08

04.2012

08:27

Flora taastas kindla võiduga Kalevi üle enesekindluse

Valitsev Eesti meister FC Flora tegi Tallinna Kalevi vastu seda, mis eelmisel nädalal Kuressaare vastu tegemata jäi - kindel 3:0 võit taastas florakate au ning enesekindluse.

Meistriliiga kuuenda vooru kohtumises oli mäng kogu 90 minuti jooksul Flora kontrolli all ning erinevalt Kuressaare-kohtumisest ei jäänud lumistes oludes nägemata ka väravad. Esmalt oli täpne Andre Frolov, seejärel lõi kaks väravat Valeri Minkenen.

"Hea meel, et võidu kätte saime," tunnistas Frolov. "Raskes ilmas oli keeruline mängida, meie õnneks lasi Kalev enda lollustest väravad sisse ning võit oli meie."

Eelmises voorus pettumusega leppima pidanud Flora ei soovinud seekord midagi juhuse hooleks jätta - suruma hakati juba esimestest mänguminutitest peale ning peagi tõi see ka edu – kalevlased olid oma karistusalasse surutud ning järjest hakkas tulema ka nurga- ja karistuslööke.

Ei läinud kaua, enne kui ka seis muutus - tsenderdusejärgne segadus Kalevi värava all lõppes sellega, et Andre Frolov väravaala nurka ripakile jäänud palli kaitseta jäänud väravasse saatis - 1:0!

Vaevalt jõudis väravajärgne erutus vaibuda, kui seis taas muutus - vasakult äärelt tulnud florakate tsenderduseni küündisid nii Karl Palatu kui ka Rameš Mamedov, kuid viimane mängis rumalalt palli käega ning kohtunikul ei jäänud muud üle, kui Mamedovile kollast kaarti näidata ja Florale penalti anda, mille Valeri Minkenen ka külmavereliselt realiseeris - 2:0!

Teise värava järel külaliste surve küll pisut vaibus, kuid samal ajal ei antud ka kalevlastele rünnakute jaoks ruumi. Võõrustajate jaoks jäidki avapoolaja parimateks momentideks üksikud standardolukorrad, mida ohtlikult lahendada ei suudetud.

Teisel kolmveerandtunnil jätkus esmalt esimese poolaja lõpuga sarnane mäng. Flora justkui väga innukalt ei üritanud, samal ajal aga hoiti palli enda käes ning vastastel mänguohje enda kätte haarata ei lubatud. Viie mängitud minuti järel löödi aga põhimõtteliselt tühja koha pealt värav – karistusala ääres leidis ennast uhkest üksindusest Minkenen, kes palli meisterlikult värava alumisse nurka tulistas ning sellega ühtlasi ka kõik Kalevi võimalused kustutas.

Kodumeeskond tegi aga peagi enda elu veelgi raskemaks - kõigest neli minutit enne seda vahetusest sekkunud Rejal Alijev tõukas mänguvälises olukorras Markus Jürgensoni, kes seepeale pikali viskas ning kohtunik Juri Frischer oli sunnitud kalevlasele otse punast kaarti näitama.

Viimased veerand tundi olid aga jalgpallimängu kohta võrdlemisi igavad - mõlemad meeskonnad olid tulemusega leppinud ning ootasid juba lõpuvilet. Kui see lõpuks saabus, seisid tablool endiselt külaliste 3:0 võidunumbrid.

Flora peatreener Martin Reim tõi esile mängu seganud lumist ilma. "Ilus suusailm oli," muheles Reim. "Seetõttu oli raskem mängida. Olime täna rohkem mängus sees kui eelmisel nädalal, kuigi sellistes tingimustes on keeruline oma mängu mängida."

Kiire värava tähtsust rõhutas ka Kalevi peatreener Sergei Ratnikov. "Esimesed minutid on väga tähtsad. Rääkisin ja rääkisin meestele, et Flora tuleb kohe alguses väga kõvasti suruma, kuid me ei suutnud ikkagi neile vastu saada."

Kalevlaste ääremängija Edwin Stüfi sõnul võivad kalevlased kaotuses vaid iseend süüdistada. "Esimese värava puhul magasid kaitsjad lihtsalt mängija maha, teine tuli täielikust lollusest ning kolmas samamoodi. Ise kinkisime need väravad," kahetses Stüf.

"Alguses oli täesti võrdne mäng, hiljem läks meil kümnekesi jäämise tõttu raskeks. Täiesti võidetav mäng oli," lisas 22-aastane mängija.

07.04. kell 17:00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuru (Staadioni 8, Tallinn)
JK TALLINNA KALEV - TALLINNA FC FLORA 0:3 (0:2)
Väravad: 11. Andre Frolov, 15. pen., 51. Valeri Minkenen
Hoiatused: 15. Rameš Mamedov, 24. Hiroyuki Mitsuyama, 75. Risto Kägo
Eemaldamine: 68. Rejal Alijev

JK Tallinna Kalev: 89-D. Savitski, 19-Armean, 6-Kase, 20-Karpõtšev (64. 11-Alijev), 10-Mitsuyama (64. 8-Kabashi), 17-Whalen, 3-Mamedov, 5-Kägo, 14-Edwin Stüf, 9-Tomson, 16-Aidara (80. 7-Koroljov).
Varus: 1-Niinepuu, 11-Alijev, 23-Ratnikov, 8-Kabashi, 7-Koroljov, 22-Niinlaub, 18-Lutsokert.

FC Flora: 1-Pedõk, 19-Kams, 6-Mets, 24-Palatu (53. 4-Jahhimovitš), 16-Jürgenson, 25-Frolov, 41-Minkenen, 73-Luigend, 33-Mööl (74. 7-Beglarišvili), 99-Prosa, 11-Luts (65. 9-Alliku).
Varus: 12-Toom, 9-Alliku, 7-Beglarišvili, 4-Jahhimovitš, 13-Laabus, 5-Peitre, 10-Pukk.

Mänguolud: -1, kergelt lumesajune ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.