02

09.2012

08:13

Levadia lapsik viga läks Kalju vastu kalliks maksma

Meistriliiga 2012. hooaja meistriliitlit ihkav Nõmme Kalju astus oma unistuse suunas suure sammu, viigistades kodus FC Levadiaga 2:2.

"Võidulõhnaline viik oli, kaks korda tulime kaotusest välja, viik oligi meie miinumummeesmärk. Väga suurt pidu meil riietusruumis veel pole, mängida on veel küll," lausus Kalju ründaja Tarmo Neemelo.

"Mänguliselt me neile alla ei jäänud, olime täna parem meeskond, suutsime luua ja teha nende vastu, kuid samas jäi meil kaitses agresiivsusest vajaka," arvas endine kaljukas Ingemar Teever, kes lisas oma vormi kohta: "Füüsiline vorm jäi mul natuke vajaka, pärast Flora mängu olen saanud vaid kaks trenni kaasa teha ning väsisin platsil ära."

Kalju jalgpallifestivali raames peetud kohtumist läks 15. minutil juhtima hädasti võitu vajanud Levadia, kelle poolelt oli resultatiivne Albert Taar, kes Artur Rätteli löögi sisse suunas.

Seejärel väravat otsima asunud Kalju tegi üllatuslikult juba 40. minutil taktikalise vahetuse, tuues Tanel Meltsi asemel mängu Tarmo Neemelo. Ka Levadia tegi juba avapoolajal vahetuse, asendades Artur Pika teise poolkaitsja Andero Pebrega.

1:0 eduseisul läks külalismeeskond võimalustevaese avapoolaja järel vaheajale ning naastes oli Kaljul juba tuli takus. Oma värav saadi kätte alles ligi tunni aja mänguaja täitumisel, kui Kalju eest lõi ilusa karistuslöögi otse sisse Andres Koogas.

Võitu jahtinud Levadia sai oma eesmärgile väga lähedale 79. minutil, kui Igor Subbotin Ingemar Teeveri söödu väravaks realiseeris, kuid Kalju vastas kümme minutit hiljem Kristen Viikmäe tabamusega, mille eeltööks oli Oliver Konsa audisissevise.

"Mäng oli närviline, ega see 2:1 seisus kerge polnud, siis tundus hapu, kuid näitasime iseloomu, tulles kaks korda kaotusseisust välja. Meid rahuldas see tulemus ilmselgelt rohkem," kommenteeris Igor Prins.

"Mängijad peavad võtma vastutuse, kes selle palli peale lähevad. Isegi noorteklassis ei tehta sellised vigu, kus pall põrkab kaks korda kastis," oli Marko Kristal oma kaitsjate peale pahane viimase värava olukorras.

Võit oli ilmselgelt parem tulemus Kaljule, kes kahe vähempeetud mängu juures omab Levadia ees neljapunktilist edu. Samad meeskonnad on vastamisi ka 15. septembril, enne võõrustab Nõmme Kalju aga 4. septembril Tallinna Kalevit.

1. septembril kell 14:00 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - TALLINNA FC LEVADIA  2:2 (0:1)
Väravad: 63. Andres Koogas, 89. Kristen Viikmäe - 15. Albert Taar, 79. Igor Subbotin
Hoiatused: 32. Tihhon Šišov, 39. Alo Bärengrub, 66. Tarmo Neemelo - 8. Igor Morozov, 62. Artjom Artjunin, 83. Roman Smiško, 90.+2. Andero Pebre

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 77-Šišov, 8-Ceesay, 7-Puri, 9-Quinteri (77. 11-Viikmäe), 15-Jevdokimov (85. 10-Konsa), 75-Wakui, 16-Melts (42. 99-Neemelo).
Varus: 96-Koppel, 2-Bianchi, 11-Viikmäe, 99-Neemelo, 25-Cole, 10-Konsa, 13-Mägi.

FC Levadia: 1-Smiško, 19-Kulinitš, 4-Morozov, 3-Artjunin, 17-Podholjuzin, 22-Pikk (37. 20-Pebre), 23-Kaljumäe (90. 28-Hunt), 18-Taar, 10-Subbotin, 11-Teever (82. 6-Antonov), 9-Rättel.
Varus: 30-Pikker, 27-Raudsepp, 20-Pebre, 7-Toomet, 6-Antonov, 28-Hunt, 5-Elhi.

Mänguolud: +11, pilves vihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras.