29

03.2018

10:21

Sportland Arenal peetud kohtumises mängiti välja naiste Superkarikas, mille teenis põneva penaltiseeria järel Tallinna Flora, alistades Pärnu JK.

Avapoolajal nähti vaid ühte väravat, kui 43. minutil asus Flora kohtumist juhtima. Anete Paulusel ei õnnestunud äärest tulnud tsenderdust puhastada ning Lisette Tammik saatis palli väravanurka.

Teist kolmveerandtundi alustas teravamalt Pärnu, kes suutis poolaja alguses ära kasutada Flora kerge peata oleku kastis ja Kristina Bannikova tõi tabloole viiginumbrid. Võrdselt kulgenud mängus haaras 68. minutil liidriohjad taas Flora, kui Mari Liis Lillemäel õnnestus pall lühikeselt distantsilt sisse lükata. Pärnu ei andnud aga alla ja kümme minutit enne normaalaja lõppu seadis Anastasija-Grazyna Shcherbachenia taas jalule viigiseisu. Sellise tulemusega kohtumine ka lõppes ning võitja selgitamiseks läks vaja penaltiseeria abi.

Penaltite löömine osutus sarnaselt mänguga üsnagi pingeliseks, kus mõlema naiskonna poolt tuli sisse eksimusi ja väravavahid näitasid häid tõrjeid. Lõpuks suutis Flora saata võrku rohkem palle ja võttis 3:2 võidu.

Flora jaoks oli tegemist kolmanda Superkarika võiduga, eelmised kaks teeniti 2009. ja 2010. aastal.

Mängu protokolli leiab siit. Galeriid kohtumisest saab näha siin.

Fotod: Jana Pipar