14

04.2012

16:35

Kalju pani Flora vastu jõudude vahekorra paika

Nõmme Kalju ründajate tugevus osutus FC Flora kaitseliinile liigkõvaks pähkliks ja tiitliheitluse esimeses suures lahingus tõmbas Kalju pikema kõrre tulemusega 2:0.

Vaata ka videot väravatest, tipphetkedest ja intervjuust Igor Prinsiga SIIT.

Tugevas vastutuules alustanud Flora näis esimese 20-25 minuti jooksul olevat tugevamaks pooleks, kuid Andrei Frolovi tõrje ja post päästsid hoopis Flora 0:1 kaotusseisu jäämisest.

Hõlpu polnud aga 39. minutil, kui Tarmo Neemelo vabastas paremale äärele kiirrünnakusse Hideaki Takeda, jaapanlane tsenderdas keskele ja Damiano Quinteri lükkas palli 551 pealtvaataja ees Markus Jürgensoni nina eest ja Mihkel Aksalu jalge vahelt Flora väravasse.

Lühikeselt puhkuselt tulles oli Flora seljaga vastu seina, kuid Kalju vastu, kellega enne avavilet võrdselt 16 punkti juures oldi, enam mängu algusega võrreldavat rünnakulusti näidata ei suudetud. Hoopis kaitsest rünnakule tõusnud Tihhon Šišov mängis priimalt kokku Neemeloga ja viis Kalju 88. minutil 2:0 ette.

"Suutsime täna kaks väravat lüüa. Jalgpallis näitab paremust see, kes rohkem väravaid lööb ning täna olime see meeskond meie," jäi Kalju peatreener Igor Prins näiliselt vaoshoituks. "Keegi võidab, keegi kaotab. Täna suutsime me need väravad ära lüüa. Ega meile midagi kergelt ei tulnud, Flora oli agersiivne, kuid õnneks tuli võit ära."

Flora poolelt oli puudu meeskonna üks võtmemängijaid Gert Kams, kes oli kimpus vigastusega. Täna kuulus ta protokollis rohevalgete algkoosseisu, kuid viimase hetke vangerdusena pidi külalismeeskond siiski Karl-Eerik Luigendit äärel kasutama.

"Tal oli juba eile treeningul valus, Paide mängust saadud vigastus lõi taas välja. Proovis, kas ta saab mängida, kuid siiski ei saanud ja pidime vangerdama," rääkis Flora kapten Karl Palatu meeskonnakaaslasest.

"Esimesel poolajal oli meie vastu kõva vastutuul. Üritasime domineerida, olla mängus ja ma arvan, et me ei pidanud midagi häbenema. Kaljul üks väga hea võimalus oli ning see ka ära löödi. Eks see jättis sellise pitseri meie mängule," arvas Flora loots Martin Reim.

"Flora tuli teisel poolajal väga isukalt ründama ning sealt tekkisidki meil omad võimalused, üritasime vasturünnakutele mängida," oli Neemelo kindel.

Võiduga tõusis Kalju tabelis ainuliidriks, olles kogunud kuue võidu ja ühe viigiga 19 punkti, samas kui Flora on kahe kaotuse kõrval teeninud viis võitu ning ühe viigi, mis annab neile tabelikohaks teise rea, 16 punktiga.

14. aprillil kell 14:00 Sportland Arenal (Asula 4c, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - TALLINNA FC FLORA 2:0 (1:0)
Väravad: 39. Damiano Quinteri, 88. Tihhon Šišov
Hoiatused: 45.+1. Tarmo Neemelo, 60. Oliver Konsa - 27. Markus Jürgenson, 72. Siim Luts, 77. Valeri Minkenen, 82. Andre Frolov

JK Kalju: 1-Teleš, 3-Koogas, 14-Kallaste, 77-Šišov, 5-Bärengrub, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa (90.+2. 18-Terehhov), 9-Quinteri (80. 15-Jevdokimov), 99-Neemelo, 23-Takeda (89. 11-Viikmäe).
Varus: 96-Koppel, 15-Jevdokimov, 6-Rodrigues, 18-Terehhov, 16-Melts, 11-Viikmäe, 8-Ceesay.

FC Flora: 1-Aksalu, 5-Peitre, 24-Palatu, 25-Frolov (87. 18-Mashichev), 41-Minkenen, 33-Mööl (68. 7-Beglarišvili), 16-Jürgenson, 9-Alliku, 73-Luigend (80. 99-Prosa), 6-Mets, 11-Luts.
Varus: 12-Toom, 22-Baranov, 7-Beglarišvili, 4-Jahhimovitš, 18-Mashichev, 99-Prosa, 10-Pukk.

Mänguolud: +5, pilves, uduvihmane tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.