05

10.2020

13:17

Flora ja Sporting tegid Meistriliigas viigi

Naiste Meistriliigas peeti nädalavahetusel 16. vooru kohtumisi ning tabeliliider Flora kaotas sel hooajal esimest korda punkte.

Flora võõrustas pühapäeval Saku Sportingut ning Lilleküla harjutusväljakul toimunud kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Seni täiseduga jätkanud Flora asus mängu juhtima 26. minutil, kui Ariina Mürkhaini tsenderdus leidis tagumisest postist Katrin Loo, kes palli kindlalt väravasse lõi. Saku naiskonna värav sündis 74. minutil, kui karistusala lähistelt saatis palli väravasse Grete Daut. Naiskondade vahe tabelis on neli vooru enne hooaja lõppu 11 punkti. Tänu viigipunktile tagas Saku endale sel hooajal vähemalt pronksmedalid. Hetkel edestatakse kolmandal kohal paiknevat Tallinna Kalevit viie punktiga.

Ülejäänud vooru kohtumised leidsid aset laupäeval. Esineliku naiskondade heitluses alistas Tallinna Kalev võõrsil 4:2 Pärnu Vapruse. Mõlemal poolajal löödi kolm väravat. Esimese kolmveerandtunni jooksul lõi Kalevi poolelt kaks väravat Evelyn Šilina ning Vapruse eest oli resultatiivne Kristina Bannikova. Teisel poolajal suutis Pärnu naiskond seisu viigistada, kui Anastasija Shcherbachenia realiseeris 60. minutil penalti. Kõigest kaks minutit hiljem viis Emma Treiberg taas Kalevi juhtima ning tõi 76. minutil tabloole ka lõppskoori. Tänu võidule suurendas Kalev vahet Vaprusega kaheksale punktile ja kindlustas oma kohta kolmandal tabelireal. Pärnu naiskond on neljandal positsioonil 16 vooruga kogunud 22 punkti.

Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskond sai koduväljakul kirja 5:2 võidu Nõmme Kalju üle. Avapoolajal võis näha kolme väravat, kui 35. minutiks juhtis ühendnaiskond 2:0 tänu Gerli Israeli väravatele. Heidi Marie Porila tabamus vähendas avapoolaja lõpus Kalju kaotusseisu. Teise kolmveerandtunni alguses taastas Teisi Toomsalu kodunaiskonna kaheväravalise edu, kuid sellele vastas omalt poolt kiiresti Heidi Melis. Lõppsõna jäi siiski Tuleviku ja Suure-Jaani naiskonnale, kui Toomsalu ja Israeli väravad vormistasid lõppseisu. Ühendnaiskond

Põlva Lootos teenis koduväljakul 4:1 võidu Tartu Tammeka üle. Võitjate poolelt sai kaks tabamust kirja Kärt Hüdsi, ühe värava lisasid Ave-Lii Laas ja Kristin Kukli. Tammeka auvärava eest hoolitses 83. minutil Kadri Reinik. Põlva on 16 vooruga kirja saanud 23 punkti ja sellega asutakse viiendal kohal. Tammeka jaoks sai selgeks, et seitsmendast kohast kõrgemale tõusta enam ei õnnestu, sest vahe kuuendal tabelireal oleva ühendnaiskonnaga on neli vooru enne lõppu 13 punkti.