19

03.2018

12:26

Flora alistas naiste Taliturniiril Pärnu

Pühapäeval peeti naiste Taliturniiril kolm mängu, kus võitjatena väljusid Flora ja Ajax, Nõmme Kalju ja Flora II vaheline kohtumine jäi viiki.

Päeva ainsas A-turniiri mängus tulid väljakule Pärnu JK ja FC Flora. Esimese kolmveerandtunni jooksul nähti ühte väravat, kui Katrin Loo viis Flora penaltist juhtima. Teist poolaega alustas aktiivsemalt Pärnu, kes suutis kolme minuti jooksul tuua tabloole 2:1 seisu – üks väravatest läks kirja Flora omaväravana ja teise suutis Evelyn Šilina lüüa penaltist. Flora vastas sellele omakorda kolme väravaga, kui resultatiivsed olid Loo, Mari Liis Lillemäe ja Lisette Tammik ning võttis 4:2 võidu. Kohtumise protokolli on võimalik näha siin.

Flora läbis Taliturniiri kolme võiduga, Pärnu sai kirja võidu, viigi ja kaotuse.

Taliturniiri päeva alustasid B-turniiril Kalju ja Flora duubelnaiskond. Esimene poolaeg selles kohtumises lõppes väravateta. Esimesena jõudis väravani Kalju, kui 54. minutil sai tabamuse kirja Emilia Koger. Flora vastas sellele omakorda 71. minutil, kui täpne oli Elis Soodla. Rohkem väravaid ei löödud ning võistkonnad leppisid 1:1 viiki.

Nõmme Kalju koosseis: Mari Teppan, Jessika Uleksin, Carmen Elisabeth Loime, Heli Hansen, Karolin Kormik, Sarah Brigitta Praun, Elizabeth Elštein, Elisabeth Järva, Kristiina Heinvars, Heidi Melis, Emilia Koger

Vahetuses: Caroly Mette Parvits, Anette Hermaküla, Hedvig Hupponen

FC Flora II koosseis: Tatjana Lebedeva, Liis Karlson, Carmen Tiivel, Carmen Kaidi Jõeleht, Luisa Klaar, Marta Raidna, Keit Reitel, Kerlin Rassadkin, Liisi Sakala, Ave Nurmeots, Gabriela Kaskmaa

Vahetuses: Gertu Kendra, Karolin Ulmre, Terke Kram, Elis Soodla

Mõlema naiskonna jaoks oli see viimaseks Taliturniiri kohtumiseks. Flora kogus kaks võitu ja viigi, Kalju saldosse jäi viik ning kaks kaotust.

B-turniiri teises mängus läksid vastamisi Tartu Tammeka – Tallinna Ajax ning kohtumine möödus väravaterohkelt. Avapoolaja lõpuks seisis tablool 2:2 viigiseis. Ajaxi poolelt sai kahel korral jala valgeks Gerli Israel, Tammeka väravate autoriteks olid Jelena Kuvšinova ja Anastasia Ivanova. Teise kolmveerandtunni jooksul nähti lausa viit tabamust. Israeli kaks väravat viisid Ajaxi juhtima 4:2, kuid Ivanova ja Maria Sootak suutsid seitse minutit enne normaalaja lõppu teha seisuks 4:4. Ajax vormistas võidu ja mängu lõppseisu 88. minutil, kui värava lõi Sofja Levtšenko.

FC Ajaxi koosseis: Kristina Kattai, Liisi Kalinina, Samantha Žurkin, Uljana Filippova, Inga Kaup, Elisabeth Linde, Gerli Israel, Vanessa Vaher, Milena Golõševskaja, Sofja Levtšenko, Alina Fitissova

Vahetuses: Anna Sudakova, Viktoria Martsinkevitš, Liisi Troska, Anastasija Fjodorova, Darja Potapova, Valerija Levanova, Jana Prutenskaja

JK Tammeka koosseis: Reti Talts, Tuuli Tasa, Maria Sootak, Kädri-Li Ootsing, Grete-Lilijane Küppas, Wanda Prost, Kaisa Kamenik, Sirje Roops, Jelena Kuvšinova, Renate-Ly Mehevets, Anastasia Ivanova

Vahetuses: Eva-Maria Niit, Jaanika Piibar, Marian Jaarman

Ajax suutis Taliturniiril koguda kaks võitu ja ühe kaotuse, Tammeka jaoks lõppes turniir võidu ja kahe kaotusega.

Viimane Taliturniiri kohtumine peetakse 25. märtsil kui A-turniiri raames on vastamisi Tallinna Kalev – FC Levadia. Mäng algab kell 16.00.

Pildil: Katrin Loo panustas Flora võitu kahe väravaga