03.2024

16:28

Läänemaa osavusfestivalil võistles viis maakonna kooli

Täna, 8. märtsil toimus Läänemaal Haapsalu Wiedemanni spordihoones Eesti Jalgpalli Liidu ja Rimi jalgpalli osavusfestival, kus omavahel võtsid mõõtu maakonna viie kooli õpilased.

Osavusfestivalil osales viis erinevat Lääne maakonna kooli ja 68 last, kelle seas oli 44 poissi ja 24 tüdrukut. 1.–3. ja 4.–5. klasside arvestuses näidati oma oskusi palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses. Võistkondade lõplik paremusjärjestus selgus iga harjutuse kohapunktide summa tulemusel.

1.–3. klasside arvestuses osales kuus võistkonda, kelle seas võidutses Taebla Kooli esindus. Võistlus kujunes niivõrd tasavägiseks, et esikolmik mahtus vaid kolme punkti sisse. Parimat minekut näitas festivalil Taebla Kool, kes kogus kokku 17 punkti. Kahe punkti kaugusele jäi Uuemõisa Algkooli võistkond ning kolmandale kohale platseerus Paliveri Põhikooli II esindus, kes kirjutas enda nimele 14 silma. Esikolmikule järgnesid Haapsalu Linna Algkool, Palivere Põhikool I ja Noarootsi Kool.

Vanemas vanuseklassis näitas parimat minekut Haapsalu Linna Algkooli I võistkond, kes teenis igal alal maksimumpunktid ning lõpetas päeva 18 punktiga esikohal. Teise koha saavutas Palivere Põhikool, kelle arvele jäi 11 punkti. Viimase pjedestaalikoha napsas endale 8 punkti kogunud Taebla Kool. Neljanda koha teenis Haapsalu Linna Algkool ning viiendana lõpetas võistluse Noarootsi Kool.

Kõik tulemused ja pildigalerii on leitavad veebilehel jalgpallkooli.ee.

Läänemaa osavusfestivali toetasid Läänemaa Spordiliit, Rimi Eesti, Corny, Sportland Eesti ja ABC Motors.

Läänemaal toimunud osavusfestivalil osalenud noored. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee