16

10.2011

10:55

Kuressaare sai Viljandi üle elutähtsa võidu

FC Kuressaare sai neljamängulise püsimajäämisvõitluse avavaatuses koduplatsil olulise 3:0 võidu lähima konkurendi FC Viljandi üle.

Pea avapoolaja lõpuminutiteni väravateta püsinud kohtumises murdis skooriluku saarlaste äärekaitsja Märten Pajunurm, pommitades 38. minutil trahvikasti paremast nurgast karistuslöögi Madis Rajandole püüdmatult lati alla.

Teise kolmveerandtunni keskel, 69. minutil ristnurka suunatud löögiga saarlaste eduseisu duubeldanud Andre Ilves oli abiline ka võidunumbrite vormistamisel, teenides 84. minutil trahvilöögi, mille Pajunurm taas väravasse paugutas.

“Kõige tähtsam on see, et me võitsime ning on väga oluline, et oleme saavutanud stabiilsuse ja järjest hästi mänginud,” jäi FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi oma hoolealuste tegutsemisega rahule, ent ei tõusnud liialt pilvedesse ning toonitas saavutatud hoo säilitamise olulisust.

Ka väravateta viigiseisul skoori avamiseks paremaid šansse avanud võõrustajad said lõpuks punni eest 38. minutil, mil üle pika aja taas saarlaste koosseisu kuulunud Rene Aljas karistusala paremas nurgas trahvilöögi. Märten Pajunurm saatis tugeva löögiga palli püüdmatult üle Madis Rajando käte lati alla, lüües nii oma karjääri esimese värava Meistriliigas.

Teise poolaja keskpaigas alustasid saarlased Bert Klemmeri pallikaotuse järel läbi Sami-Sander Kivi vaheltlõike ja Andre Ilvese individuaalse meisterlikkuse kiiret kontrarünnakut. Kui esimese hooga tundus, et Ilves koostöös Sander Viiraga suutis hea olukorra juba kihva keerata, siis karistusalas 13 meetril vabaks unustatud Ilves keerutas palli siiski ristnurka, duubeldades Kuressaare eduseisu.

Selle eest, et Kure hävitustöö lõplik oleks, hoolitses saarlaste sangariks tõusnud Märten Pajunurm. Sarnasest kohast, kust noormees avavärava lõi, teenis taaskord Andre Ilves Kuressaarele karistuslöögi. Sel korral madala ja tugeva löögi kasuks otsustanud Pajunurm pommitas 84. minutil ka selle kuuli võrku, kindlustades võõrustajatele ülitähtsa 3:0 võidu.

FC Viljandist nüüd liigatabelis vaid ühe punkti kaugusele jääval FC Kuressaarel on tänavusel hooajal pidada veel kolm, mulkidel aga koguni viis mängu. Milliseks hooaja lõpp kujuneb, on saarlaste peatreener Sergei Zamogilnõi sõnutsi veel väga vara rääkida.

“Peame nüüd seda head hoogu lõpuni hoidma, tulgu see lõpp siis millal tuleb, aga sellise mänguga, nagu viimasel ajal näidanud oleme, on kõik võimalik,” lõpetas Kure loots positiivses võtmes.

FC Viljandi järgmine mäng on teisipäeval, 18. oktoobril, kui kell 16.00 minnakse võõrsil vastamisi Nõmme Kaljuga. Kuressaare järgmine mäng on laupäeval, 22. oktoobril, kui telemängus ja samuti Hiiu staadionil mängitakse Kaljuga.

15. oktoober kell 14:00 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE - FC VILJANDI  3:0 (1:0)
mitteametlik protokoll*
Väravad: 38., 84. Märten Pajunurm, 69. Andre Ilves
Hoiatused: 58. Kaarel Saar, 66. Taavi Trasberg - 35. Bert Klemmer

FC Kuressaare: 1-Pikker, 26-Kivi, 4-Kluge, 13-Rauno Reiman, 8-Pajunurm, 18-Aljas (46. 19-Trasberg), 3-Saar, 25-Viira, 39-Valmas (82. 5-T. E. Kaljo), 9-Pukk, 10-Ilves (87. 6-Pohlak).
Varus: 12-Riido Reiman, 22-Azarov, 5-T. E. Kaljo, 6-Pohlak, 19-Trasberg, 14-Jäger, 23-Luup.

FC Viljandi: 12-Rajando, 5-Sillaste, 22-Tutk, 4-Indermitte, 23-Klemmer, 77-Lätt, 8-Sinilaid, 10-Mööl, 26-Laht (67. 11-Vassiljev), 18-Lepik (61. 21-Junolainen), 16-Ottis (46. 17-Veis).
Varus: 1-Ventsel, 17-Veis, 21-Junolainen, 6-Kekišev, 11-Vassiljev, 45-Munskind.

Mänguolud: +8, pilves ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.