18

02.2024

16:51

Järelvaadatav | Saalijalgpalli karikavõistluste võidukarika tõstis pea kohale Sillamäe Silmet

Täna, 18. veebruaril tõmmati Jõhvi Spordihallis saalijalgpalli karikavõistluste hooajale joon alla. Põneva finaalkohtumise järel tõstis võidukarika esmakordselt pea kohale Sillamäe FC NPM Silmet, kes alistas Jõhvi FC Phoenixi 7:5.

Silmet haaras kohtumises juhtohjad juba mängu 20. sekundil, kui kontrarünnaku järel pääses löögile Stanislav Gussev. Viigivärava sai Phoenix kirja viiendal minutil, kui Jelissei Zahharovi täpse söödu järel oli värava eest täpne Danila Tsõgankov. 1:1 viigivärava järel pani Silmet uue käigu sisse ning sahistas vaheajaks vastase võrku ühtekokku viiel korral: Gussev sai lisaks avaväravale kirja ka teise tabamuse ning Anton Pfening vormistas 16. minutiks kübaratriki. Avapoolaja viimase värava sai enda arvele Phoenix, kui kodupubliku ees näitas resultatiivsust Deniss Vender. Vaheajale läksid meeskonnad Sillamäe Silmeti 5:2 eduseisus.

Teist poolaega alustas teravamalt tagaajaja rollis olnud Phoenix, kel kulus uue poolaja algusest vaid 20 sekundit, et väravavõrk sahisema panna: täpne oli Andrei Vrabie. Kuigi Jõhvi Phoenix suutis vahe kaheväravaliseks vähendada, vormistas Silmet selle peale veel kaks tabamust – seejuures sai mõlemad tabamused enda nimele Roman Bažkov. Kuus minutit enne kohtumise lõppu veeres pall Silmeti enda mängijast omaväravasse ning Phoenix jäi vastasest kolme värava kaugusele. Kulus vähem kui minut, kui Phoenix enda viienda värava vormistas: penaltipunktilt oli täpne Tsõgankov. Tegu oli kohtumise viimase väravaga ning nii oli Silmet teeninud oma esimese saalikarika. Phoenix lõpetas teisel järjestikusel aastal karikavõistlused hõbemedalikohal.

Kohtumine on täispikkuses järelvaadatav siit:

Sillamäe FC NPM Silmet alustas saalijalgpalli karikateekonda kaheksandikfinaalist, kui esmalt alistati Tartu vald Ravens Futsali duubelmeeskond tulemusega 8:1. Veerandfinaalis oldi vastamisi liigakaaslase Viimsi FC-ga, kelle üle võeti kindel 6:1 võit. Eilses poolfinaalis alistas Silmet Coolbet saaliliiga põhiturniiri esikohameeskonna Tallinna FC Bunker Partneri tulemusega 7:4* ning tagas endale sellega koha finaali.