05

03.2011

20:46

FC Viljandi debüteeris magusa viigiga

Uue nime, kuid tuttava sisuga FC Viljandi alustas esimest Meistriliiga hooaega magusa võiduga Narva Transi üle, kui Sportland Arena viimases laupäevases mängus lepiti 0:0 viiki.

Hooajaeelsetes treeningmängudes Transile 1:4 ja 2:5 alistunud Viljandi hoidis aasta esimeses punktimängus kaitse lukus ja sai tasuks magusa punkti.

Viljandi peatreeneri Zaur Tšilingarašvili näol oli pärast kohtumist rahuolev naeratus. “Poisid olid väga tublid, neil ei ole veel palju Meistriliiga kogemusi, aga mõne kuu pärast on nad veelgi paremad,” kiitis Tšilingarašvili. “Hooajaeelsed kohtumised Narvaga ei tähendanud mitte midagi. Ma olen tulemusega väga rahul!”

Esimesel paarikümnel minutil püsis mäng keskväljakul, domineerivamaks pooleks oli oodatult Trans, kuid kumbki meeskond midagi eriti ohtlikku luua ei suutnud. Avapoolaja ohtlikema olukorra sepistas uus mees Narvas Aleksandrs Cekulajevs, kes pääses seitsmelt meetrilt täiesti vabalt löögile, ent pall lendas otse väravavaht Aiko Orgla sülle.

Teist poolaega alustas Trans juba tunduvalt teravamalt ja tekitati ka ohtlike momente. Korduvalt päästis Viljandi meeskonna nende väravavahi õigeaegne tegutsemine. Mitu korda tabasid ka narvakad posti ja latti ning löödi napilt mööda. Mängu lõpupoole suutsid viljandlased välja võidelda paar nurgalööki, kuid nendest midagi ohtliku ei sündinud.

“Mängu kontrollisime küll meie, aga kahjuks ei suutnud oma võimalusi ära realiseerida,” sõnas Transi president Nikolai Burdakov kohtumise järel.

Teisel poolajal surve alla jäänud Viljandi tegutses kindlalt ja meeskondliku kaitsetööga hoiti oma puur lukus.

“Suutsime vigu vältida ja meeskond töötas ühtselt,” resümeeris Viljandi poolkaitsja Jaan Kekišev. “Muidugi on meil veel arenguruumi, aga näeme kõvasti vaeva ja mäng kindlasti paraneb.”

Viljandi ja Trans on nüüd kaks kuuest meeskonnast, kes avavoorus viigipunkti teenisid. Päevases viimaste minutite väravasajus mängisid Tartu Tammeka ja Paide Linnameeskond 2:2 ning Sillamäe Kalev ja FC Kuressaare samuti Sportland Arenal 1:1.

Järgmisel laupäeval, 12. märtsil kell 17.00 võõrustab Viljandi Nõmme Kaljut ning Narva kell 14.00 FC Kuressaaret.

5. märtsil kell 19:30 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
FC VILJANDI – NARVA JK TRANS  0:0 (0:0)