11

06.2011

21:00

Kalju ja Levadia tegid võitlusliku viigi

Meistriliiga 14. vooru keskses kohtumises leppisid Nõmme Kalju ja Tallinna Levadia võitlusliku mängu järel 1:1 viiki.

Matši mõlemad väravad löödi sarnase stsenaariumi järgi – 57. minutil juhtima asunud Kalju teenis paremalt äärelt trahvilöögi, mis karistusalasse toimetati. Levadia kaitsjatel ei õnnestunud palli kuidagi minema lüüa ning esimesena jaol olnud Kristen Viikmäe kõmmutas täiest südamest täiega risti, kuid vastuseta ründaja tabamus ei jäänud. Kümmekond minutit enne kohtumise lõppu ei olnud Kalju kaitsjad võimelised trahvikasti saadetud karistuslööki klaarima ning õnnelikult põrkas pall kogenud Leedu ründaja Valerijus Mižigurskise jalale, kes viigiseisu tabloole seadis.

Üldises plaanis olid mõlemad osapooled viigilise tulemusega siiski rahul. “Raske mäng oli ja hea on, et suutsime viigistada, mis oli ka loogiline lõpptulemus,” sõnas mängujärgselt FC Levadia peatreener Aleksandr Puštov, “esimesel poolajal kontrollisime mängu meie, aga ei saanud palli kuidagi väravasse. Teise mängupoole algul lasime küll värava, aga võitlesime hästi lõpuni ja suutsime viigi välja mängida.” Samas lisas Puštov, et kuigi Levadia suutis veel paar-kolm head võimalust tekitada, vedas kriitilistel momentidel ründajate realiseerimine meeskonda alt.

Kalju juhtima viinud Kristen Viikmäe sõnutsi oli samuti mänguliselt viigiseis igati õige ja lisas, et pigem on kripeldama jäänud mõned varasemad käestlastud võidud kui tänane. “Esimesel poolajal olid nad meist üle ja tekitasid ka väravahõngulisi momente, aga suutsime hästi vastu pidada. Teise poolaja algul haarasime ise initsiatiivi ja suutsime ka juhtima asuda, aga tobedalt lasime lõpus ikkagi viigistada, “ütles Viikmäe ja raputas omadele tuhka pähe: “pärast juhtima asumist oleme mitmel korral lihtsalt ära vajunud, kuigi peaksime ise vastase pinge alla panema ja enesekindlad olema. Nii ka täna.”

11. juunil kell 17:00 Hiiu kunstmurustaadion (Pidu tn 11, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - TALLINNA FC LEVADIA  1:1 (0:0)
Väravad
: 57. Kristen Viikmäe - 79. Valerijus Mižigurskis
Hoiatus: 59. Igor Subbotin

JK Kalju: 69-Kütt, 3-Koogas, 4-Gutierrez, 5-Bärengrub, 14-Kallaste, 15-Jevdokimov (82. 10-Konsa), 75-Wakui, 7-Puri, 99-Neemelo, 11-Viikmäe, 18-Terehhov.
Varus: 1-Savitski, 10-Konsa, 6-Mitsuyama, 26-Kovtunovitš, 2-Haavistu.

FC Levadia: 1-Smiško, 4-Morozov, 17-Podholjuzin, 27-Teniste, 14-Šarunas, 28-Subbotin (64. 19-Kulinitš), 20-Pebre, 8-Nahk, 24-Novikov (64. 18-Taar), 9-Rättel (73. 47-Mižigurskis), 5-Leitan.
Varus: 12-Myrnyi, 21-Holst, 6-Toomet, 18-Taar, 19-Kulinitš, 47-Mižigurskis, 3-Artjunin.

Mänguolud: +28, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.