07

08.2011

17:27

Kalev saavutas Viljandi üle veenva 5:0 võidu

JK Sillamäe Kalev teenis Meistriliigas veenva võidu, kui oli koduväljakul FC Viljandist üle 5:0.

Juulis jõudsalt uusi mängijaid värvanud Kalevi leegionärid õigustasid enda palkamist igati, sest kõigi väravate eest hoolitsesid just nemad.

Mänguseisu avas 19. minutil Eimantas Valaitis, kes jõudis esimesena Sergei Vihrovi löögi järel Alan Ventselist tagasi põrganud pallini. 33. minutil kasutas Ventseli eksimuse ära Artjom Dmitrijev, kes oli täpne ka seitse minutit hiljem.

Poolajal saatis Viljandi peatreener Zaur Tšilingarašvili Ventseli asemel väljakule Madis Rajando, kuid ka temal tuli enda selja tagant palle üles korjata. 51. minutil realiseeris Vihrovi söödu Eesti Meistriliiga esimene tšehh Jakub Hejret ning Gediminas Kruša kauglöök 90. minutil pani kohtumisele punkti.

Kui Viljandi värava all käis tõsine tulevärk, siis Kalevi puurilukku Michael Patrick Kaltenhauserit viljandlased proovile ei pannudki, mille üle imestas ka Kalevi loots Vladimir Kazatšonok.

“Oma meeskonna mängukvaliteediga ma rahul ei ole, sest vastane oli täna hämmastavalt ebakindel,” ütles Kazatšonok. “Terve mängu vältel ei kohanud me praktiliselt kordagi Viljandi vastupanu ehkki ootasime, et nad on kaitses oskuslikud. Võit oli täiesti välja teenitud.”

Peatreeneriga ühtmoodi üllatunud oli ka Vihrov. “Viljandiga on meil alati rasked mängud olnud, kuid täna ei tekkinud nendega mingeid probleeme. Ammu ei ole Viljandi poolt nii nõrka vastupanu kohanud.”

Pettunud ilmel alustas tagasisõitu Sillamäelt Tšilingarašvili: “Mul ei ole mitte midagi öelda, sest meie tänased teod on piisavaks kommentaariks. Täna mängis ainult üks meeskond ja see ei olnud meie.”

Viljandi kaitsja Andrei Veis kahetses, et meeskond ei suutnud mängu jooksul ühtegi momenti tekitada: “Täna ei näidanud me rünnakul mitte midagi, väga nõrgalt mängisime kaitses. Meeskond ei olnud valmis punktide eest heitlema.”

Järgmisel laupäeval sõidab Kalev kell 14.00 algavaks telemänguks Tallinnasse külla FC Florale ja Viljandi võõrustab kell 17.00 Tallinna FC Levadiat.

6. augustil kell 19:30 Sillamäe Kalevi staadion (Kesk 30, Sillamäe)
JK SILLAMÄE KALEV - FC VILJANDI  5:0 (3:0)
Väravad
: 19. Eimantas Valaitis, 33., 40. Artjom Dmitrijev, 51. Jakub Hejret, 90. Gediminas Kruša
Hoiatused: 45. Evaldas Užkuraitis, 83. Sergey Mironov - 58. Bert Klemmer, 59. Andrei Veis

JK Sillamäe Kalev: 16-Kaltenhauser, 25-Gladilins, 3-Valaitis, 12-Dudarev, 33-Užkuraitis (46. 27-P. Aleksejev), 17-Vihrov, 13-Mironov, 18-Nesterovski (73. 77-Kruša), 21-Novikov (55. 14-Nikulin), 8-Dmitrijev, 7-Hejret.
Varus: 1-Starodubtsev, 2-Cherkasov, 14-Nikulin, 22-Tamberg, 27-P. Aleksejev, 77-Kruša, 23-Paponov.

FC Viljandi: 1-Ventsel (46. 12-Rajando), 5-Sillaste, 4-Indermitte, 22-Tutk, 17-Veis, 16-Klemmer, 15-Liivamägi, 10-Mööl, 23-Laht (61. 11-Vassiljev), 7-Leimann, 18-Lepik (68. 21-Junolainen).
Varus: 12-Rajando, 21-Junolainen, 11-Vassiljev.

Mänguolud: +20, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.