14

11.2020

17:43

Flora sai kätte meistrikarika, Kalev teenis hõbemedalid

Täna jõudis lõpule naiste Meistriliiga hooaeg, kui Flora naiskond tõstis pea kohale varem teenitud meistritiitli, edestades Tallinna Kalevi ja Saku Sportingu naiskondi.

Viimase vooruni oli lahtine hõbe- ja pronksmedalite saatus, kui Kalev edestas enne kohtumist Sportingut kahe punktiga. Kalev suutis vaheajapausile Flora vastu minna 1:1 viigiseisul, kui Katrin Loo viis 24. minutil tiitlikaitsja penaltist juhtima, ent Maria Orav viigistas seisu 31. minutil. Flora teenis mängust siiski 3:1 võidu, kui 85. minutil tegi skoori Kristina Teern ning 90. minutil sai värava kirja Silja Goroško.

Vaatamata kaotusele lõpetas Kalev hooaja siiski teise kohaga, kui samal ajal toimunud kohtumises kaotas Sporting punkte, kui Pärnus tehti Vaprusega 1:1 viik. Kodunaiskond asus pooltunni möödudes juhtima, kui skoori avas Anastasija Shcherbachenia. Viigiseis tuli tabloole 84. minutil, kui omavärava sai kirja täna väravavahi kohustusi täitnud Kristina Bannikova. Rohkem Saku naiskond siiski väravavõrku sahistada ei suutnud ja viik tähendas nende jaoks, et Kalevist jäädi hooaja lõpuks maha ühe punktiga.

Meistriliiga teise poole naiskondade jaoks sai hooaeg läbi juba möödunud nädalavahetusel, kui Vapruse järel teenis viienda koha Põlva Lootos, kuuendana lõpetas Tuleviku ja Suure-Jaani ühendnaiskond ning Tartu Tammeka ja Nõmme Kalju lõpetasid vastavalt seitsmendal ja kaheksandal tabelireal.

Meistriliiga tulemusi ja tabeliseisu saab vaadata siin.