06

08.2011

21:11

Flora võttis Kuressaares jõuga oma

Starmani vutipeo raames peetud Meistriliiga 23. vooru kohtumises alistas valitsev meister FC Flora vendade Anieride väravate toel 3:0 FC Kuressaare.

Avapoolaja keskel Henri Anieri (pildil) väravast juhtima asunud florakatele kindlustas võidu liigaliidrite ründeladviku noorem Anier ehk Hannes, kes lisas teisel kolmveerandtunnil pealinlaste tablooreale omalt poolt kaks tabamust.

"Isegi veel rohkem kui võiduga olen rahul mängupildiga, sest Kuressaares on alati raske mängida ja me ei saa ennast seal kuidagi korralikult käima," rääkis mängujärgselt FC Flora peatreener Martin Reim. "Oli näha, et mehed liikusid ja pall käis, kõik nautisid mängu."

Tänu karikamängudele viimase kahe ja poole nädala jooksul viienda mängu pidanud FC Kuressaare peatreeneri Sergei Zamogilnõi kinnitusel on selline graafik amatöörmängijate jaoks väga raske.

"Seda arvestades, siis eriti esimesel poolajal näitasime väga head mängu – püsisime kaitses kindlalt ja mängisime söötu ning jõudsime ka kontrarünnakutele lülituda," selgitas Zamogilnõi.

Külalised viis juhtima 22. minutil Henri Anier, kes Sergei Mošnikovilt söödu saanuna trahvikastis Märten Pajunurmest möödus ning palli tagumise posti kõrvale virutas. "Hästi jooksule antud sööt ja hoo pealt kaasa võetud pall, kvaliteetselt viimistletud – ründajale omane lõpetamine," kiitis Reim oma hoolealuseid.

Teisel mängupoolel panid florakad oma paremuse ja füüsilise üleoleku veelgi enam maksma ning viiv enne poolaja lõppu vigastada saanud Geir Andre Herremi asemel platsile tulnud Hannes Anier jõudiski kahel korral trahvikastist sihile.

"Teiseks poolajaks meil eriti jõudu ei jätkunud – Flora väga söötu teha ei lasknud ja meie rünnakud jäid nõrgaks ja harvaks," tõdes Zamogilnõi lisades, et nüüd jääb võistkonnal veidi rohkem aega puhkuseks ning korralikuks ettevalmistuseks nädala pärast toimuvaks liigamänguks Paide linnameeskonnaga.

Kahe vähempeetud mängu juures kahe punktiga Nõmme Kalju ees Meistriliigat juhtiva FC Flora peatreener Martin Reimi sõnutsi oli tänast võidumängu kõrvalt nauditav vaadata ning kartus, et vahepealsed veidi kergemad mängud meeskonda uinutanud oleks, ei pidanud paika.

Samuti jäi peatreener rahule võistkonna kahe värskeima täienduse – norrakate Geir Andre Herremi ja Erik Midtgardeni – esitusega. "Kindlasti tugevdavad mõlemad meie meeskonda, aga kahjuks tegi Herrem oma jalale jälle veidi liiga ning on hetkel veel vormist väljas,“ rääkis Reim. "Midtgarden oli aga väga hea ning tundub, et on meeskonda kiirelt sulandunud, sest mängus paistis teineteisemõistmine juba väga hea olevat."

Flora võõrustab järgmisel laupäeval kell 14.00 telemängus Sillamäe Kaleviga, Kuressaare sõidab kell 17.00 algavaks kohtumiseks külla Paide Linnameeskonnale.

6. augustil kell 19:30 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE - TALLINNA FC FLORA  0:3 (0:1)
Väravad
: 22. Henri Anier, 58., 65. Hannes Anier
Hoiatused: -
61. minutil tõrjus Priit Pikker Henri Anieri penalti

FC Kuressaare: 1-Pikker, 7-Kelder, 13-Rauno Reiman, 26-Kivi, 8-Pajunurm, 23-Luup, 3-Saar (72. 19-Seeman), 15-Hiiuväin, 39-Valmas (80. 17-Mai), 2-Lõppe (62. 11-Randmann), 10-Ilves.
Varus: 12-Riido Reiman, 5-Logvin, 17-Mai, 19-Seeman, 18-Trasberg, 11-Randmann.

FC Flora: 1-Pedõk, 6-Mets, 16-Jürgenson, 24-Palatu (79. 4-Jahhimovitš), 14-Henri Anier, 32-Midtgarden, 18-Mašitšev, 19-Kams, 10-Mošnikov, 7-Herrem (45. 8-Hannes Anier), 41-Minkenen.
Varus: 12-Orgla, 5-Peitre, 22-Baranov, 4-Jahhimovitš, 2-Kukebal, 25-Frolov, 8-Hannes Anier.

Mänguolud: +21, pilves ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.