16

03.2024

18:11

Flora tunnistas Balti liigas vastase kaheväravalist paremust

Täna, 16. märtsil peetud Balti liiga 4. voorus tuli Tallinna FC Floral võtta vastu esimene kaotus, kui võõrsil jäädi 0:2 alla Läti valitsevale meistrile SFK Rigale.

Kuigi Flora alustas kohtumist initsiatiivikamalt kui vastane ning kirjutas Kristiina Tulluse löögi järel esimese pealelöögi enda nimele, haaras kohtumises juhtohjad Riga naiskond. 19. minutil jäid Flora mängijad keskväljal hätta pallivõitmise ja -klaarimisega ning Riga naiskond kasutas kohe endale antud võimaluse ära: jooksu peale söödu saanud Alina Ansone seljatas kaitsemängijad ning virutas nahkkera väravavahi selja taha. Läti naiskonna üheväravalises eduseisus läksid naiskonnad ka vaheajale.

Sarnaselt esimese poolaja algusele, sai Flora ka teisel kolmveerandtunnil vastasele hea pressingu peale. Eesti naiskond teenis ka mitu paljulubavat pealelööki, kuid Riga puurilukk valvas kindlalt oma seljatagust. 65. minutil kasvatas Riga enda eduseisu aga kaheväravaliseks, kui florakate söödueksimuse järel võitis vastane palli ning Ansone tekkinud olukorra kindlalt realiseeris. Flora vastasele vastata enam ei suutnud ning nii tunnistati Riga kaheväravalist paremust.

Nelja mängu järel on Flora kirjutanud enda nimele kolm võitu ja ühe kaotuse: kogutud üheksa punktiga paiknetakse praegu tabeli esimesel positsioonil. Teisel real asetseb kaks mängu vähem pidanud ja kaks võitu teeninud SFK Riga.

Järgmine Balti liiga kohtumine peetakse 12. mail, kui Saku Sporting võõrustab SFK Riga naiskonda.