31

07.2012

06:49

FC Levadia uputas purjedeta viikingilaeva

FC Levadia sai Maarjamäel kindla 7:0 võidu FC Kuressaare üle ning nihkus liidrile JK Nõmme Kaljule taas lähemale. Esimesel poolajal kõmmutas Albert Taar oma esimese kübaratriki Levadia rohelises särgis, teisel kolmveerandtunnil lihvisid edunumbreid Igor Subbotin, Rimo Hunt ja kahel korral Artur Rättel.

7:0 on tänavuse hooaja rekordskoor, kuid tõele au andes võinuks saarlastel ka hullemini minna. Kui FC Kuressaare kaubamärgiks on alati olnud kompromissitu võitlejahing ja kõrge töömoraal, siis seekord puudusid mõlemad. Piltlikult öeldes ei heisanudki saarlaste viikingilaev täna purjeid.

Meistriliigas kaotuseta jätkav FC Levadia tegi jõudude vahekorra selgeks esimese poolajaga kui kolme kauni väravaga hiilgas heasse vormi tõusnud keskpoolkaitsja Albert Taar. 13. minutil lõikas ta vahelt vastaste söödu, liikus julgelt saarlaste karistusala poole, söötis palli Ingemar Teeverile, sai selle kohe tagasi ning põrutas 20 meetrilt Riido Reimanile püüdmatult väravasse. Kolm minutit hiljem murdis Taar kenasti vasakult äärelt läbi ning lõi kindlalt alla paremasse nurka. Teisel üleminutil kõmmutas Sillamäelt pärit poolkaitsja veel ühe kauni kauglöögi ülanurka.

"Esimesel poolajal õnnestus kõik väga hästi. Treener usaldas mind algkoosseisu ja ma tegin seda, mida meeskond vajas," ütles päevakangelane Taar.

Teisel poolajal möödus mäng jätkuvalt viikingite väljakupoolel ning Levadia sepistas ühe väravavõimaluse teise järel. 48. minutil suunas Igor Subbotin peaga võrku Andero Pebre paremalt äärelt tulnud tsenderduse, veidi hiljem kõmmutas Rimo Hunt värava ees eksleva palli külmavereliselt väravasse. Kaks head võimalust kasutas enesekindlalt ära vahetusest sisse tulnud Artur Rättel, kes teise värava toonud löögi hetkel vastaselt hoobi jalgadesse sai ning seejärel mängu kümnekonna minuti järel otsajoone tagant pidi jälgima. Kuna kolm vahetust olid selleks ajaks tehtud, pidi Levadia mängima kümnekesi ja see tõmbas rünnakutuurid alla. Korra tekkis ka võõrustajate trahvikastis penaltihõnguline olukord, aga väljakukohtunik Hannes Kaasiku vile vaikis.

Rätteli platsile naasmise järel võttis Levadia hoo taas üles, aga väravatele lisa ei tulnud. Nii katkes ka noore ründelootuse Rätteli "kui lööb, siis kolmekaupa" seeria.

"Täna jäi kübaratrikist üks värav puudu. Saime siiski kindla võidu ja see on peamine. Vastase sedavõrd tujutu tegutsemine oli üllatuseks," tõdes Rättel.

FC Levadia peatreener Marko Kristal jäi meeskonna esitusega mõistagi rahule. "Hoidsime oma mängu ja kõrget tempot. Muidugi olen rahul. Seisul 7:0 ei saa meestelt enam täielikku keskendumist oodata. Mulle muidugi meeldiks kui me kõik oma väravavõimalused ära kasutaksime, aga saime kindla võidu ja lõime palju väravaid," arvas Kristal.

Mängu eel lubasid Viikingid Levadia vastu pigem treeningmängule tulla ja säästa jõudu laupäevaseks duelliks tabeli viimase Tartu JK Tammekaga, ent sedavõrd hale ärakukkumine oli hoop ka meestele endile. Mängupildi põhjal tundus suisa uskumatu, et vihmasel Maarjamäel mängib sama meeskond, kes hooaja alguses surus põlvili tiitlit kaitsva FC Flora.

"Tänane mäng oli meie viimase kuu tegemiste, õigemini tegematajätmiste tagajärg!" põrutas FC Kuressaare ründav tegevjuht Pelle Pohlak mängu järel. "Oleme kuu aega asju valesti teinud ja võitlusvaim on meeskonnal täiesti kadunud. Paljud mehed peavad valima, kas tahavad amatöörjalgpalli edasi toksida või asjasse tõsisemalt suhtuma. Ma ei oska öelda, kuidas laupäevaks Tammeka vastu oma moraali üles saame. Eks treener peab leidma valupunktid kuhu vajutada."

Sama arvas ka peatreener Sergei Zamogilnõi. "Kõik mängijaid ei pingutanud nii nagu pidanuks, tulemus on selle tagajärg. Meil on keeruline olukord ja palju vigastusi. Tavapäraselt alustame hooaega hästi, kuid suvel käivad mehed rohkem tööl ja see kajastub tulemustes. Loodame siiski, et laupäeval Tammeka vastu on uus mäng koos uue võidulootusega," ütles Zamogilnõi.

Pelle Pohlak lubas, et homsel üleminekuteakna viimasel päeval saab FC Kuressaare koosseis vajalikku täiendust kui mõned madalamates liigades "puhkavad" saarlased tulevad appi viikingilaeva päästma. Seevastu FC Levadia juhendaja Marko Kristal uusi täiendusi ei planeeri.

Laupäeval sõidab FC Levadia külla FC Viljandile, tõsist enesesse vaatamist vajav FC Kuressaare võõrustab üliolulises mängus JK Tammekat.

30. juulil kell 18:45 Maarjamäe kompleksi muruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - FC KURESSAARE  7:0 (3:0)
Väravad: 13., 16., 45.+2. Albert Taar, 48. Igor Subbotin, 51. Rimo Hunt, 57., 64. Artur Rättel
Hoiatused: 29. Vladimir Gerasimov, 45. Märten Pajunurm

FC Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 17-Podholjuzin, 19-Kulinitš, 22-Pikk, 20-Pebre (57. 27-Raudsepp), 18-Taar, 23-Kaljumäe (46. 6-Antonov), 10-Subbotin, 28-Hunt, 11-Teever (46. 9-Rättel).
Varus: 30-Pikker, 2-Ingermann, 27-Raudsepp, 6-Antonov, 9-Rättel, 7-Toomet.

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 33-Pajunurm (46. 22-Azarov), 15-U. Rajaver, 13-Rauno Reiman, 26-Kivi (78. 11-Tikerberi), 18-Aljas, 7-Gerasimov, 2-Könninge, 17-Valmas, 10-Ilves, 6-Pohlak.
Varus: 29-Kelder, 22-Azarov, 21-Laja, 11-Tikerberi.

Mänguolud: +20, vihmane ilm; muruväljak heas seisukorras.