31

03.2024

19:52

VIDEO | Levadia alistas Paide ja tõusis Premium liiga ainuliidriks, teise poolaja vähemuses mänginud Flora viigistas Tammekaga

A. Le Coq Premium liiga neljas voor jätkus pühapäeval, kui päeva esimeses kohtumises Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul leppisid Tartu JK Tammeka ja Tallinna FC Flora 0:0 viiki. Tallinna FCI Levadia alistas tiitlinõudlejate duellis 2:0 Paide Linnameeskonna.

Mängu alustas aktiivsemalt koduvõistkond, kui Flora väravavaht Evert Grünvald tõrjus Tammeka 12. minuti nurgalöögist Ahmed Adebayo Basheri sooritatud pealelöögi ja jätkuolukorras klaaris Danil Kuraksin palli väravajoonelt. 18. minutil oli Basheril taas võimalus Tammeka juhtima viia, kuid tema üritus tabas posti. 31. minutil jõudis pall Flora väravavõrku, kui täpne oli Herman Pedmanson. Pärast videokohtunike poolset analüüsi tabamus tühistati, sest väravale eelnenud karistuslöök mängiti lahti määrustevastaselt. Videokohtunikud pidid mängu sekkuma ka poolaja lisaminutitel, kui Flora ääreründaja Nikita Mihhailov eemaldati väljakult pallivälise vägivaldse käitumise tõttu. Esimese poolaja järgsele vaheajale läksid meeskonnad väravateta viigiseisul.

Teisel poolajal läks initsiatiiv enamuses mänginud Tammekale. Kõige parem olukord tekkis tartlastele 68. minutil, kui Giacomo Uggeri löögi karistusala tagant tõrjus Evert Grünvald üle värava nurgalöögiks. Paar üksikut võimalust tekkis teisel poolajal ka külalistele, kuid eriti suurt ohtu need Richard Alandi väravale ei kujutanud. Ka Tammeka ei suutnud Flora väravas suurepärase partii teinud Grünvaldi üle mängida, mistõttu lõppes kohtumine 0:0 viigiga.

Tammeka jätkab pärast neljandat vooru endiselt kaotuseta. Nad on kaheksa punktiga neljandal kohal. Valitsev meister Flora on viie punktiga Tammeka järel viiendal kohal.

Tallinna FC Flora poolkaitsja Markus Soomets 0:0 viigi järel: "See ei ole kunagi võidetud üks punkt, vaid kaotatud kaks punkti. Ei saa aktsepteerida seda, et oleme kolm mängu lihtsalt vastasele kätte andnud. Kalevi vastu saime punase, siin [Tartus] saime punase, Paide vastu -  tõstan käed püsti, see oli minu penalti. Peame olema lõpuni keskendunud, et me ei anna [mängu] niimoodi ära."

Tartu JK Tammeka poolkaitsja Herman Pedmanson pärast mängu: "Kindel pettumus. Mängisime põhimõtteliselt terve poolaja üks mees rohkem ja meil oli nii palju võimalusi, aga ikka ei suutnud kuidagi ära lüüa."

Mängu tipphetked:

Markus Soometsa intervjuu:

Herman Pedmansoni intervjuu:

Premium liiga neljanda vooru lõpetas kahe täiseduga hooaega alustanud meeskonna heitlus, kui Sportland Arenal läksid vastamisi Tallinna FCI Levadia ja Paide Linnameeskond. 11. minutil leidis väljaku keskel aset hämmastav olukord, kui Levadia kapten Rasmus Peetson ja Paide ründaja Henrik Ojamaa läksid mõlemad palli peale ning Peetson lõi palli vastu Ojamaa jalgu. Keskjoonelt Levadia värava suunas teele läinud pall lendas latti ning sealt üle värava. Mängu järgmine oluline sündmus juhtus Paide karistusalas, kui Nikita Baranovi ja Felipe Felicio kahevõitluses tabas pall Baranovi kätt. Mängu peakohtunik Karl Koppel esialgu rikkumist ei tuvastanud, kuid videokohtunikud kutsusid Koppeli pärast omapoolset ülevaatust olukorda uuesti kontrollima. Seejärel muutis kohtunik esialgset otsust ning määras penalti Levadia kasuks. 11 meetri karistuslööki sooritama asunud Til Mavretic ei eksinud ning poolkaitsja tegi mänguseisuks 1:0. Sellise seisuga lõppes ka võitluslik, kuid väheste ohtlikke võimalustega esimene poolaeg.

Teine poolaeg oli paremate võimalustega meeskond Levadia, kelle karistuslöögid kujunesid Paide jaoks korralikuks katsumuseks. Kui 51. minuti Joao Pedro kasti saadetud tsenderdus lendas ilma suunamiseta napilt postist mööda, siis 64. minutil sai Bourama Fomba Ioan Yakovlevi madalale karistuslöögile jala vahele ning tegi mänguseisuks 2:0. Kolm minutit varem oli ka Yakovlevil endal võimalus koduvõistkonna eduseis kahekordistada, kuid tema löök kasti joonelt läks paar meetrit raamist mööda. 78. minutil oli lähedal Levadia kolmas värav, kui rünnakuga lülitunud äärekaitsja Michael Schjønning-Larseni pealöögi paarilt meetrilt pareeris Jarju reaktsioonitõrjega. Vaatamata kaotusseisule ei suutnud Paide alusatada kordagi arvestatavat survet Levadia väravale ning nii lõppeski selle vastasseisu tänavuse hooaja esimene kohtumine Levadia 2:0 võiduga.

Levadia on nelja vooru järel Premium liigas endiselt tunnistanud ainult võite ning 12 punktiga ollakse tabeliliidrid. Paide jaoks oli tänane kaotus esimene kord, kui see hooaeg on punkte loovutatud. Üheksa punktiga on Linnameeskond Nõmme Kalju järel kolmandal kohal.

Tallinna FCI Levadia väravavahtide treener Ain Tammus 2:0 võidu järel: "Ülbeks minna ei tasu. Mänguilu ei ole leida, aga tõsisasi on see, et kolm punkti ja muidugi oleme happy [õnnelikud]."

Paide Linnameeskonna peatreener Ivan Stojkovič: "Me ei olnud täna mentaalselt mänguks valmis. Normaalne ja lubatud on mäng kaotada, kuid langesime täna ilma padruniteta. See valmistab kõige enam pettumust, sest ma tean, et oleme suutelised paremaks. Täna me ei olnud oma tasemel."

Mängu parim Til Mavretic: "Suurim erinevus tänavuse ja eelmise hooaja vahel on meie energia: teame üksteist rohkem ja meeskonna tuumik jäi kokku. See teeb meid tugevamaks, oleme sõbrad ka väljakuväliselt. Tänast mängu domineerisime igas valdkonnas iga minut ja leian, et väärisime võitu."