16

11.2020

12:37

III liiga võitis FA Tartu Kalev

Pühapäeval selgus III liiga võitja, kui FA Tartu Kalev alistas Annelinnas toimunud finaalis FC Elva duubelmeeskonna tulemusega 4:0.

Janar Kaup viis neljandal minutil võõrustajad juhtima ning 35. ja 40. minutil oli täpne Markus Jõgi, mis tähendas, et Kalev läks vaheajale kolmeväravalises eduseisus. Kohtumise viimase värava eest hoolitses 78. minutil Sven Karu.

FA Tartu Kalev tegi tänavu silmapaistva hooaja, sest III liiga ida tsoonis võideti kõik 18 kohtumist ning seega kindlustati koht tulevaseks hooajaks II liigas. Meeskonna resultatiivseim oli tänavusel hooajal Karu 25 väravaga, Priit Peedo lisas 19 väravat ja Kristofer Kaasiku nimele jäi 17 tabamust.

Kalevis on lisaks Kaasikule ja Peedole arvukalt Premium liiga kogemustega mängijaid. Kõrgliigas lausa 185 mängu pidanud ning Eesti A-koondist kolmel korral esindanud Siim Tenno arvele jäi tänavu Kalevi särgis seitse väravat ning Premium liigas ligi sada mängu pidanud ja noortekoondises 25 ametlikku mängu pidanud Rasmus Tauts lisas üheksa. Mikk Laas, kes on Eestis kõrgeimal tasemel mänginud 131 mängu, lõi Kalevi särgis sel hooajal 11 väravat ning Tammeka ridades 20 Premium liiga mängus platsil käinud Markus Jõgi sai kirja 13 väravat.