist ja kaks minuti hiljem viis Yuri Sousa Lima Lellis kodumeeskonna juhtima juba 3:0. 89. minutil lõi Keila ühe värava tagasi, kui penalti realiseeris Tiit Tikenberg.

Otsustav korduskohtumine leiab aset homme, 24. novembril kell 13.00 Keila staadioni kunstmuruväljakul.

JK Järve esindaja Andrei Skaleta: „Esimene mäng Keilaga oli meie poolt päris hea, kui saime kodus 3:1 võidu. Järgmine mäng juba Keilas, kus saab olema juba päris raske, kuna neil on vaja meid võita. Oleme selleks mänguks väga hästi valmistunud ja läheme 100% võtma ka teist võitu.“

Kaitsja Erik Kruglov: „Esimese mängu võitsime, aga ei tohi lõõgastuda. Laupäeval läheme endast kõike andma, et saada see vajalik võit.“

Mängu kohtunik on Martti Pukk, keda abistavad Erkko Liiv ja Tauno Rämson. Neljas kohtunik on Aleksei Latõnin.

Esiliiga B üleminekumängudes läheb JK Tabasalu korduskohtumisele peale veelgi suurema eduseisu pealt, kui esimeses mängus alistati Lasnamäe FC Ajax 3:0. Avavärava eest hoolitses 39. minutil Kersten Lõppe ning 63. minutil viis Edwin Stüf Tabasalu 2:0 juhtima. Lõppskoor tuli tabloole 76. minutil, mil Ajax lõi omavärava.

JK Tabasalu peatreener Marko Kristal: „Meil on kodumängust küll 3:0 edumaa, aga oleme valmis raskeks mänguks. Et midagi juhtuma ei hakkaks, tuleb mängida oma mängu ja siis saame ka soovitud tulemuse.“

Mängija Valeri Makarov: „90 minutit Esiliiga B-ni! Tore oleks pikk hooaeg ka võidukalt lõpetada.“

Homse mängu avavile kõlab Ajaxi staadionil (Võidujooksu 8a, Tallinn) kell 13.00. Mängu kohtunik on Miko Pupart, keda abistavad Sander Saga ja Artur Telling. Neljas kohtunik on Maksim Ramazanov.