01

11.2011

19:01

FC Flora kindlustas 2011. aasta meistritiitli

FC Flora murdis võimsa teise poolajaga FC Viljandi vastupanu ja kindlustas 4:0 võiduga ajaloo üheksanda meistritiitli.

Viljandi pidas A. Le Coq Arenal võõrustajate survele vastu täpselt tunni, kuni kaks minutit varem vahetusest sekkunud Hannes Anier Alan Ventseli selja taha esimese palli saatis. Järelejäänud aeg kuulus kindlalt Florale ja lõpuvilega vallandus meistri vääriline võidurõõm.

“Poisid olid täna väga tublid ja väärisid seda võitu. Kuna viimastel aegadel on mängud rasked olnud, siis see võit on eriti magus ja tähtis!” rõõmustas Flora peatreener Martin Reim. “Tahtsime kodus tiitli ära vormistada, sest Viljandis olnuks seda teha veelgi raskem.”

Kolm minutit pärast nooremat Anieri venda lõi karistuslöögi otse väravasse Valeri Minkenen, kelle trahvilöögi järel 84. minutil jõudis sihile Markus Jürgenson. Lõppseisu vormistas Hannes Anier 88. minutil.

“Viljandi mängis esimesel poolajal hästi kaitsvalt, aga me suutsime oma mängupildist kinni pidada ning teisel poolajal võimalusi luua ja neid realiseerida,” lausus kaitsja Gert Kams. “Emotsioon on väga võimas!”

Šansse oli Floral ka avapoolajal, kuid Geir Andre Herremi tabamuse annulleeris suluseis, Minkenen tabas latti. Zaur Tšilingarašvili hoolealused kaitsesid aga visalt, et Flora kuival hoida.

“Poisid olid esimesel poolajal väga tublid ja pingutasid palju, kuid kahjuks vajus mäng teisel poolajal ära. Palju õnne Florale!” ütles Tšilingarašvili.

“Väga hea mäng oli, aga Flora mängis meid üle. Juba esimese poolaja lõpus vajusime füüsiliselt ära ja oli näha, et Flora võidab. Palju õnne neile tiitli puhul!” õnnitles ka Andrei Veis.

Floral on nüüd voor enne hooaja lõppu 83 punkti Nõmme Kalju 79 vastu. Narva Trans teenis pronksi. Flora senised tiitlid pärinevad hooaegadest 1993/94, 1994/95, 1997/98, 1998, 2001, 2002, 2003 ja 2010.

Meistriliiga hooajale pannakse punkt sel laupäeval, kui vastamisi lähevad Viljandi – Flora, Nõmme Kalju – Paide Linnameeskond, Tartu Tammeka – Lasnamäe Ajax, FC Levadia – FC Kuressaare ning Narva Trans – JK Sillamäe Kalev. Kõik mängud algavad kell 14.00.

Meistriliiga XIX vooru mäng

1. novembril kell 18:45 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - FC VILJANDI  4:0 (0:0)
Väravad
: 61., 88. Hannes Anier, 63. Valeri Minkenen, 84. Markus Jürgenson
Hoiatused: 30. Aleksei Jahhimovitš, 79. Sergei Mošnikov - 34. Mikk Sillaste, 63. Sander Sinilaid, 77. Elvis Liivamägi

FC Flora: 12-Orgla, 19-Kams, 41-Minkenen, 49-Beglarišvili, 7-Herrem (58. 8-Hannes Anier), 6-Mets, 10-Mošnikov, 18-Mašitšev, 4-Jahhimovitš, 25-Frolov (73. 5-Peitre), 16-Jürgenson.
Varus: 1-Pedõk, 22-Baranov, 32-Midtgarden, 8-Hannes Anier, 5-Peitre, 30-Krillo, 2-Kukebal.

FC Viljandi: 1-Ventsel, 5-Sillaste, 22-Tutk, 4-Indermitte, 15-Liivamägi, 77-Lätt (68. 45-Munskind), 8-Sinilaid, 16-Ottis (83. 6-Kekišev), 26-Laht, 17-Veis, 21-Junolainen (46. 10-Mööl).
Varus: 12-Randväli, 45-Munskind, 6-Kekišev, 10-Mööl, 18-Lepik.

Mänguolud: +11, selge sügisõhtu; muruväljak heas seisukorras.

Väravalööjate edetabeli tipp 1. novembri seisuga:
45 - Aleksandrs Cekulajevs (Narva JK Trans)
22 - Tarmo Neemelo (Nõmme JK Kalju)
20 - Henri Anier (Tallinna FC Flora)
20 - Vitali Leitan (Tallinna FC Levadia)
18 - Albert Prosa (Tartu JK Tammeka)
16 - Kristen Viikmäe (Nõmme JK Kalju)
16 - Maksim Gruznov (Narva JK Trans)

Meeskondade kõik väravalööjad 1. novembri seisuga:
NARVA JK TRANS (105)
Aleksandrs Cekulajevs 45, Maksim Gruznov 16, Marius Bezykornovas 13, Anton Epikhin 6, Sergei Leontovitš 4, Vladislav Fjodorov 3, Erik Grigorjev 3, Maksim Bazjukin 3, Aleksandr Tarassenkov 3, Aleksandr Kulik 2, Viktor Plotnikov 1, Sergei Kazakov 1, Tomas Rimas 1, Aleksandrs Abramenko 1
omaväravad: Kaspar Kaldoja (Tammeka), Mait Nõmme (Paide LM), Joel Indermitte (FC Viljandi)
TALLINNA FC FLORA (96)
Henri Anier 20, Zakaria Beglarišvili 11, Hannes Anier 9, Valeri Minkenen 8, Alo Dupikov 7, Nikolai Mašitšev 7, Sergei Mošnikov 6, Gert Kams 4, Siim Luts 3, Karl Palatu 3, Andre Frolov 3, Markus Jürgenson 3, Sander Post 1, Nikita Baranov 1, Rauno Alliku 1, Karol Mets 1, Erik Midtgarden 1, Meelis Peitre 1, Aleksei Jahhimovitš 1, Karl-Eerik Luigend 1, Geir Andre Herrem 1
omaväravad: Aleksandr Starodub, Jevgeni Romanov (FC Ajax), Mihhail Starodubtsev (JK Sillamäe Kalev)
NÕMME JK KALJU (81)
Tarmo Neemelo 22, Kristen Viikmäe 16, Juri Jevdokimov 15, Hidetoshi Wakui 7, Alain Garcia Gutierrez 4, Oliver Konsa 3, Eino Puri 3, Kaarlo Verneri Rantanen 2, Ken Kallaste 2, Alo Bärengrub 2, Sergei Terehhov 1, Kouakou Fabrice Elysee Kouadio 1
omaväravad: Deniss Kovtun (FC Ajax), Teet Allas (Paide LM), Aleksandr Kirpu (FC Ajax)
JK SILLAMÄE KALEV (74)
Alexey Alekseev 14, Alexander Nikulin 12, Artjom Dmitrijev 9, Maksim Paponov 6, Sergei Vihrov 6, Roman Nesterovski 5, Jakub Hejret 4, Gediminas Kruša 4, Ilja Monakov 3, Pavel Aleksejev 2, Aleksandr Kulik 2, Kirill Novikov 2, Eimantas Valaitis 2, Igor Dudarev 1, Sergey Mironov 1
omavärav: Sander Viira (FC Kuressaare)
TALLINNA FC LEVADIA (72)
Vitali Leitan 20, Igor Subbotin 8, Konstantin Nahk 8, Janar Toomet 7, Nikita Kolyaev 6, Valerijus Mižigurskis 4, Taijo Teniste 4, Trevor Elhi 4, Aleksandr Volodin 2, Povilas Šarunas 1, Andrei Kalimullin 1, Jevgeni Novikov 1, Maksim Podholjuzin 1, Hindrek Ojamaa 1, Artjom Artjunin 1, Albert Taar 1
omaväravad: Karol Mets (FC Flora), Markus Mats Lellsaar (Paide LM)
TARTU JK TAMMEKA (48)
Albert Prosa 18, Heiko Tamm 6, Alar Alve 6, Martin Haljak 5, Marko Sonn 3, Kaarel Kiidron 3, Kaarel Torop 2, Siim Roops 2, Kaspar Kaldoja 1, Artur Pikk 1, Siim Tenno 1
PAIDE LINNAMEESKOND (38)
Tiit Tikenberg 9, Timo Lomp 4, Mait Nõmme 4, Rauno Kööp 3, Ats Sillaste 2, Carl Tubarik 2, Ervin Kõll 2, Lauri Ellram 2, Martin Ustaal 2, Janek Kalda 1, Andre Mägi 1, Rene Puhke 1, Alen Stepanjan 1, Christian Kõrtsmik 1, Teet Allas 1, Rauno Kald 1
omavärav: Kaarel Kiidron (Tartu JK Tammeka)
FC VILJANDI (35)
Andrei Veis 5, Karl Mööl 5, Joel Indermitte 4, Erkki Junolainen 4, Sander Sinilaid 3, Aleksandr Kulatšenko 3, Rasmus Munskind 2, Jaan Leimann 2, Stanislav Goldberg 2, Rauno Tutk 1, Marten Mütt 1, Bert Klemmer 1
omaväravad: Igor Morozov (FC Levadia), Jevgeni Romanov (FC Ajax)
FC KURESSAARE (28)
Martti Pukk 8, Andre Ilves 6, Elari Valmas 5, Kaarel Saar 2, Märten Pajunurm 2, Madis Lange 1, Amor Luup 1, Urmas Rajaver 1, Kristen Mere 1, Märt Kluge 1