22

06.2021

10:13

Esiliigas jätkavad võimsalt Maardu ja Kalev

Esiliigas peeti nädalavahetusel neli kohtumist. Tabeli kaks kõrgemat kohta hõivavad Maardu Linnameeskond ja JK Tallinna Kalev, kes noppisid viimati vastavalt kuue- ja neljaväravalise võidu.

Kalev võitis Lillekülas FC Flora duubelmeeskond 5:1. Avapoolaja Reinhard Reimaa ja Markus Vaherna väravatest võitnud Kalev lasi endale teise poolaja alguses ühe tagasi lüüa, kui täpne oli Andreas Kiivit, kuid Ramol Sillamaa tabamused 57. ja 81. minutil kindlustasid Kalevi võidu. Viimase värava lõi kolmandal lisaminutil Mark Petrov.

Maardu Linnameeskond oli võõrsil 6:0 parem FC Elvast. Roman Sobtšenko lõi Maardu esimesed kaks, seejärel kordas tema saavutust Vitali Gussev ning poolajaks oli Maardu juba nelja väravaga peal. Vadim Aksjonov realiseeris teise poolaja alguses penalti ja viimase värava lõi Elva võrku Maksim Krivošein.

Kindla võidu võttis ka Paide Linnameeskond U21, kes alistas Pärnu Jalgpalliklubi 4:0. Kaks väravat lõi nii Hadji Drame kui ka Siim Aer. Tartu meeskonnad JK Welco ja JK Tammeka leppisid 1:1 viiki.

Maardu ja Kalev on pidanud kaheksa mängu ja teeninud vastavalt 20 ja 19 punkti. Järgnevad FCI Levadia U21, Paide Linnameeskond U21 ja FC Nõmme United, kellel on kirjas seitse mängu. Kui Levadia ja Paide noortel on ette näidata 13 punkti, siis Nõmmel 12. PJK-l on kaheksa mänguga kümme punkti, Flora U21-l kaheksa ja Elval kuus. Tammeka, kes on pidanud seitse kohtumist, on viie punktiga üheksas. Welco teenis nädalavahetusel oma teise viigipunkti.