29

10.2020

11:52

Kalju tagas võiduga Legioni üle pääsu veerandfinaali

Eile peeti Evald Tipneri karikavõistlustel kaks kaheksandikfinaali ning edasipääsu kindlustasid Nõmme Kalju ja Maardu Linnameeskond.

Hiiu staadionil peeti tuline lahing Kalju ja Tallinna JK Legioni vahel, millest väljus 3:0 võiduga Kalju. Avapoolajal väravaid ei sündinud, kui Amir Natkho jättis Kalju poolelt seitsmendal minutil penalti realiseerimata. Mängu 35. minutil jäid mõlemad meeskonnad väljakule kümnekesi, kui punase kaardiga eemaldati nii Vladimir Avilov kui ka Nikita Andreev. Kohtumise esimene tabamus sündis 50. minutil, kui nurgalöögist tulnud palli saatis võrku Pedro Victor (pildil). Kõigest kolm minutit hiljem suurendas Vladyslav Khomutov tänu hästi lõpetatud kiirrünnakule Kalju eduseisu. Lõppseisu tõi 89. minutil tabloole Igor Subbotin, realiseerides penalti.

Päeva teises kohtumises alistas Esiliigas mängiv Maardu Linnameeskond III liiga meeskonna Tallinna FC Eston Villa 2:0. Väravad sündisid mõlemal poolajal, kui 20. minutil avas skoori Yaroslav Dmitriev ja 68. minutil sai jala valgeks Stanislav Tsõmbaljuk.

Varasemalt on koha veerandfinaalis taganud JK Tallinna Kalev, Tartu JK Tammeka ja Tallinna FCI Levadia. Ülejäänud 1/8-finaalid toimuvad 4. novembril, kui JK Narva Trans võõrustab Kohtla-Järve JK Järvet ja Paide Linnameeskond on vastamisi Viljandi JK Tulevikuga. FC Kuressaare peab oma kohtumise 9. detsembril ja ootab oma vastast 1/16-finaali mängust Põhja-Sakala – Tallinna FC Flora, mis peetakse 12. novembril.