21

04.2012

15:31

FC Flora võitis närvilise lõpuga mängus Transi

Tallinna FC Flora alistas närviliseks kujunenud lõppvaatusega matšis Sportland Arenal 2:1 Narva Transi.

Nädal tagasi pearivaal Nõmme Kaljule 0:2 alla vandunud Flora alustas südikalt, kui 11. minutil paremalt äärelt tulnud tsenderduse realiseeris Karl-Eerik Luigend. Kaheksa minutit hiljem eksis Igor Ovsjannikov terve mängu silma paistnud Andre Frolovi pika palli klaarimisel ning Albert Prosa tõsis kena volley Vladimir Malkovi selja taha.

Mängus, kus esimesel poolajal tundusid kõik ohjad Flora käes olevat, üllatas meisterlikkusega Sergei Kazakov. Nikita Baranov klaaris nurgalöögiks teel olnud palli karistusala joonele, kus Kazakov selle esimese puutega maha võttis ja teisega Mihkel Aksalu värava ristnurka tulistas.

“Meil oli väga hea esimene poolaeg, välja arvatud siis lastud värav,” sõnas Flora loots Martin Reim. “Teine poolaeg oli kesine. Üldiselt võib öelda, et mänguga terviklikult pole rahul, kuid oleme muidugi kolme punkti üle õnnelkud.”

Luigend viitas väiksematele kogemustele, mis eduseisu kaitsmise raskemaks tegid. “Eks neil on vanem ja kogenum meeskond, meie, aga nooremad ja alles kogume seda pagasit,” sõnas Luigend. “Lõpp läks keeruliseks ja vast äraevust küll ei olnud, aga kõik olid tahtmist täis, et võita ja konkurentsis püsida. Järgmine mäng Narvas on kindlasti keerulisem juba palli kiigutamise mõttes, sest olud pole nõnda head kui meie koduväljakul.”

Flora kerkis ajutiselt teiseks, kuid Kalju ja Levadia on üheksandas voorus vastavalt Tammeka ja Paide vastu selgelt favoriidid. Trans aga jätkab ühe punktiga viimasel kohal.

“Ei tea mis valesti läks ja puudu jäi, aga üldiselt oli mäng normaalne. Teeme tööd ja mängime kodus paremini,” lausus Narva leegionär Bi Sehi Elysee Irie.

Nädala pärast on Trans ja Flora taas vastamisi, kui teise ringi avamatšis mängitakse TV6 ekraanil Kreenholmi staadionil.

21. aprillil kell 14:00 Sportland Arenal (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA - NARVA JK TRANS   2:1 (2:1)
Väravad: 11. Karl-Eerik Luigend, 19. Albert Prosa - 42. Sergei Kazakov
Hoiatused: 45. Valeri Minkenen - 6. Erik Grigorjev, 39. Vitali Gussev

FC Flora: 1-Aksalu, 16-Jürgenson, 25-Frolov, 6-Mets, 22-Baranov, 24-Palatu, 41-Minkenen, 7-Beglarišvili (68. 33-Mööl), 73-Luigend (71. 5-Peitre), 9-Alliku, 99-Prosa (79. 10-Pukk).
Varus: 12-Toom, 4-Jahhimovitš, 33-Mööl, 5-Peitre, 18-Mashichev, 13-Laabus, 10-Pukk.

JK Trans: 1-Malkov, 14-Grigorjev, 22-Kuplovs-Oginskis, 15-Kitto, 10-Abramenko (42. 5-Kazakov; 79. 21-Kutuzov), 19-Irie, 20-Borisovs, 17-Alekseev, 7-Gussev, 4-Ovsjannikov, 9-Gruznov (46. 11-Leontovitš).
Varus: 33-Matrossov, 18-Kulik, 21-Kutuzov, 3-Mbia Ekobena, 11-Leontovitš, 5-Kazakov.

Mänguolud: +7, pilves sademeteta ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.