04

07.2011

13:03

Flora ja Kalju pakkusid vutipõneviku

FC Flora ja Nõmme Kalju pakkusid pühapäeva õhtul tõelise jalgpallipõneviku, mis kulmineerus üleminutite penalti ja 3:3 viigiga.

2:0 edu käest mänginud Flora oli 3:2 paremusega pääsemas, kuni Zakaria Beglarishvili võitluses palli pärast üritas seda jalaga klaarida, Hidetoshi Wakui aga kummardudes peaga mängida ning meeste jäsemed said kokku. Peakohtunik Kristo Tohver määras penalti ning Juri Jevdokimov ei eksinud.

Neljapäeval UEFA Euroopa Liigas soomlaste Espoo Honkaga magusa 0:0 viigi kätte saanud Kalju peatreener Igor Prinsi jaoks oli punkt Flora käest kahtlemata võidetud mitte kaotatud.

“Neljapäeval oli tegelikult raske mäng seljataga. Seal pidime tegema tugevasti kaitsetööd ja pigem ilma pallita jooksma,” sõnas Prins. “Kartsin, et tänane mäng hakkab raskelt meil kulgema. Esimesel poolajal andis meile indu ilus mängupilt. Ma usun, et see oli võib-olla hooaja parim mäng Flora vastu ning 2:0 seisust välja tulemine.”

Väravateta avapoolaja järel tõi Flora loots Martin Reim Andre Frolovi asemele sisse Sergei Mošnikovi. Mäng muutus elavamaks, kuid avaväravas värske poolkaitsja otsene osaline polnud, vaid paremkaitsja Gert Kamsi pikk pall leidis üles läbijooksul olnud Henri Anieri, kes Kert Küti ka üle mängis.

Kolm minutit hiljem pakkus silmailu Valeri Minkenen, kes keerutas 25 meetrilt ristnurka karistuslöögi, mille Zakaria Beglarishvili teenis Eino Puri vastu mängis.

“Teise poolaja algus oli suhteliselt normaalne,” vaagis Reim. “2:0 eduga see initsiatiiv kadus ära ja ei suudetud enam palli hoida. Sealt tekkis Kaljul võimalusi ning nad tulid mängu tagasi. Lõpuks muidugi tulid mõned rumalused ja lasime kaks punkti käest ära.”

Kalju come-back algas 67. minutil, kui Alan Garcia Gutierrez pakkus Flora väljakupoolel Minkeneni koopia. Patustajaks oli seekord Aleksei Jahhimovitš ning vea kannatajaks Jevdokimov.

70. minutil röövis Kamsi söödu vahelt Puri, Jevdokimov vabastas äärele Oliver Konsa, viimase tsenderdus leidis Jahhimovitšit edestanud Tarmo Neemelo ning seis oli jälle tasa. Flora ei olnud oma viimast sõna siiski öelnud. Siim Lutsu söötu värava ette ei suutnud Gutierrez klaarida ning Alo Dupikov pani palli värava eest sisse.

Prinsi hoolealused ei soostunud alla andma. 92 minutil teenisid nad Marko Meeritsa venitamise tõttu vabalöögi ning järgneva olukorra klaarimisel saidki Beglarishvili ja Wakui kokku.

“Loomulikult võib rahul olla, aga ikkagi jääb kripeldama, et kaks väravat oleks võinud ära hoida,” õhkas Alo Bärengrub. “Ainult Minkeneni karistuslöögiga polnud midagi teha. Tegime super mängu ja parema realiseerimise korral võinuks ka võita.”

Flora leeri meeleolud olid märksa negatiivsemad. Meeritsal ei jäänud muud üle kui tunnistada, et hoidis palli liiga kaua, millest ohtlik olukord ka alguse sai.

Viik tähendas Flora jaoks seda, et laupäeval Lasnamäe Ajaxi 4:1 alistanud Tallinna Levadia lähenes viie punkti kaugusele. Võidetud punkt langetas aga Kalju ühe vähempeetud mängu juures Transi järele neljandaks.

3. juuli kell 17.00 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn) - otse TV6-s!
TALLINNA FC FLORA – NÕMME JK KALJU  3:3 (0:0)
Väravad
: 54. Henri Anier, 57. Valeri Minkenen, 85. Alo Dupikov - 67. Alan Garcia Gutierrez, 70. Tarmo Neemelo, 90.+4. pen. Juri Jevdokimov
Hoiatused: 32. Andre Frolov, 62. Sergei Mošnikov, 90.+3. Valeri Minkenen

FC Flora: 12-Meerits, 19-Kams, 24-Palatu, 4-Jahhimovitš, 16-Jürgenson, 25-Frolov (46. 10-Mošnikov), 11-Luts, 30-Krillo (55. 49-Beglarišvili), 20-Dupikov, 41-Minkenen, 14-Henri Anier.
Varus: 1-Pedõk, 22-Baranov, 5-Peitre, 10-Mošnikov, 15-Luigend, 49-Beglarišvili, 8-Hannes Anier.

JK Kalju: 69-Kütt, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 4-Gutierrez, 14-Kallaste, 10-Konsa, 7-Puri, 11-Viikmäe (72. 75-Wakui), 15-Jevdokimov, 8-Rantanen, 12-Kouadio (66. 99-Neemelo).
Varus: 1-Savitski, 99-Neemelo, 75-Wakui, 6-Mitsuyama, 25-Vnukov, 26-Kovtunovitš, 22-Kõrtsmik.

Mänguolud: +25, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.