17

03.2012

19:01

FC Levadia purustas esimeses kodumängus Narva JK Transi 4:0

Noore koosseisuga FC Levadia sai Meistriliiga hooaja esimeses kodumängus 4:0 võidu Narva JK Transi üle. Esimesest kahest mängust tänavuste medalikonkurentide vastu on FC Levadia kogunud tubli neli punkti.

Mängu videokokkuvõttet vaata SIIT.

Mängu kangelaseks tõusis nii kaitses kui rünnakul kahe väravaga säranud meeskonna kapten Igor Morozov. Jala said valgeks Andero Pebre ja tema asemel vahetusest platsile tulnud Igor Subbotin.

Kohtumise avapoolaeg ei ennustanud rohevalgete suurt võitu. Esimene kolmveerandtund möödus võitluslikult, kuid mõlemalt poolt rabedalt ja reaalsete väravavõimalusteta.

"Avapoolaeg oli rabe ja ründemäng ei toiminud. Teisel poolajal harjusid meie noored mängijad meeste vastu võitlemisega ära, pall püsis paremini ees," leidis FC Levadia peatreener Marko Kristal.

Teisel poolajal kontrollis tosin minutit mängu Trans, kuid väljakuperemehed kasutasid edukalt ära kaks standardolukorda. Esmalt lõi Igor Morozov Janar Toometi antud nurgalöögist peaga avavärava, veidi hiljem sai Andero Pebre Aleksandr Kuliki peapuutest palli ning tulistas selle maasta ette nurka.

74. minutil takistas Transi Elevandiluurannikult pärit keskväljamees Irie Bi Sehi Elysée trahvikastis määrustevastaselt Igor Subbotinit ning Morozov kõmmutas penaltist oma teise ja meeskonna kolmanda värava.

Ehkki vahepeal päästis venelasest väravavaht Vladimir Malkov Transi paaril korral halvimast, lõi Subbotin viiv enne lõpuvilet lõppskooriks 4:0.

"Meeskonna mängule ma kõige paremat hinnet ei paneks, aga tulemus oli super. Avapoolajal ei saanud me oma mängu käima, aga teisel poolajal õnnestus kiiresti väravani jõuda ja see elavdas mängu. Lõpp hea, kõik hea," kommenteeris päevakangelane Morozov.

Transi poolel kuulus põhikoosseisu kolm hooaega tagasi FC Levadia ridades Meistriliiga parimaks väravakütiks kroonitud Vitali Gussev. Rumeeniast Eesti liigasse naasnud kollikütt nentis, et Transil jäi täna puudu meeskondlikust mängust.

"Meil on palju uusi mehi ja meeskond pole korralikult kokku mänginud. Esimene poolaeg oli väga võrdne ja Levadia pidas kaitses vastu, teisel õnnestus neil standardolukordadest skoori teha," lausus Gussev. "Levadial on noor ja hea meeskond, kellel on olemas kõik võimalused meistritiitli võitmiseks. Arvan, et kui me paremini kokku mängime, siis paranevad ka meie tulenused."

Teist mängu järjest tegutses FC Levadia kaitses väga kindlalt, lubamata Transil kordagi oma väravat väga ohtlikult ohustada.

FC Levadia ilusasse tulemusele andsid oma panuse ka meeskonna fännid, kes väärikalt käitusid ja kaheteistkümnenda mehena oma lemmikuid kogu mängu vältel toetasid.

Juba teisipäeva õhtul ootab FC Levadiat ees hooaja esimene pealinna derby FC Flora vastu. Mäng algab Maarjamäe kunstmuruvaibal kell 18:45. Trans mängib Kalevi kunstmurul samal ajal Tallinna Kaleviga.

17.03. kell 14:00 Maarjamäe kunstmurustaadion (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - NARVA JK TRANS  4:0 (0:0)
Väravad: 56., 74. pen. Igor Morozov, 66. Andero Pebre, 90.+3. Igor Subbotin
Hoiatused: 45.+1. Bi Sehi Elysee Irie, 64. Aleksejs Kuplovs-Oginskis, 72. Vladislav Fjodorov, 87. Igor Ovsjannikov

FC Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 4-Morozov, 17-Podholjuzin, 19-Kulinitš, 7-Toomet, 6-Antonov (80. 18-Taar), 23-Kaljumäe, 20-Pebre (68. 21-T. Laurits), 28-Hunt, 9-Rättel  (66. 10-Subbotin).
Varus: 30-Pikker, 5-Leitan, 21-T. Laurits, 18-Taar, 2-Ingermann, 27-Raudsepp, 10-Subbotin.

JK Trans: 1-Malkov, 14-Grigorjev, 4-Ovsjannikov, 10-Abramenko (46. 15-Kitto), 18-Kulik, 22-Kuplovs-Oginskis, 19-Irie, 13-Fjodorov, 8-Medeckis (75. 3-Mbia Ekobena), 7-Gussev, 20-Borisovs (75. 9-Gruznov).
Varus: 33-Matrossov, 5-Kazakov, 21-Kutuzov, 9-Gruznov, 15-Kitto, 3-Mbia Ekobena.

Mänguolud: +3, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.