21

04.2012

20:24

Kalju näitas Tammeka vastu võimu

Nõmme Kalju jätkas Meistriliigas tänavust võidumarssi Tartus, kus nuhtles sealset Tammekat koguni 4:0.

Kalju on võitnud seitse mängu järjest, mis hoiab nad kindlalt liidrikohal. Pärast tasavägisemat avapoolaega ja selle 1:0 võitu, andsid nõmmekad tartlastele korralikult õpetust.

Külalised haarasid hoobilt initsiatiivi, mille esimene vili oli 16. minuti penalt. Realiseeritud pärast Tarmo Neemelo maha tõmbamist Jüri Jevdokimovi poolt.

"Esimesel poolajal mängisime väga hästi – suutsime kaitses kompaktselt mängida ning liinid koos hoida,” vaagis Tammeka peatreener Kristjan Tiirik, kes pidi äsja vigastuspausilt naasnud Artur Pika juba 30. minutil välja vahetama.

Kalju prillide läbi vaadatuna seisid tablool numbrid 1:0 52. minutini. Neemelo antud tsenderdust läks noppima väravavaht Andrus Lukjanov, kuid kaitsja Uku Lilleväli seda ei märganud ja tema pea puutest leidis nahkkera tee Tammeka väravasse.

Mängu lõpuosa kuulus aga Alo Bärengrubile. Esmalt teenis Kalju kapten 66. minutil kollase kaardi ja lõi 69. ja 85. minutil värava. Seisul 4:0 matš ka lõppes.

“Veel andis tunda meie mängijate kogenematus: standartolukordades ei suudetud palli korralikult ära klaarida,” analüüsis Tiirik. “Siiski tuleb mängijatega rahule jääda – mängus võideldi ilusti lõpuni, lihtsalt kogemusi on juurde vaja.”

Kaljul on kaheksast matšist kirjas 22 punkti mängu enam pidanud Levadia 21 ja Flora 19 vastu. Tammeka hoiab nelja silmaga üheksandat positsiooni.

Teisipäeval, 24. aprillil kohtub Tammeka karikavõistluste veerandfinaalis kell 18.00 võõrsil Narva Transiga. Järgmisel laupäeval on Kalju ja Tammeka vastamisi kell 17.00 Kadrioru staadionil.

21. aprillil kell 17:00 Tartu Annelinna kunstmuru (Annemõisa 6, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - NÕMME JK KALJU 0:4 (0:1)
Väravad: 16. pen. Juri Jevdokimov, 52. ov. Uku Lilleväli, 69., 85. Alo Bärengrub
Hoiatus: 66. Alo Bärengrub

JK Tammeka: 33-Lukjanov, 7-Laas, 16-Tutk, 5-Lilleväli, 17-S. Valtna, 6-Saks, 8-Tamm, 3-Nimo (75. 9-M. Valtna), 10-Tšernjavski (57. 15-Ivanov), 14-C. Anderson, 2-Pikk (30. 12-Naggel).
Varus: 31-Kutter, 15-Ivanov, 18-Tenno, 13-Lorenz, 9-M. Valtna, 12-Naggel, 11-Hurt.

JK Kalju: 1-Teleš, 3-Koogas, 14-Kallaste, 77-Šišov, 5-Bärengrub, 75-Wakui, 7-Puri (87. 8-Ceesay), 10-Konsa (73. 16-Melts), 15-Jevdokimov, 99-Neemelo, 23-Takeda (61. 11-Viikmäe).
Varus: 96-Koppel, 6-Rodrigues, 18-Terehhov, 16-Melts, 11-Viikmäe, 8-Ceesay, 2-Bianchi.

Mänguolud: +11, päikesepaisteline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.