11

02.2024

20:21

Järelvaadatav | Vaprus avas Liivimaa taliliigas võiduarve, United sai suureskoorilise võidu

Liivimaa taliliigas mängiti täna, 11. veebruaril kokku viis kohtumist, kui Eesti meeskondadest olid võistlustules FC Kuressaare, Pärnu JK Vaprus, Tallinna FCI Levadia U21, Nõmme United FC ja Tartu JK Tammeka.

B-tasandi avamängus jäi FC Kuressaare võõrsil suureskoorilise 1:5 tulemusega alla. Grobiņas SC/LFS meeskonnale. Avapoolaeg Liepaja jalgpallihallis kuulus seisuga 2:1 võõrustavale meeskonnale. 24. minutil avas skoori Deniss Galata, 37. minutil vastas viigiväravaga Ralf-Sander Suvinõmm, kuid Roberts Melkinsi 42. minuti tabamus viis Grobinasi taas juhtpositsioonile. Teisel poolajal olid korra veel täpsed Melkis, Ralfs Bethers ja Galata. Kuressaare kogus Liivimaa taliliigas kolme mänguga ühe võidu ja kolm kaotust. Grobinas, kes mängis ühe mängu enam, kogus kolm võitu ja kaotuse.

Kohtumine on järelvaadatav siit:

Pärnu JK Vaprus teenis Liivimaa taliliiga B-tasandil esimese võidu, kui koduväljakul oldi tulemusega 3:1 parem BFC Daugavpils meeskonnast. Vaprus asus Pärnu jalgpallihallis peetud kohtumist kiirelt juhtima, kui esimese kaheksa minutiga haarati 2:0 eduseis. Matthias Limberg avas 3. minutil mänguskoori, 8. minutil kasvatas eduseisu Ronaldo Tiismaa. Teisel poolajal pääsesid vastased rohkem mängu, lüües 57. minutil Lawrence Ugeni tabamusest ühe tagasi. Kohtumise lõpliku saatuse otsustas 88. minutil Ranet Ristikivi, kes realiseeris 16-meetri karistuslöögi. Taliliigas jäi Vapruse saldoks nelja mänguga üks võit ja kolm kaotust. Daugapvpils, kel veel üks mäng pidada, on kolme mänguga teeninud ühe viigi ja kaks kaotust.

Tallinna FCI Levadia U21 alistas C-tasandil duubelmeeskondade heitluses tulemusega 2:1 FC Riga-2 meeskonna. Kui avapoolaeg Rapla Jalgpallihallis kulges väravateta viigiga, siis teisel poolajal astusid meeskonnad sammukese edasi. Esmalt haaras juhtohjad Levadia U21, minnes 51. minutil Maksim Gussevi tabamusest juhtima. Edu püsis vaid kaks minutit, kui Daniils Putranši tabamus seisu viigistas. 68. minutil pääses Levadia U21 taas juhtima, kui 16-meetri karistulöögi sooritas kindlalt Gussev. Mõlema meeskonna jaoks oli tegu esimese kohtumisega Liivimaa taliliigas.

Võidukalt lahkus C-tasandilt ka FC Nõmme United, kes teenis võõrsil suureskoorilise 5:2 võidu SK Super Nova meeskonna üle. Riia Rimi OSC jalgpallihallis asus võõrustav meeskond kohtumist juhtima 13. minutil, kui täpne oli Eduard Vishnyakov. Kuus minutit hiljem viigistas seisu Mykhailo Plokhotniuki tabamus. Seejärel kasvatas Unitedi eduseisu kahel korral Oleksandr Musolitin, olles täpne 22. ja 39. minutil. Neli minutit hiljem suurendas eduseisu 4:1 Plokhotniuk. Teisel poolajal sai värava kirja 54. minutil Kevin Mätas. 88. minutil lõi Nova poolt ühe tagasi Raitis Roga.

Liivimaa taliliiga mängupäevale pani punkti B-taseme vastasseis, kus tasavägises kohtumises mängis Tartu JK Tammeka kodus 3:3 viiki FK Mettaga. Avapoolaeg lõppes Tartu Annemõisa jalgpallihallis 1:1 viigiga, kui täpne oli Metta eest Mohamet Lamine Correa ja Tammeka eest penaltist Ahmed Adebayo Basher. Teine poolaeg kujunes Patrick Genro Veelmaa ja Bruno Melnisi vägikaika vedamiseks. Esmalt viis Melnis Metta kahel korral juhtima, olles esmalt täpne 62. ja 66. minutil. Kahele tabamusele vastas Veelmaa, lüües ühe tagasi 70. minutil ning viigistades seisu 77. minutil. Tammeka kogus taliliigas nelja mänguga ühe viigi ja kolm kaotust, Metta saagiks jäi nelja mänguga kolm võitu ja viik.

Liivimaa taliturniiril mängitakse järgmised kohtumised 16.–18. veebruarini.