25

11.2020

16:56

II liiga üleminekumängudes saatis edu Lasnamäe Ajaxit

Möödunud nädalavahetusel selgus võitja II liiga üleminekumängudes. Avamängus võõrsil Saku Sportingu paremust tunnistanud Lasnamäe Ajax suutis koduväljakul vastase alistada ja säilitas koha II liigas.

Põhja/ida tsoonis 14 võistkonna konkurentsis teenis tänavu Ajax 12. koha, kui 26 mängust võeti 24 punkti. Tartu FC Heliosele jäädi alla nelja punktiga, kuid Tartu JK Tammeka III võistkonda edestati kolme punktiga.

Järgnenud üleminekumängudes pidi Ajax üle mängima Saku Sportingu võistkonna, kes oli tänavu III liiga põhja piirkonna kuues meeskond, kuid teenis koha üleminekumängudel tänu mitme konkurendi üleminekumängudest loobumisele.

Sporting pidi esmalt üleminekumängudes alistama Paide Linnameeskond IV võistkonna, kes oli tänavu ida piirkonna teine meeskond FA Tartu Kalevi järe. Kuu esimeses pooles peetud väravaterohked üleminekumängud lõppesid Saku jaoks edukalt – esmalt võideti vastast kodus 5:3 ja kuigi seejärel jäädi Paidele võõrsil alla 3:4, jõuti järgmisse ringi koondtulemusega 8:7.

Saku jaoks algas ja lõppes edukalt ka esimene mäng Ajaxi vastu. Avavaatuses mindi mängu 22. minutiks 2:0 juhtima ja avapoolaeg võideti 4:1. Lõpuks oldi Lasnamäe võistkonnast üle tulemusega 4:3. Kaks väravat lõi meeskonna kasuks Jaan-Kristjan Kaalma, Ajaxi poolelt sai sama saavutusega hakkama Arvidas Pankevitšjus.

Pühapäeval Ajaxi kunstmuruväljakul peetud korduskohtumises mängis Lasnamäe võistkond vastase üle 3:0, kui oma head hoogu jätkas Pankevitšjus, kelle 23. ja 47. minuti väravad viisid Ajaxi 2:0 juhtima. Viimase värava lõi Ajax kolmandal lisaminutil penaltist, mille realiseeris Igor Glubinski.