27

10.2012

15:22

FC Levadia seljatas Kalevi klassiga

Meistriliiga XXXV voorus sai FC Levadia Maarjamäe kunstmurul kena mänguga kindlalt 4:1 jagu JK Tallinna Kalevist ning kindlustas oma positsiooni hõbedakonkurentsis.

FC Levadia poolel skoorisid avapoolajal Artur Pikk ja Ingemar Teever, teisel poolajal lõi kaks väravat vahetusest platsile tulnud Marek Kaljumäe. Kalevi auvärava autoriks oli endine levadialane Eduard Ratnikov.

"Levadia lõi meid klassiga," nentis Kalevi juhendaja Sergei Ratnikov.

"Kui tänasest päevast häid asju otsida, siis teiste kohtumiste tulemused kujunesid meie jaoks soodsateks," viitas Ratnikov lähimate ohustajate FC Kuressaare ja JK Tammeka viikidele. "Esimene poolaeg oli väga nigel ja tegelikult meil vedas, et Levadia rohkem väravaid ei löönud. Teine poolaeg oli juba parem ja meie mängu tuli elu sisse, paraku jäi meisterlikkusest puudu. Tulemus oli mängu käigule vastav."

Esimesel kolmveerandtunnil möödus lõviosas Kalevi väljakupoolel ning Levadial oli mitmeid korralikke väravavõimalusi. Realiseeriti neist kaks. 17. minutil torkas Artur Pikk võrku väravavaht Mart Kaljuste tõrjest tagasi põrkunud palli, 40. minutil suunas Ingemar Teever peaga alumisse nurka Andero Pebre paremalt äärelt tulnud tsenderduse.

Poolaja lõpus kasutas Kalev oskuslikult ära oma ainsa momendi, kui Deniss Vnukov lennutas palli karistuslöögist trahvikasti ning seal edestas Eduard Ratnikov vastaste kaitsjaid, tuues täpse pealöögiga valgesärgid mängu tagasi.

Teine poolaeg jätkus samas taktis kui esimene - Levadia valdas selgelt rohkem palli ja lõi teravusi, ehkki ka vastaste mängu tuli hoogu juurde. Mängu saatuse otsustas vaheaja järel vahetusest sekkunud Marek Kaljumäe, kes esmalt kopeeris Pika avaväravat, suunates väravavahist tagasipõrkunud palli tühja puuri. Eelviimasel minutil "ebaõnnestus" Kaljumäe 20 meetrilt antud tsenderdus sedavõrd, et pall lendas kauni kaarega Kaljuste värava ülanurka.

FC Levadia peatreener Marko Kristal jäi võiduka mängu järel vaoshoituks. "4:1 võiduga peab ikka rahul olema. Kunstmuruväljak vajutas mängule oma pitseri, palju praaki tuli sisse. Saime siiski hakkama ja võtsime kolm punkti, mis hoiavad meid hõbemedali kursil. Hooaja viimane mäng Paides näitab, millist medalit me väärt oleme," tõdes Kristal.

Kalevi fännid panid FC Viljandi mängijatele välja preemia, et need kindlasti Saaremaalt võidu võtaksid ega laseks FC Kuressaarel mugavustsooni jõuda. Ehkki rahaline boonus kulunuks ka oma klubi amatöörpalluritele marjaks ära, ei uskunud Kalevi poolehoidjad otsekui võimalusse Maarjamäel punktisaaki kasvatada.

"Küllap nad siis arvasid, et me Levadia klassi vastu ei saa. Meeskond tuli küll punkte võtma, mängisime viie kaitsjaga ja lootsime kontrarünnakutele, mis olid meile varem häid tulemusi toonud," nentis Ratnikov.

Kuna valitsev Eesti meister FC Flora alistas Sportland Arenal uue tšempioni JK Nõmme Kalju 1:0, siis püsivad kaks kanget, Flora ja Levadia, võrdsete punktide peal. Hõbeda teenimiseks peab Levadia Paides kindlasti võitma ning lootma Narva JK Transi abistavale käele, et piirilinna pallurid Floralt punkte rööviksid.

JK Tallinna Kalevit ootab viimases voorus koduplatsil "ellujäämismäng" FC Kuressaarega, mille valem on lihtne: võit kindlustaks igal juhul koha Meistriliigas, viigi puhul on parimaks stsenaariumiks üleminekumängudel osalemine, kaotus võib ebasoodsate asjaolude kokkulangemisel meeskonna Esiliigasse kukutada.

27. oktoobril kell 14:00 Maarjamäe kompleksi kunstmuru (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - JK TALLINNA KALEV  4:1 (2:1)
Väravad: 17. Artur Pikk, 40. Ingemar Teever, 54., 90. Marek Kaljumäe - 45. Eduard Ratnikov
Hoiatused: 62. Aleksandr Kulinitš, 87. Artur Rättel - 54. Deniss Vnukov, 57. Edwin Stüf

FC Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 19-Kulinitš, 17-Podholjuzin, 27-Raudsepp, 20-Pebre (46. 23-Kaljumäe), 6-Antonov, 18-Taar, 22-Pikk (82. 10-Subbotin), 9-Rättel, 11-Teever (41. 28-Hunt).
Varus: 30-Pikker, 2-Ingermann, 28-Hunt, 25-Elhi, 10-Subbotin, 23-Kaljumäe.

JK Tallinna Kalev: 33-Kaljuste, 12-Gunther, 6-Kase (67. 5-Kägo), 10-Mitsuyama, 27-E. Ratnikov, 13-Vnukov, 14-Edwin Stüf, 28-Stepanjan (46. 15-Kukebal), 4-A. Savitski, 26-Kahr, 11-Alijev (73. 9-Tomson).
Varus: 89-Tshibangu, 2-Ervin Stüf, 32-Sepp, 21-Jõgiste, 9-Tomson, 5-Kägo, 15-Kukebal.

Mänguolud: -2, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.