06

08.2011

20:53

Kristal Tammeka kaotusest: nii lohakalt ei tohi mängida!

Tartu JK Tammeka peatreener Marko Kristal pidi pärast 1:4 kaotust Narva JK Transile tunnistama, et pärast väravateta avapoolaega anti teisel kolmveerandtunnil mäng käest oma lohakuste tõttu.

Tamme staadionil toimunud Meistriliiga kohtumist alustasid aktiivsemalt külalised ning nii Igor Ovsjannikovil kui ka Sergei Kazakovil tekkis mitu head võimalust, kuid Tammeka kaitsjad suutsid ohtlikud olukorrad lahendada. Mõne aja pärast said hoo sisse ka Tammeka pallurid ja mäng käis kui kahe võrdse vahel.

19. minutil sai Albert Prosa väga heast positsioonist löögile, kuid tartlaste kahjuks maandus pall täpselt puurilukk Dmitri Vyalchinovi süles. Mõned minutid hiljem suutis Trans palli Tammeka väravavaht Mait Toomi selja taha saata, kuid seda suluseisust.

Avapoolaja lõpupoole oli mõlemal meeskonnal kasutada mõned ohtlikud karistus- ja nurgalöögid, kuid need oma eesmärki ei täitnud, pall väravas ei maandunud ja seega mindi puhkama väravateta viigiseisul.

„Esimene poolaeg oli väga hea, oli piisavalt palju võimalusi, kuid kahjuks ei suutnud neid ära lüüa,“ rääkis tartlaste kaitsja Ando Hausenberg.

Peatreener Marko Kristal oli samal arvamusel: „Esimese poolaja põhjal võib öelda, et võime ilusti mängida, kuid tuleb sada protsenti kontsentreeruda. Kui aga natukene pingutad ja vaid poolikuid võimlausi tekitad, ei saagi võita.“

Tammeka loots oli meeskonnas pettunud, sest pidevalt korratakse samu vigu: „Esimese poolaja mängupilt ei vasta lõpptulemusele, kuid kui endiselt lastakse lihtsatest ja rumalatest olukordadest endale väravaid lüüa, pole muud loota.“

Teise kolmveerandtunni esimesel minutil tekkis Tammeka trahvikastis ohtlik olukord, Hausenberg püüdis seda likvideerida, kuid tegi vastasele vea, mistõttu said punasärgid penalti. „Üritasime palli puhtaks lüüa, ei õnnestunud ja tahtsin seda värava eest ära saada ja kogemata tõmbasin vastase mänguhoos maha,“ kirjeldas Hausenberg olukorda.

Sellist võimalust juhtima minna ei tahtnud idavirulased kasutamata jätta. Palli taha sättis end Aleksandrs Cekulajevs ja ei vääratanud.

Peagi oli ründavamaks pooleks Trans ning 51. minutil sai Erik Grogorjev Kazakovilt hea söödu, mängis kaitsjad üle ja saatis palli puuri. Üsna sarnaselt sündis külaliste teine värav, mille autoriks oli Cekulajevs.

Enne kohtumise lõpuvilet sai Tammeka kirja ka auvärava, kui ründaja Albert Prosa jõudis Transi väravavaht Vyalchinovi käest pudistatud pallini esimesena ja täpse löögiga mänguvahendi võrku suunas. Siiski vastasid külalised esimesel üleminutil veel ühe väravaga – Tammeka kaitseliinist kiirem olnud Marius Bezykornovas tõstis lihtsalt palli üle Toomi.

„Pean taas tõdema, et tegime lihtsaid vigu ja vastased karistasid meid nende eest. Esimene poolaeg oli korralik, olime ilusti mängus sees. Teise poolaja algul said vastased  lohakast olukorrast penalti. Nii lohakalt ei tohi mängida,“ manitses Kristal.

Tartu Tammeka sõidab järgmisel nädalal külla Nõmme Kaljule, Narva Trans võõrustab Lasnamäe Ajaxit. Mõlemad kohtumised algavad kell 17.00.

6. augustil kell 19:30 Tartu Tamme staadion (Kungla 1, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - NARVA JK TRANS  1:4 (0:0)