10

09.2011

17:46

Kalju sai Hiiul Flora vastu 3:0 seljavõidu

Nõmme Kalju teenis küllap hooaja magusaima võidu, kui sundis kodusel Hiiu staadionil oma 3:0 paremust tunnistama FC Flora, kelle asemel ka liidriks tõusti.

Igor Prinsi hoolealused ei lasknud end häirida Flora suuremast pallivaldamisprotsendist ja kindlustasid juba avapoolajal turvalise 2:0 edu.

"Üks parimaid mänge. Igal mängul on oma eripärad, kuid minu jaoks on kõige olulisem tulemus,” rääkis Prins. “3:0 kõige lähedasema konkurendi vastu võita on suurepärane ning mäng oli ka nauditav. Me oleme mäng-mängult aina paremaks läinud."

Kalju asus mängu juhtima 21. minutil, kui Flora kaitseliin jättis oma karistusalas valveta Alan Garcia Gutierrezi, kes palli paarilt meetrilt Stanislav Pedõki selja taha tulistas. Flora leerist olid head võimalused Gert Kamsil ja Siim Lutsul, kuid Kert Kütt ja koduväravapostid seisid ülesannete kõrgusel.

Hoopis Kalju nõelas poolaja lõpus 42. minutil. Vasakult äärelt üles sööstnud Ken Kallaste andis tsenderduse värava ette, kust Viikmäe selle ühe puutega väravaks vormistas. Flora lootsi Martin Reimi sõnul maksid seekord tema meeskonnale kätte rumalad eksimused.

"Meile löödi väravad meie endi rumalatest eksimustest,” sõnas Reim. “Meie võtmemängijad on viimastes voorudes väga kehvalt esinenud. Keskväli ja vahetused ei andnud mängule midagi juurde, oli madalseis. Poisid ja meeskond peavad sellest üle saama. Et meistriks tulla, on viimane aeg end kokku võtta. Mänguliselt pole siin (Meistriliigas - toim) keegi teistest üle."

Teisel poolajal ei suutnud Flora mängu murrangut tuua. Vahetusest sekkusid Alo Dupikov, Geir Andre Herrem ja Andre Frolov, kuid nende panus jäi oodatust kesisemaks.

Kalju tegi seisuks 3:0 72. minutil, kui ründeliini vanameistrid Tarmo Neemelo ja Kristen Viikmäe söödumängu tulemusena jõudis sihile Neemelo.

Ründaja sõnul oli Flora sedavõrd kahvatu esinemine talle üllatuseks. “Ma eeldasin, et mäng tuleb pigem kinnisem, et kaks liidrit mängivad, aga noh 3:0, et meile kindlasti positiivne üllatus,” lausus  Neemelo. “Üks kaalukamaid võite. Läheb jälle null-nullist rebimiseks kulla nimel!”

Flora kapten Karl Palatu oli ilmselgelt löödud ja nagu peatreener Reimgi, tunnistas mõõnaperioodi. Palatu sõnul algas see juuli alguses just Kalju vastu, kui A. Le Coq Arenal mängiti 3:3 viiki.

Kaljul on nüüd tabeliliidrina 26 mängust kirjas 60 punkti kohtumise vähem pidanud Flora 57 vastu. Et ka Trans ja Levadia said laupäeval võidu, lahutab neid Florast nüüd vastavalt kolm ja neli punkti.

Flora ja Kalju peavad korduslahingu juba teisipäeval, kui vastamisi minnakse kell 18.45 A. Le Coq Arenal.

10. septembril kell 14:00 Hiiu kunstmurustaadion (Pidu tn 11, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - TALLINNA FC FLORA  3:0 (2:0)
Väravad
: 21. Alan Garcia Gutierrez, 42. Kristen Viikmäe, 72. Tarmo Neemelo
Hoiatused: 28. Alan Garcia Gutierrez - 8. Nikita Baranov, 45.+1. Erik Midtgarden, 86. Henri Anier

JK Kalju: 69-Kütt, 5-Bärengrub, 4-Gutierrez, 14-Kallaste, 10-Konsa (90. 18-Terehhov), 7-Puri, 11-Viikmäe, 99-Neemelo (82. 19-Kouadio), 75-Wakui, 15-Jevdokimov, 23-Rodrigues.
Varus: 1-Savitski, 6-Mitsuyama, 18-Terehhov, 12-Tšegodajev, 28-Bianchi, 25-Vnukov, 19-Kouadio.

FC Flora: 1-Pedõk, 6-Mets, 41-Minkenen (73. 25-Frolov), 11-Luts, 24-Palatu, 18-Mašitšev (46. 7-Herrem), 19-Kams, 16-Jürgenson, 8-Henri Anier, 32-Midtgarden, 22-Baranov (46. 20-Dupikov).
Varus: 12-Orgla, 20-Dupikov, 25-Frolov, 49-Beglarišvili, 7-Herrem, 4-Jahhimovitš, 30-Krillo.

Mänguolud: +16, vahelduv pilvisus; kunstmuru heas seisukorras.