05

05.2012

19:14

Flora kinkis Kaljule hooaja esimesed triibulised

Rauno Alliku värav kohe teise poolaja alguses oli kõik, mida FC Flora vajas, et kindlustada Meistriliiga 11. voorus hooaja magusamate hulka lahterduv 1:0 võit liider Nõmme Kalju üle.

Zakaria Belglarishvili andis 47. minutil hea nurgalöögi, millele Alliku sai pea vahele ja suunas selle selles mängus esimest ja ainsat korda Vitali Teleši selja taha.

Flora peatreener Martin Reim hindas võitu teenituks. “Olime aktiivsem pool ja üritasime rohkem kui Kalju, kuigi neil tekkis ka momente,” ütles Reim. “Eriti meeldis teise poolaja algus. Suutsime hea surve väravaks realiseerida.”

Esimest poolaega domineeris Flora, hoidis palju rohkem palli, kuid ohtlikumad olukorrad tekitas pigem Kalju. Mängu alguses ei loetud suluseisu tõttu Flora väravat, teine ärevam hetk nõmmekate värava all tekkis, kui Siim Lutsu käärlöök kuuelt-seitsmelt meetrilt läks luhta, kuid ka tolles olukorras vilistati suluseis.

“Võit ei olnud seotud sellega, et kolisime muruväljakule. Eks eelmine mäng oli sarnane, aga lihtsalt kaotasime oma vigadest,” sõnas Flora kapten Karl Palatu. “Ma arvan, et selle aastaaja ja väljaku kohta täitsa normaalne mäng. Ega väga korralikku söödumängu teha ei saanud, läks ikka pigem võitluse peale.”

Oliver Konsa lõi teisel poolajal ühe palli ka Flora võrku, kuid eelnenud õhuvõitluses oli Hideotshi Wakui teinud vea Palatule - nii jäid lugemata jäänud väravad 1:1 viiki. Kalju ründaja Tarmo Neemelo tulemusega mõistagi rahul ei olnud.

“Ei saa me ka selle taha pugeda, et (Damiano) Quinteri puudu oli, kuigi ta on selline kiire ja tehniline ning lõi eelmine mäng ka värava,” sõnas Neemelo. “Aga meil tema tasemega vahetusmehed olemas.”

Flora on nüüd taas Kaljuga võrdsete punktide juures, mõlemal on kirjas 25 punkti, ent Floral üks mäng enam peetud. Flora kohtub teisipäeval karikavõistluste poolfinaalis võõrsil Levadiaga. Järgmisel laupäeval sõidab Flora külla Paidele, Kalju võõrustab Sillamäe Kalevit. Mõlemad mängud algavad kell 17.00.

5. mail kell 14:00 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn) - TV6 otseülekanne
TALLINNA FC FLORA - NÕMME JK KALJU 1:0 (0:0)
Värav: 46. Rauno Alliku
Hoiatused: 60. Gert Kams, 87. Meelis Peitre - 32. Hidetoshi Wakui

FC Flora: 21-Aksalu, 6-Mets, 33-Mööl, 7-Beglarišvili (90.+2. 10-Pukk), 99-Prosa (78. 5-Peitre), 24-Palatu, 25-Frolov, 16-Jürgenson, 19-Kams, 11-Luts, 9-Alliku (69. 73-Luigend).
Varus: 12-Pedõk, 22-Baranov, 5-Peitre, 18-Mashichev, 73-Luigend, 13-Laabus, 10-Pukk.

JK Kalju: 1-Teleš, 3-Koogas, 14-Kallaste, 77-Šišov, 5-Bärengrub, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa, 16-Melts (75. 18-Terehhov), 99-Neemelo, 23-Takeda (46. 11-Viikmäe).
Varus: 96-Koppel, 6-Rodrigues, 19-Vnukov, 11-Viikmäe, 18-Terehhov, 8-Ceesay, 2-Bianchi.

Mänguolud: +15, pilves tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.