17

03.2012

19:21

Flora pani Viljandi vastu oma paremuse kindlalt maksma

Karl Mööl jätkas FC Flora särgis oma võiduseeriat, aidates valitseva meistri võõral väljakul 2:0 võidule FC Viljandi üle.

Mullu ise just Viljandi särgis pallinud Mööl avas skoori 36. minutil, 50. minutil kasvatas skoori kahekordseks endine FC Kuressaare ihu ja hing Martti Pukk. Hiidlasele oli see esimene tabamus uue meeskonna eest.

Flora loots Martin Reim tunnustas vastaste võistluslikkust, ent kiitis oma hoolealuste resultatiivsust.

“Viljandiga on mängud alati võitluslikud ja emotsionaalsed. Nad võitlesid vapralt, aga õnneks suutsime enda värava puhta hoida ja kaks väravat lüüa,” lausus Reim.

Külalised kontrollisid tervet mängu, kui välja arvata üks viljandlaste ohtlik olukord seisul 0:0. Võõrustajad võitlesid küll vapralt kaitses, aga rünnakul ei suudetud Florale peavalu tekitada.

Viljandi peatreener Zaur Tšilingarašvili pidi nentima vastaste üleolekut: “Flora on meist ikka veidi tugevam lihtsalt. Täna me kahjuks neile vastu ei saanud ja nad väärisid võitu.”

Diplomaatilisest peatreenerist sootuks emotsionaalsem oli poolkaitsja Ott Ottis. “Lasime endale kaks rumalat väravat lüüa,” kirus Ottis. “Oleks esimesel poolajal oma võimaluse ära löönud, oleks võib-olla teisiti läinud, aga kahjuks läks seekord sedasi. Järgmises voorus peame kindlasti oma punktiarve avama.”

Järgmine mäng on kindlasti mõttes ka FC Floral, kes hooaja esimeses suures derbis kohtub teisipäeva õhtul Maarjamäel FC Levadiaga, kes täna purustas Transi 4:0.

“Meie jaoks tähtis võit,” ütles Flora kaitsja Gert Kams. “Saime endale enne mängu Levadiaga hea emotsiooni ning üritame head seeriat jätkata.”

Viljandi sõidab järgmisel laupäeval kell 14.00 algavaks mänguks külla Paide Linnameeskonnale. Pärast matši Levadiaga võõrustab Flora laupäeval kell 17.00 Tartu Tammekat.

17.03. kell 14:00 Viljandi kunstmurustaadion (Ranna pst 1, Viljandi)
FC VILJANDI - TALLINNA FC FLORA  0:2 (0:1)
Väravad: 36. Karl Mööl, 50. Martti Pukk
Hoiatused: 87. Jaan Leimann - 38. Valeri Minkenen, 83. Aleksei Belov

FC Viljandi: 12-Palm, 17-Karu, 4-Indermitte, 22-Mütt, 26-Liivamägi, 8-Sinilaid, 16-Ottis, 23-Klemmer (60. 15-Metsa), 10-Laht (71. 9-Lepik), 80-Tšegodajev (74. 18-Junolainen), 7-Leimann.
Varus: 1-Ventsel, 9-Lepik, 45-Kaarlimäe, 18-Junolainen, 15-Metsa, 77-Lätt.

FC Flora: 1-Pedõk, 41-Minkenen (69. 17-Torop), 19-Kams, 25-Frolov, 99-Prosa, 16-Jürgenson, 11-Luts (77. 14-Belov), 6-Mets, 33-Mööl, 5-Peitre (46. 10-Pukk), 22-Baranov.
Varus: 12-Gurnik, 4-Jahhimovitš, 13-Laabus, 10-Pukk, 17-Torop, 14-Belov.

Mänguolud: +4, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.