13

07.2023

22:53

Levadia alustas eurohooaega mõru kaotusega

Tallinna FCI Levadia alustas Konverentsliiga esimese eelringi avakohtumist 1:2 kaotusega MŠK Žilina vastu. Korduskohtumine mängitakse nädalapärast Tallinnas.

Kohtumise alguses jäi Levadia Žilina võistkonna surve alla. Mänguskoori avasidki võõrustajad juba 7. minutil, kui David Duriš lahendas meisterlikult tekkinud võimaluse ning pall jäi Karl Andre Vallnerile püüdmatuks. Kui avapoolaja esimene pool kuulus kindlalt Žilinale, hakkas Levadia aegamisi oma rütmi leidma ning vastase karistusalas teravust näitama. Siiski mindi pausile vastase 1:0 edusesisult.

Teise poolaja alguses viigistas Levadia seisu. Olukord sai alguse Ioan Yakovlevist, kes saatis 51. minutil palli vasakult äärelt kasti. Žilina mängija ei suutnud palli edukalt puhastada ning ebaõnnestunud puute järel oli mänguvahendil esimesena jaol Ernest Agyiri, lahendades olukorra 1:1. Viik püsis tablool mängu viimaste hetkedeni, kuniks Heitor Marinho Dos Santos tegi üleminutitel oma kastis saatusliku vea, mis päädis vastastele 11 meetri karistuslöögiga. Patrik Myslovič mänguvahendi kindlalt võrku ning peagi kõlanud lõpuvile tähistas Levadiale 1:2 kaotust.

Korduskohtumine mängitakse neljapäeval, 20. juulil kell 19.45 Tallinnas A. Le Coq Arenal. Piletid mängule on müügil Piletitaskus.