Esiliigas B toimus täna IX mänguvoor. HÜJK Emmaste alistas võõrsil Kohtla-Järve JK Järve 5:1 ja tõusis uuesti tabelijuhiks, kuna Nõmme JK Kalju II tegi 0:0 viigi FC Elvaga.
JK Sillamäe Kalev II alistas Tallinna FC Flora III 3:0 ning Tallinna FC Ararat TTÜ Pärnu Linnameeskonna 3:2. Viimases mängus alistas Tallinna JK Legion Tallinna JK Dünamo 5:1.
Esiliiga B aprilli parimaks treeneriks valiti Nõmme JK Kalju II peatreener Zaur Tšilingarašvili, parimaks mängijaks aga Andrei Antonov Tallinna FC Ararat TTÜ-st.
Esiliiga B IX vooru mängud 1. mail
1. mail kell 17:00 Sillamäe Kalevi kunstmurustaadion (Kesk 30, Sillamäe)
JK SILLAMÄE KALEV II - TALLINNA FC FLORA III 3:0 (1:0)
ametlik protokoll
Väravad: 32. pen. Iraklii Torinava, 69. Sergei Vihrov, 90.+2. Roman Ovtšinnikov
Hoiatus: 49. Juhan Jograf Siim
JK Sillamäe Kalev II: 35-Levizi (84. 53-Kolesnikov), 19-Ovtšinnikov, 17-Vihrov, 22-Jädal, 27-Aleksejev, 7-Andrejev (86. 77-Mukhin), 5-Trofimov, 2-Cherkasov, 23-Kulikov, 11-Mironov (66. 13-Bordikov), 10-Torinava.
Varus: 53-Kolesnikov, 15-Volkov, 77-Mukhin, 13-Bordikov, 18-Šepelev.
FC Flora III: 1-Traublum, 8-Wahl, 19-Kruusalu, 10-Siim, 14-Alizade, 11-Astur, 17-Sõrmus, 3-S. Grauberg, 13-Keert, 15-Morrone (86. 2-M. Grauberg), 18-Nurmsaar (74. 4-Hanson).
Varus: 12-Tali, 2-M. Grauberg, 4-Hanson.
Mänguolud: +10, päikesepaisteline tuuline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 65
Peakohtunik: Raul Kaivoja
Abikohtunikud: Andrei Vorobjov, Eduard Andreev
1. mail kell 17:00 Ahtme kunstmurustaadion (Altserva 6, Kohtla-Järve)
KOHTLA-JÄRVE JK JÄRVE - HÜJK EMMASTE 1:5 (1:2)
ametlik protokoll
Väravad: 25. Vjatšeslav Smirnov - 3. pen., 45. Taavi Laurits, 49. Kristjan Paapsi, 64., 79. Jaak Prints
Hoiatused: 14. Vjatšeslav Smirnov, 67. Aleksandr Ivanjušin, 89. Artisom Kavaliou
JK Järve: 1-Gusev, 15-Bardakov, 22-Vigovski (45. 42-Tihhonov), 17-Ivanjušin, 2-Tsarjov, 10-Smirnov, 11-Kavaliou, 33-Hlobõstin, 3-Tomaševski (66. 25-Duda), 18-Berdyugin, 20-Tipukin (55. 4-Škaleta).
Varus: 4-Škaleta, 25-Duda, 42-Tihhonov.
HÜJK Emmaste: 26-Armas, 38-Reinson, 6-Vahtramäe, 33-Kase (49. 28-Saar), 18-Laurimaa, 21-Ottis, 36-Paapsi, 17-Prints, 29-Martinson, 11-Reinvald, 34-Laurits.
Varus: 28-Saar.
Mänguolud: +10, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 56
Peakohtunik: Denis Petrov
Abikohtunikud: Jüri Štšebunjajev, Mait Kröönström
1. mail kell 17:00 Hiiu kunstmurustaadion (Pidu tn 11, Tallinn)
NÕMME JK KALJU II - FC ELVA 0:0 (0:0)
ametlik protokoll
Väravad: -
Hoiatused: 58., 72. Henrik Pürg, 76. Hindrek Ojamaa, 83. Hiroki Maehara, 90.+2. Marco Bianchi, 90.+4. Adis Hadžanovic - 51. Karl Bussov, 83. Ats Joandi, 87. Meelis Allik
Eemaldamine: 72. Henrik Pürg
51. minutil lõi Adis Hadžanovic penalti latti
JK Kalju II: 69-Aland, 3-Mägi (46. 6-Liiva), 5-Ojamaa (78. 9-Gassimov), 2-Bianchi, 15-Kuusk, 14-Pürg, 23-Kaldma (89. 13-Karumaa), 7-Listmann, 88-Hadžanovic, 22-Kai (75. 77-Maehara), 17-Kirss.
Varus: 6-Liiva, 9-Gassimov, 77-Maehara, 13-Karumaa.
FC Elva: 1-Käkk, 4-Bussov, 5-Rando Kuus, 6-Kosemets, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro (46. 19-Allik), 18-M. Kuresoo, 8-Tinn, 11-Raido Kuus (58. 9-Joandi), 14-Eichelmann (65. 20-Pärnpuu; 90.+3. 21-Hanson).
Varus: 19-Allik, 15-Samoilov, 9-Joandi, 21-Hanson, 20-Pärnpuu.
Mänguolud: +10, päikesepaisteline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 73
Peakohtunik: Martin Salong
Abikohtunikud: Urmo Visnapuu, Margo Noode
1. mail kell 17:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC ARARAT TTÜ - PÄRNU LINNAMEESKOND 3:2 (1:0)
ametlik protokoll
Väravad: 35., 73. Andrei Antonov, 68. Vladimir Kuzmin - 50. ov. Rainer Põld, 83. Rasmus Peetson
Hoiatused: 45. Igor Ivanov - 43. Anton Issakov, 56. Envar Lauter, 67. Markus Sabiin, 75. Jaak-Peeter Oja
FC Ararat: 1-Zguro, 4-Põld, 15-Tammerik, 19-Tkatšuk, 18-Lahmanov, 10-Arutjunjan, 3-Belozjorov (59. 13-Aasma), 36-Savotškin, 17-Kuzmin, 14-Ivanov (80. 9-Tamm), 16-Antonov.
Varus: 33-Pulkkinen, 9-Tamm, 27-Sinivee, 5-Novikov, 11-Kelder, 13-Aasma, 28-Roosimets.
Pärnu LM: 1-Vainu, 5-Oja (85. 4-Sepp), 18-Kitsel, 11-Mäeots, 14-Saal (65. 13-Sabiin), 21-Issakov, 7-Lauter, 8-Peetson, 12-Pärnat, 10-Saarts, 15-Hanson.
Varus: 17-Midenbritt, 13-Sabiin, 4-Sepp.
Mänguolud: +10, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 11
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Taavi Puuorg
1. mail kell 20:30 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA JK LEGION - TALLINNA JK DÜNAMO 5:1 (2:0)
ametlik protokoll
Väravad: 18., 36. Stefan Tšendei, 64. Dmitri Bereitorov, 74. Pavel Dõmov, 76. Aleksei Ivanov - 67. Maksim Židkov
Hoiatused: 25. Gleb Sinitsin, 90.+2. Sergei Andrejev - 63. Rejal Alijev
Eemaldamine: 61. Mihhail Lissenkov
TJK Legion: 89-Usikov (78. 97-Artjuhhov), 17-S. Andrejev, 4-Balahnitšjov, 15-Bereitorov, 19-Dõmov, 18-Kirn (70. 21-A. Ivanov), 10-Mikailov (18. 11-Frolov), 3-Reintal, 9-Sinitsin (82. 12-Stefutin), 14-Šlein, 20-Tšendei (80. 2-Gornostajev).
Varus: 97-Artjuhhov, 2-Gornostajev, 11-Frolov, 21-A. Ivanov, 12-Stefutin.
JK Dünamo: 1-Lissenkov, 18-Božko, 23-M. Andrejev, 22-Basharin, 25-Korobtšov, 19-Lefanov (65. 21-Kudaškin), 10-M. Židkov, 17-Letjaga, 14-D. Židkov, 9-Alijev (65. 13-Gribovski), 12-Guseinov.
Varus: 11-Kašitski, 21-Kudaškin, 13-Gribovski, 15-Skatškov, 20-M. Ivanov.
alates 62. minutist oli Dünamo väravavahiks Mihhail Letjaga
Mänguolud: +7, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 43
Peakohtunik: Veiko Mõtsnik
Abikohtunikud: Roland Meritee, Sergei Makarov