14

08.2022

15:17

Jõgevamaa alistas kindlalt Lääne-Virumaa

Pühapäeval jätkusid Eesti maavõistlused, kui Jõgevamaa alistas Põltsamaa staadionil peetud kohtumises Lääne-Virumaa 6:0.

Mänguskoor avati seitsmendal minutil, kui tabamuse sai kirja koduvõistkonna keskväljamängija Mairo Tikerberi. Avapoolaja lisaminutitel suurendas Jõgevamaa eduseisu, kui täpne oli 45 korda Eesti meeste koondist esindanud ja tänavu Jõgevamaa meeskonna kaptenina mängunud Aivar Anniste. Teise poolaja alguses, 55. minutil suurendas Anniste kauni ühe puutega pealelöögist mänguseisu ja Jõgevamaa asus kohtumist 3:0 juhtima. Seejärel tegi kahel korral skoori Targo Parkala ning lõppseisu vormistas normaalaja viimasel minutil Indrek Valejev.

Pealtvaatajatest moodustunud toetajaskond nimetas mängu parimateks Jõgevamaa esindusest Aivar Anniste ja Lääne-Virumaa koosseisust Urmo Kuninga. Jõgevamaa kapten Aivar Anniste meenutas pärast lõpuvilet, et tema mängijakarjäär sai alguse samal muruväljakul. „See oli 1991. aastal, kui siin alustasin. Viimane kohtumine Põltsamaa jalgpallistaadionil jääb umbes 15 aasta tagusesse aega ja tänane mäng oli minu jaoks seetõttu väga nostalgiline," rääkis Anniste. Ta lisas, et Eesti maavõistlusmängud on olulised kogukonna kokku tulemise eesmärgil. „Ühest küljest annavad sellised kohtumised põhjuse taasnäha või tutvuda, teisalt saavad kodust läinud jalgpallurid anda noorematele eeskuju ja motivatsiooni rohkem pingutada ning ühel päeval samamoodi mängida," ütles Anniste.

14. augustil kell 12 Põltsamaa staadionil
JÕGEVAMAA - LÄÄNE-VIRUMAA 6:0 (2:0) ametlik protokoll
Väravad: 7. Mairo Tikerberi, 45.+1, 55. Aivar Anniste, 58. pen., 86. Targo Parkala, 90. Indrek Valejev
Hoiatused: -

Jõgevamaa: 1-Karli Kütt, 5-Jürgen Hiljurand, 20-Aivar Anniste, 2-Andro Lepp, 17-Sven Rümmel, 16-Mairo Tikerberi, 31-Priit Jõeäär (46. 11-Kirill Matiitšin), 6-Risto Liiv (46. 20-Margus Rosin), 15-Lauri-Robert Indus (46. 23-Marko Murumaa), 43-Indrek Valejev, 4-Margo Parkala (39. 39-Targo Parkala).
Varus: 13-Eduard Lehtmets, 11-Kirill Matiitšin, 39-Targo Parkala, 23-Marko Murumaa, 20-Margus Rosin.
Treenerid: Silvar Luht ja Vladimir Ingver.

Lääne-Virumaa: 33-Rene Põldmaa, 17-Oliver Leppik, 8-Miko Meiner, 5-Robin Palmar, 91-Kristian Anton, 11-Mohamad Moso, 29-Urmo Kuningas, 14-Markus Peet, 24-Indrek Tokaruk (41. 2-Jaan Martin Vaher), 19-Kert Arviste (41. 10-Kristo Koort), 88-Davyd Alekseev.
Varus: 10-Kristo Koort, 2-Jaan Martin Vaher.
Treener: Lenno Kütismaa.