31

07.2011

08:52

Levadia ei jätnud Tammekale võimalust

Levadia värske treeneritandem Sergei Hohlov-Simson – Marek Lemsalu avas oma Meistriliiga võiduarve, kui oli võõrsil 4:0 üle Tartu Tammekast.

Kogu kohtumise vältel olid mõlemad meeskonnad äärmiselt aktiivsed, kuid juba 15. minutil kasutas Jevgeni Novikov ära Tammeka eksperimentaalse kaitseliini ja saatis palli Mait Toomi selja taha. “Karistuslöögist võttis pall rikošeti ja sain pea vahele,” kirjeldas Novikov oma tabamust.

Tammekal õnnestus hästi rünnak, kus Kaarel Torop vasakult tsenderdas ja pall peaaegu väravasse läks, kuid  Roman Šmisko oli mees õigel kohal. Vasturünnakul saatsid pealinlased palli taas Tammeka väravavõrku, kuid seda suluseisust.

Esimesel poolajal tekkis mitu head võimalust Janar Toometil, kuid mänguvahend veeres napilt väravast mööda. Ka Tammeka pallurid ei suutnud rünnakuid edukalt lõpetada.

Teisel poolajal Tammeka harjumatule kaitseliinile – kaartide tõttu mängu vahele jätma pidanud Kaspar Kaldoja asemel oli äärekaitses Marko Sonn ja vigastatud Kaarel Kiidronit asendas Ando Hausenberg – puhkust ei antud. Teise kolmveerandtunni algul pääses Vitali Leitan vasakult äärelt kergelt läbi ja suurendas skoori. Sama stsenaarium kordus ka vaevalt kaheksa minutit hiljem.

“Mõlemal meeskonnal oli võimalusi, aga kes need paremini ära kasutab, see ka võidab,” kirjeldas Novikov ja lubas järgmisel korral lüüa ära ka need võimalused, mis seekord ei õnnestunud.

“Meile löödi väravaid väga lihtsatest vigadest, see on suur miinus. Mängupilt oli tegelikult üsna hea, kuid kui lased endale lüüa ja ise teistele ei löö, siis ei võida,” rääkis Tartu peatreener Marko Kristal pärast kohtumist.

Ta soovitas noortel mängijatel väljakul julgemalt tegutseda: “Noored peavad olema julgemad ja mehi ette võtma. Kui nad seda teevad, on tihti üsna edukad, kuid millegipärast juhtub seda ettevõtmist harva.”

Samuti ütles ta, et kuigi kogu meeskond on võrreldes varasemate aastatega teinud läbi suure arengu, on eesmärgiks siiski jõuda hea ja kvaliteetse mängu juurde, kuid sinna on veel pikk tee ja kõik võtab aega.

Mängu lõpupoole polnud tartlastel enam midagi kaotada ning nad ründasid väga aktiivselt, paar head võimalust tekkis Toropil ja kauglöögiga üritas oma meeskonna väravaarvet avada Siim Tenno. Kodumeeskonna lihtsast eksimusest pääses Leitan 90. minutil Toomiga vastamisi ja seda võimalust ta juba kasutamata ei jätnud, kindlustades Levadiale 4:0 võidu.

“Me ise ei löönud ära oma võimalusi, mis tekkisid, vastased aga küll. Lõpus läksime liiga julgeks ja tahtsime väravat, aga lõid ikka hoopis nemad,” võttis Artur Pikk mängu kiirelt kokku.

Novikov kiitis ka uut peatreenerit ja ütles, et kogu Levadia meeskond on äärmiselt kokkuhoidev ja sõbralik. “Atmosfäär on varasemaga võrreldes parem. Kui on mingi probleem, aitame kõik koos sellest üle saada,” ütles Novikov.

42 punkti kogunud Levadia jätkab neljandal kohal, jäädes võrdsete silmade juures Transi selja taha. Levadiast mängu enam pidanud Kalju on 45 punktiga teine, matši varuks omav Flora 47 silmaga liider. Tammeka püsib 26 punktiga kuuendal positsioonil.

Levadia võõrustab nädala pärast kell 17.00 algavas telemängus Nõmme Kaljut, Tammekale tuleb külla Narva Trans.

30. juuli kell 19:30 Tartu Tamme staadion (Kungla 1, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - TALLINNA FC LEVADIA  0:4 (0:1)