11

05.2010

17:48

Karikafinaalis triumfeeris Levadia

Tallinna FC Levadia tuli Eesti karikavõitjaks, alistades Kadrioru staadionil mängitud finaalis 3:0 Tallinna FC Flora.

Kohtumine Meistriliigas võrdsete punktide juures esimest ja teist kohta hoidva Flora ning Levadia vahel algas sündmusterohkelt. Mängu asus juhtima Levadia, kui 31. minutil sai karistuslöögist rikošeti võtnud pallile esimesena jaole Andero Pebre.

Teisel poolajal kahekordistas Levadia eduseisu 61. minutil, kui vasturünnaku lõpetas Vitali Leitan. 11 minutit hiljem kasutas Artjom Dmitrijev ära Flora väravavahi Stanislav Pedõki eksimuse, tehes seisuks 3:0.

Levadiale oli see kuues karikavõit, varem on sama saavutatud 1999., 2000., 2004., 2005. ja 2007. aastal.

Viimasel kahel aastal karika võitnud Flora alustab UEFA Euroopa Liigat nüüd 1. eelringist, JK Sillamäe Kalev saab õiguse alustada 2. eelringist.

Eesti 2009/2010. a. karikafinaal 11. mail Kadrioru staadionil
kell 18:45 TALLINNA FC FLORA - TALLINNA FC LEVADIA  0:3 (0:1)
Väravad: 33. Andero Pebre, 61. Vitali Leitan, 72. Artjom Dmitrijev
Hoiatus: 56. Konstantin Nahk

FC Flora: 1-Stanislav Pedõk, 19-Gert Kams, 3-Karl Palatu, 4-Aleksei Jahhimovitš, 16-Markus Jürgenson, 13-Nikolai Mašitšev (71. 17-Zakaria Beglarišvili), 5-Siksten Kasimir, 6-Valeri Minkenen, 11-Siim Luts (63. 10-Sergei Mošnikov), 8-Oliver Konsa, 9-Rauno Alliku.
Varus: 12-Marko Meerits, 20-Teet Allas, 2-Mikk Reintam, 10-Sergei Mošnikov, 15-Albert Taar, 18-Andre Frolov, 17-Zakaria Beglarišvili.

FC Levadia: 12-Sergei Lepmets, 27-Taijo Teniste, 4-Igor Morozov, 2-Andrei Kalimullin, 7-Aleksandr Volodin, 8-Konstantin Nahk, 14-Deniss Malov, 15-Tomi Saarelma (33. 17-Igor Subbotin), 9-Artjom Dmitrijev (89. 10-Vladislav Ivanov), 5-Vitali Leitan, 20-Andero Pebre.
Varus: 30-Martin Kaalma, 17-Igor Subbotin, 11-Maksim Paponov, 24-Eduard Ratnikov, 16-Tengiz Eteria, 10-Vladislav Ivanov, 28-Yaroslav Dmitriev.

Mänguolud: +15, päikesepaisteline ilm; muruväljak kevadiselt rahuldavas seisukorras.