28

01.2024

19:08

Järelvaadatav | Kalev, Vaprus ja Tammeka võtsid taliliigas vastu kaotuse

Liivimaa taliliigas mängiti pühapäeval, 28. jaanuaril kolm kohtumist, kus võistlustules olnud JK Tallinna Kalev, Pärnu JK Vaprus ja Tartu JK Tammeka pidid koduväljakul tunnistama Läti klubide paremust.

JK Tallinna Kalev pidi Liivimaa taliliiga A-tasandi mängus vastu võtma teise kaotuse, kui koduväljakul jäädi tulemusega 1:3 alla FK Liepajale. Kui avapoolaeg lepiti uues Raja jalgpallihallis väravateta viigiga, siis teine kolmveerand näitas teist mängu. Liepaja haaras esmalt juhtohjad 57. minutil, kui Fraj Kayramani realiseeris kindlalt penalti, seejärel kasvatas 74. minutil edu kaheväravaliseks Indiaye Pape Doudou Diouf. Kuigi minut hiljem lõi kalevlaste poolt ühe tagasi 17-aastane Martin Tomberg, otsustas mängu saatuse 88. minutil Rati Ardazšvili.

Kohtumine on järelvaadatav siit:

Liivimaa taliliiga B-tasandil peeti pühapäeval, 28. jaanuaril kaks mängu. Pärnu JK Vaprus võttis taliliiga avamängus vastu kaotuse, kui kodus jäädi tulemusega 1:4 alla Grobinas SC/LFS meeskonnale. Külalised asusid Pärnu Jalgpallihallis kohtumist juhtima 10. minutil Emils Knapašis tabamusest. 61. minutil viigistas seisu Kristjan Kask, ent vaid kolm minutit hiljem jäädi taas kaotusseisu Denis Galata tabamusest. 67. minutil kasvatas edu kaheväravaliseks Maksims Djodorovs. Lätlaste võiduvärava eest kandis 71. minutil hoolt Roberts Melkis.

B-tasandil pidi kaotuse vastu võtma ka Tartu JK Tammeka, kes tunnistas koduväljakul FK Tukums 2000 3:1 paremust. Avapoolaeg kulges Tartu Annemõisa jalgpallihallis võrdsete heitluseks: 22. minutil viis Tukums 2000 eduseisu Kristians Kaušelis, millele 36. minutil vastas viigiväravaga Patrick Genro Veelmaa. Kui tundus juba, et kohtumine on tüürimas viigisadamasse, oli külalistel kaks sammu varuks: 80. minutil toimetas Tukumsi eduvärava tartlaste võrku Markuss Prohorenkovs ning 89. minutil kandis võidutabamuse eest hoolt Ilja Atligins.

Liivimaa taliliigas mängitakse järgmisel nädalal kokku 12 kohtumist. C-tasandi mängudega alustavad uuel nädalal ka Tallinna FCI Levadia U21, Harju JK Laagri, Viimsi JK ja FC Nõmme United.