27

08.2011

18:09

Flora teenis Tammeka vastu rasked kolm punkti

Juba 4. minutil kaotusseisu jäänud Meistriliiga liider FC Flora nägi kurja vaeva, et alistada Tartu Tammeka 3:2.

Kohtumist kindla favoriidina alustanud Flora leidis end kaotusseisust juba 4. minutil, kui Siim Tenno kauglöögi tõrjus oma väravasse Stanislav Pedõk. Oodatult initsiatiivi haaranud Floral tekkis õige varsti häid viigivõimalusi, kuid neid ei suudetud realiseerida.

“Täna rünnakute tekitamisega probleeme ei olnud, mis tõi välja selle hooaja probleemi – realiseerida viimase puutega värav,” rääkis Martin Reim “Mängu lõikes on vaja lüüa värav, muidu lüüakse meile. Nüüd on kaks nädalat aega treenida, loodan et suudame asja parandada.”

Mängu video

Flora sai viigi 27. minutil, kui Markus Jürgenson realiseeris peaga nurgalöögi. 2:1 sündis 54. minutil Erik Midtgardeni meisterlikkusest. Heledapäine norralane tulistas karistuslöögi 18-19 meetrit otse Mait Toomi valvatud värava eesmisse ristnurka.

Flora edu kindlustas üheksa minutit hiljem vahetusest sekkunud Meelis Peitre, realiseerides üks-üks-olukorras külma rahuga Siim Lutsu söödu.

“Peaks rohkem võimalusi lõpuni mängima, ilma selleta teeme enda elu raskemaks,” ütles Meelis Peitre. “Kaitses ei tohiks lihtsaid väravaid ära anda. Vähemalt kolm punkti tuli koju ning sellega võib rahule jääda.”

Albert Prosa tõi 82. minutil Tammeka mängu tagasi, kui värava eest läbi tulnud terava passile pani Tartu meeskonna edukaim väravakütt jala vahele.

“Alguses mängisime hästi ja lõime värava, kuid pärast vajusime alla ning Floral oli õnne lüüa viigivärav,” lausus Prosa ise. “Teist poolaega domineerisid vastased.”

Tammeka loots Marko Kristal lisas: “Enam vähem suutsime distsipliinist kinni hoida ja mängu lõpuni põneva hoida.”

Et võidu sai ka Kalju, on Flora ja nõmmelased endiselt võrdsete punktide juures. Hetkel annab 57 silma Florale esikoha ja Kaljule teise. Koondisepausi tõttu läheb Meistriliiga kahenädalasele pausile, mille järel peavad kaks liidrid kaks kohtumist järjest.

27. august kell 14.00 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn) - otse TV6-s!
TALLINNA FC FLORA – TARTU JK TAMMEKA  3:2 (1:1)