07

05.2011

17:05

FC Levadia alistas FC Kuressaare tugevast survest hoolimata vaid 2:1

FC Levadia sai Meistriliigas viienda järjestikuse võidu, alistades esmakordselt Maarjamäe muruväljakul mängides FC Kuressaare 2:1.

Võitjate väravad lõid Igor Subbotin ja Valerijs Mižigurskis, saarlaste ridades tegi skoori Andre Ilves. FC Levadia jätkab teisel kohal ning jääb liider FC Florast maha endiselt ühe punktiga.

Väljakuperemehed said tunda vana jalgpallitõde – kui ei löö ise, siis lüüakse sulle. Hulganisti häid väravavõimalusi raisanud Levadia lasi vastastel lõpuminutitel vastuvärava lüüa ning mängu ärevaks muuta.

"Me oleksime pidanud oma võimalusi paremini ära kasutama ja võitma nelja või viie väravaga,” tõdes FC Levadia keskpoolkaistja Jevgeni Novikov kohtumise järel.

FC Levadia alustas kohtumist teravalt ning jõudis kiiresti väravateni. 12. minutil tõusis paremalt äärelt leedulane Povilas Šarunas ning söötis palli Igor Subbotinile, kes selle kaunilt ristnurka põrutas. Kaheksa minutit hiljem realiseeris teine leedulane Valerijus Mižigursiks vabalt positsioonilt väravaks Taijo Teniste kauni eeltöö.

Kiirelt juhtima pääsenud FC Levadial oli esimesel poolajal veel mitmeid korralikke võimalusi eduseisu kasvatamiseks, kuid otsustaval hetkel jäi alati  midagi puudu.

Kohe teise poolaja alguses proovis Konstantin Nahk põiklati tugevust ning FC Levadia suutis veel veerandtunni vältel saarlasi tugeva surve all hoida. Pikapeale pressing rauges ja saarlased tulid mängu tagasi, kuid midagi ohtlikku korda saata ei suutnud.

Levadialaste ohtlikud retked Priit Pikkeri trahvikasti aga jätkusid, kuid Mižigurskisel, Artur Rättelil, Taijo Tenistel ega teistel läinud korda eduseisu suurendada. FC Kuressaare päästis mitmel korral halvimast väravavaht Pikkeri tegutsemine.

Maarjamäe staadioni kohal olnud päikeselisest taevast sähvatas välgunool 88. minutil kui väljakuperemeeste keskkaitsjate Andrei Kalimullini ja Maksim Podholjuzini ränga apsaka tulemusel pääses Andre Ilves väravavaht Roman Smiškoga silmitsi ega lasknud sülle kukkunud kingitust käest. Nii muutusid lõpuminutid ärevateks, kuid kodumeeskond suutis siiski kolm punkti endale jätta.

Pikker tunnistas, et vaatamata vastaste survele ja arvukatele võimalustele suutis meeskond lõpuni vastu pidada. "Lõpp läks tõesti huvitavaks ja kahjuks jäi natuke puudu. FC Levadia lõi meid parema individuaalse meisterlikkusega. Meie mäng pole sellel hooajal soovitud tulemusi toonud,” ütles Pikker.

Saarlaste peatreener Sergei Zamogilnõi kiitis oma hoolealuseid lõpuni võitlemise eest, kuid ei jäänud mängu ega tulemusega rahule. "Mängu alguses pandi meid surve alla ja vastastel õnnestus kaks väravat ära lüüa. Ka mäng tervikuna kujunes vastaste domineerimisel. Kahjuks on meil olnud sellel hooajal probleeme optimaalse koosseisu kokku saamisega, kuna paljud poisid on olnud haiged või seotud kaitseväeteenistuse ja töökohustusega," arvas Zamogilnõi.

Levadia peatreener Aleksandr Puštov ei jäänud samuti oma meeskonna esitusega rahule. "Jäime oma arvukate võimaluste realiseerimisel hätta ja lasime vastastel oma kaitsjate veast mängu tagasi tulla," märkis Puštov. "Mängupildi järgi otsustades pidanuksime selle mängu suurelt võitma. Oma pitseri vajutas ka kahe põhiründaja Vitali Leitani ja Nikita Koljajevi eemalejäämine."

FC Levadiat ootavad nüüd kaks rasket mängu Ida-Virumaal – esmalt JK Sillamäe Kaleviga ja seejärel Narva JK Transiga. Kuressaare võõrustab järgmisel laupäeval telemängus kell 14.00 Tartu Tammekat.

7. mail kell 17:00 Maarjamäe kompleksi muruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - FC KURESSAARE  2:1 (2:0)