02

04.2011

17:37

Flora võttis Kuressaare vastu jõuga oma

Valitsev Eesti meister FC Flora teenis Meistriliiga V voorus 1:0 võidu FC Kuressaare üle ning jätkab liider Sillamäe Kalevi kannul.

Pärast saarlaste visa vastupanu avapoolajal jõudsid floralased teise kolmveerandtunni algul ihaldatud väravani, kui võidutabamuse sepistas meeskonna kapten Karl Palatu.

„Alustasime mängu viie kaitsjaga ja rõhusime sellele, et taga kindlasti nulli hoida. Esimesel poolajal saime sellega hästi hakkama,“ tõdes kohtumise järel FC Kuressaare väravavaht Priit Pikker.

Esimesel poolajal omas Flora selget mängulist üleolekut, kuid platsi otsustaval kolmandikul jäi pealinlaste ründemängus pärast Sander Posti lahkumist püssirohtu siiski väheseks. Otsustavatel hetkedel ei leitud kaaslasi ning eksiti lihtsates olukordades ja sajaprotsendilisi väravavõimalusi tekitada ei suudetudki. „Võõrustajad“ Kuressaarest jäid Sportland Arenal väravahõnguliste momentide tekitamisest veelgi kaugemale, kuid matši eel seatud ülesanne Flora esimesel poolajal kuival hoida, õnnestus täide viia.

Oma võistkonna ebakindlust ründefaasis kinnitas ka Flora peatreener Martin Reim: „Domineerisime ja hoidsime esimesel poolajal küll palju palli, aga viimane otsustav sööt või löök jäi tegemata. Trügisime liialt palju keskele, kus oli palju vastaseid ning ei suutnud tervet väljaku laiust ära kasutada.“

Puhkepausilt näljastena naasnud florakad ei lasknud end enam aga saarlaste viiemehelisest kaitseliinist segada. Siim Luts teenis 35 meetri kaugusel väravast trahvilöögi ja kuigi Priit Pikker suutis Valeri Minkeneni ürituse tõrjuda, siis saarlaste õnnetuseks täpselt Flora kapten Karl Palatu jalale, kes esimesena pallini jõudes skoori avas.

Kui florakad olid kaane maha saanud, siis ei jäänud ka Kuressaarel enam üle muud, kui oma mängu avada ja otsida vastuväravat. Õige pea mindigi kaitsvalt formatsioonilt üle ründavamale ning see tõi ka oodatud muudatuse mängupilti. Kuigi pealinlased said nüüd ründefaasis rohkem ruumi tegutsemiseks, olid ka saarlased rünnakul teravamad ja proovisid leida kiiretest kontrarünnakutest šansse viigistamiseks.

„Teise poolaja algus oli normaalne ja tekkis ka momente värava löömiseks ja eks see hooaja alguse asi ole, et need mõnedki võimalused, mis tekivad, tuleb ära realiseerida, sest kui seda ei tee, siis üheväravaline eduseis on alati ohtlik,“ sõnas matši järgselt Reim. "Vastane võib üllatada ja ka Kuressaare muutus teise poolaja keskel julgemaks ning tõi ründesse värskeid mängijaid juurde.“

Mängu lõpupoole pääses küll Rene Aljas kahel korral saarlaste poolelt löögile ja paaril korral suudeti ka nurgalöökidega Flora karistusalas elevust tekitada, kuid poolvõimalusteks need jäidki. Oma šansse ei suutnud eduseisu kasvatamiseks kasutada ka Flora pallurid, momente tekkis nii vahetusest sekkunud Alo Dupikovil kui Sergei Mošnikovil, ent väravani enam ei jõutudki.

„Poisid mängisid väga hea mängu ja jube kahju on, et nii rumalast väravast täna kaotasime,“ oli saarlaste väravavaht Priit Pikker nördinud, „kui vaja, püsisime korralikult kaitses ning kaotusseisu jäädes ka ründetsoonis vastastele peavalu valmistada. Kahju vaid, et me ühtki rünnakut resultatiivselt lõpetada ei suutnud.“

Flora loots Martin Reim tõmbas aga paralleele möödunud hooaja algusega öeldes, et tema meeskond oli sarnases seisus ka meistriks tulemise aasta algul. „Hooaja algfaasis tuleb iga hinna eest punktid ära võtta, et konkurentsis püsida, sest aega mängu parandada veel on,“ ütles Reim.

Nädala pärast võõrustab Flora kell 17.00 Lasnamäe Ajaxit ning FC Kuressaare sõidab samal ajal algavaks mänguks külla FC Viljandile.

2. aprillil kell 17:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
FC KURESSAARE - TALLINNA FC FLORA  0:1 (0:0)
Värav
: 49. Karl Palatu
Hoiatused: 48. Argo Aava, 73. Elari Valmas

FC Kuressaare: 1-Pikker, 26-Kivi, 3-K. Saar, 13-Rauno Reiman, 25-Viira, 5-Aava, 18-Aljas, 4-Kluge (55. 10-A. Ilves), 39-Valmas, 9-Pukk (85. 15-U. Rajaver), 14-Jäger (46. 11-Lange).
Varus: 12-Riido Reiman, 11-Lange, 17-Mihkelson, 20-Margus Rajaver, 15-U. Rajaver, 22-Azarov, 10-A. Ilves.

FC Flora: 1-Pedõk, 19-Kams, 24-Palatu, 6-Mets, 16-Jürgenson, 31-Krillo (63. 33-Laht), 41-Minkenen, 10-Mošnikov, 11-Luts, 9-Alliku (72. 20-Dupikov), 14-Henri Anier.
Varus: 12-Meertis, 22-Baranov, 4-Jahhimovitš, 15-Luigend, 25-Frolov, 33-Laht, 20-Dupikov.

Mänguolud: +6, pilves ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.