23

09.2012

07:24

Kümnemeheline Flora tegi Tartus puhta töö

Tamme staadionil toimunud Meistriliiga 30. vooru mängus kaotas Tammeka Tallinna FC Florale 0:3. Vastased jäid küll esimese poolaja lõpus kümnekesi, kuid vähemuses mängides löödi Tammekale teisel poolajal kolm vastuseta väravat.

Tammeka peatreener Joti Stamatopoulos valis mänguks valitseva meistriga küllaltki tavapärase algkooseisu. Ainsa üllatusena jäi põhikoosseisut välja Martin Naggel, kelle asemel mängis vasakkaitses Kaspar Kaldoja ning Kaldoja asemel alustas paremkaitses Mikk Valtna. Ründajana pääses algkoosseisu Kristjan Tiirik.

Mäng algas Flora pallivaldamisega, kuid Tammeka seisis distsiplineeritult kaitses ning tallinlastele suuri võimalusi esimesel poolajal ei antud. Parim võimalus langes 10. minutil Siim Lutsule, kes saatis karistuslöögist tulnud palli peaga posti.

32. minutil pääses trahvikastis kahel korral löögile Flora paremkaitsja Nikita Baranov, kuid Tammeka kaitsjad suutsid mõlemal korral ohtlikust positsioonist tehtud löögid blokeerida.

Esimese poolaja huvitavaim moment sündis aga hoopis esimesel üleminutil, kui oma teise kollase kaardi sai Siim Luts. Pärast võitlust palli pärast Mikk Valtnaga saatis Luts kohtuniku poole paar krõbedamat sõna ning sai paljude üllatuseks selle eest oma teise kollase ning jättis rohevalged vähemusse.

Kümnekesi jäämine tundus aga teiseks poolajaks Flora mängijaid hoopis motiveerivat. Mängiti palju isukamalt, kiiremalt ja enesekindlamalt ja juba 48. minutil suudeti mänguseis avada. Nikolai Mašitsev andis vasakult äärelt palli kasti joonele Andre Frolovile ning keskpoolkaitsja madal löök leidis värava alumise nurga.

57. minutil läks Flora juba 2:0 ette. Nurgalöögijärgselt sai jalaga löögile Karol Mets, kelle löök tabas Markus Jürgensoni ning Andrus Lukjanov Tammeka väravas oli järsult suunda muutnud palli tõrjumisel võimetu.

66. minutil võttis Flora ette järjekordse kiirrünnaku ning rohevalged leidsid ilusate söötude tulemusena vasakääre Mašitsevi, kes saatis palli  tugeva löögiga posti.

Viis minutit hiljem sama mees enam kiirrünnaku lõpetamisel ei eksinud. Nikita Baranov purjetas paremalt äärelt mitmest Tammeka mängijast mööda ja andis hea söödu Mašitsevile, kes lükkas palli Tammeka paremkaitsja Valtna haardeulatusest eemale ning kõmmutas tugeva löögi ette posti.

Tammeka sai oma esimese arvestatava võimaluse alles 82. minutil. Vasakul äärel jooksis kaitsjatest mööda vahetusest sekkunud Olari Perlin, kes leidis penaltipunktilt Alex Nimo. Ameeriklasel oli aega pikalt palli sättida, kuid pehme siseküljega löök tabas Flora kaitsja jalga.

Mõned minutid hiljem oli Tammekal veelgi parem šanss auvärava löömiseks. Umbes 25 meetri pealt teeniti karistuslöök ning Mikk Laas keerutas vasaku jalaga kauni löögi latti. Lõpuminutitel lõikas sama mees vasakult äärelt keskele ja tulistas pommlöögi Flora värava tagumisest postist napilt mööda.

Tulemusega 0:3 kohtumine lõppeski ning Tammeka võimalused liigasse püsima jääda muutusid keerulisemaks.

“Peame tunnistama, et Flora on väga hea meeskond,” rääkis peale mängu Tammeka peatreener Joti Stamatopoulos. “Me tegime esimesel poolajal head tööd ja kui me loeks punkte ainult esimeste poolaegade põhjal, siis oleks meil käes 12 punkti asemel 20.”

“Loomulikult on väga raske mängida meeskonna vastu, kelle pallivaldamine on nii kiire. Samuti tundub, et kui asjad meile soodsalt lähevad, siis saatus mängib meile vingerpussi, sest pidime Kaspar [Kaldoja], kes on väga tähtis mängija, enne poolaega välja võtma. See on ka üheks põhjuseks, miks terve meeskond ei näidanud enam samasugust esitust nagu esimesel poolajal, “ vaagis kreeklane teise poolaja lagunemise põhjuseid.

Paremkaitses tegutsenud Mikk Valtna pidas kaotuse põhjuseks aga hoopis florakate paremat füüsilist ettevalmistust: “Meil sai vist füüsis otsa, vastased olid tugevad. Esimene värav oli küll välja mängitud, aga oleks võinud siiski ära hoida, siis oleks võinud asjad teisiti minna,  aga nad olid tugevamad füüsiliselt.  Eks nad tulid teisel poolajal suure jõuga peale. Kahjuks oma šansse ära ei löönud ja nii ta läks.”

Flora peatreener Martin Reim võttis mängu kokku järgmiselt: “Esimene poolaeg jäime passiivseks või kuidagi, ma ei ütleks, et uimaseks, aga võib-olla oli mingil moel kramp, et peame värava lööma kindlasti ja ei olnud sellist mängutunnet või liikumist võistkonnal. Kui sai ruumi rohkem väljakule, siis läks paremaks.”

“Teame, et jõudu meil on mängida, lihtsalt eks me tegime raskemaks. Käis mingi klõks ja mehed võtsid kokku end ja tegid neid asju, mis meil tugevad on. Lõime küll kolm väravat, aga oli väga palju võimalusi, mis ka luhta läksid, “ resümeeris Reim.

Kuna samal ajal toimunud mängus kaotas Tammeka lähim konkurent Tallinna Kalev pingelises mängus Nõmme Kaljule, siis on vahe liigatabeli 9. kohaga endiselt 8 punkti. Hooaja lõpuni jääb veel 6 mängu ning järgmine kohtumine peetakse juba järgmisel laupäeval, kui koduväljakul kohtutakse Viljandiga.

22. septembril kell 17:00 Tartu Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - TALLINNA FC FLORA  0:3 (0:0)
Väravad: 48. Andre Frolov, 58. Karol Mets, 71. Nikolay Mashichev
Hoiatused: 17. Kaspar Kaldoja, 61. Rauno Tutk, 72. Alexander Frank Nimo - 21. Gert Kams, 22., 45.+1. Siim Luts
Eemaldamine: 45.+1. Siim Luts

JK Tammeka: 33-Lukjanov, 9-M. Valtna, 15-Hurt, 12-Tutk, 5-Kaldoja (42. 16-Naggel), 7-Siim Tenno, 43-Mboungou, 17-Laas, 32-Tamm (83. 88-Paabut), 10-Nimo, 23-Tiirik (58. 27-Perlin).
Varus: 31-Kutter, 88-Paabut, 30-C. Anderson, 16-Naggel, 13-Lorenz, 92-Simo Tenno, 27-Perlin.

FC Flora: 1-Pedõk, 6-Mets, 7-Beglarišvili (46. 33-Mööl), 9-Alliku, 11-Luts, 16-Jürgenson, 18-Mashichev (75. 10-Pukk), 19-Kams, 22-Baranov, 24-Palatu, 25-Frolov.
Varus: 12-Toom, 4-Jahhimovitš, 10-Pukk, 13-Laabus, 33-Mööl, 99-Prosa.

Mänguolud: +14, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.