02

04.2011

17:04

Konstantin Nahki juubelimäng lõppes FC Levadiale 1:3 kaotusega

Meistriliigas 400. mängu pidanud FC Levadia kapten Konstantin Nahk lahkus väljakult noruspäi kui meeskond jäi Maarjamäel tulemusega 1:3 alla JK Nõmme Kaljule.

Tegemist oli Nõmme klubi läbi aegade esimese võiduga seitsmekordse Eesti meistri üle.

FC Levadia olukorra tegi mängu eel keeruliseks viie põhitegija puudumine. Tervislikel põhjustel jäid kohtumisest kõrvale keskkaitsjad Igor Morozov ja Andrei Kalimullin ning ründajad Vitali Leitan, Nikita Koljajev ja Artur Rättel. Eksimused kaitses maksidki lõpuks väljakuperemeestele kolm punkti.

"Loomulikult olen tulemusega rahul. Kerge mäng see polnud, kuid suutsime oma võimalused paremini realiseerida," sõnas oma pikaajalise koduklubi üle mänginud Kalju loots Igor Prins. "Teisel poolajal jäime 2:1 seisul tugeva surve alla, kuid õnneks tuli siis kolmas värav, mis otsustas ka kohtumise saatuse."
Juubilar Nahk ei leidnud tänases mängus midagi erilist, pidades seda mänguks nagu iga teistki. "Mingit erilist tunnet polnud. Kahju, et me ei suutnud oma mängu korralikult käima saada ja individuaalsed eksimused maksid kätte," sõnas Nahk.

Esimene poolaeg kulges võrdlemisi sündmustevaeselt ja meeskonnad kompasid teineteist. Kalju sai oma tahtmise 36. minutil, kui Tarmo Neemelo kasutas ära Levadia kaitseliini hetkelise peataoleku ning pääses paremalt äärelt ohtlikult läbi ning söötis värava ette Kristen Viikmäele. FC Levadia väravavaht Roman Smiško suutis küll ekskoondislase löögi tõrjuda, kuid pall rändas karistusala piirimaile Kaarlo Rantaneni jalale, kes kohe väravasse tulistas.

Vaheaja järel oli Neemelol veel üks hea võimalus, kuid eelmisel hooajal FC Levadia särki kandnud ründaja lõi sihtmärgist mööda. 66. minutil sai Neemelo siiski värava kirja. „Juri Jevdokimov andis pika söödu ette, FC Levadia kaitsjatel õnnestus pall puhtaks lüüa. Selle sai kätte aga Sergei Terehhov, kes mulle kahe kaitsja vahelt läbisöödu andis ja ma kasutasin oma võimaluse ära,” kirjeldas Neemelo oma hooaja teist tabamust.

Kaheväravalises kaotusseisus kodumeeskond ärkas ning suutis vastased korraliku pressi ala panna. Seni momentide loomisega hädas olnud rohesärgid suutsid ohlikult siseneda Kalju karistusalasse. Esmalt tabas Albert Taar posti, 77. minutil lõi Valerijus Mižigurskis vabale positsioonile jäädes 1:2.

FC Levadia jätkas viigivärava püüdmist, kuid paraku röövis väravavaht Smiško ja kaitsja Maksim Podholjuzini apsakas meeskonnalt võimaluse. Smiško liikus pallile vastu tulles kaugele väravast välja ning suunas mänguvahendi Podholjuzinile, kellest see õnnetul kombel täpselt Juri Jevdokimovi jalale sattus. Viimane ei jätnud midagi saatuse hooleks ning tühja väravasse lennutatud kaarpall otsustas mängu saatuse. FC Levadia oma mängurütmi enam üles ei leidnud. Hooaja esimene kaotus Meistriliigas oli tõsiasi.

"Mängu otsustasid meie rängad eksimused kaitses. Mille vastased ära karistasid. Ei saa öelda, et Kalju oleks meid üle mänginud. Hakkasime korralikult tegutsema alles 0:2 peal, kuid kolmas sisselastud värav lõi meil jalad alt,” tõdes FC Levadia juhendaja Aleksandr Puštov.

Kaotus langetas FC Levadia liigatabelis viiendale kohale.

Nädala pärast võõrustab Kalju telemängus kell 14.00 Sillamäe Kalevit, Levadia sõidab kell 17.00 algavaks mänguks külla Tartu Tammekale.

2. aprillil kell 17:00 Maarjamäe kunstmuru (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - NÕMME JK KALJU  1:3 (0:1)
Väravad
: 77. Valerijus Mižigurskis - 36. Kaarlo Verneri Rantanen, 66. Tarmo Neemelo, 80. Juri Jevdokimov
Hoiatused: 71. Jevgeni Novikov - 88. Alain Garcia Gutierrez

FC Levadia: 1-Smiško, 7-Volodin, 14-Šarunas, 17-Podholjuzin, 18-Taar, 8-Nahk, 24-Novikov, 28-Subbotin (70. 19-Kulinitš), 20-Pebre (61. 25-Elhi), 47-Mižigurskis, 27-Teniste.
Varus: 30-Matrossov, 23-Chuikov, 19-Kulinitš, 21-Holst, 16-Viikna, 25-Elhi, 15-Raudsepp.

JK Kalju: 69-Kütt, 3-Koogas, 4-Gutierrez, 14-Kallaste, 18-Terehhov, 11-Viikmäe (90. 10-Konsa), 99-Neemelo (77. 7-Puri), 15-Jevdokimov, 75-Wakui, 5-Bärengrub, 8-Rantanen.
Varus: 1-Savitski, 22-Kõrtsmik, 6-Mitsuyama, 7-Puri, 10-Konsa.

Mänguolud: +7, vahelduv pilvisus; kunstmuru heas seisukorras.