27

08.2009

20:06

Levadia lõpetas Euromängud kena viigiga Galatasaray vastu

Tallinna FC Levadia tänavune eurohooaeg lõppes neljapäeva õhtul A. Le Coq Arenal 1:1 viigiga Türgi klubi Istanbuli Galatasaray vastu.

UEFA Euroopa Liiga play-off ringi jõudnud Levadia vandus nimekale vastasele avakohtumises Türgis alla 0:5 ning alistus kokkuvõttes seega 1:6. Hoolimata kaotusest suudeti kodupubliku silme all juhtima minna, kuid lõpuks tuli viigiga leppida.

Levadia värava lõi 51. minutil Eino Puri, kes realiseeris peaga karistuslöögi, mille Konstantin Nahk andis karistusala joonelt.

“Mul pole kunagi platsil nii hea tunne olnud, kui pärast seda väravat,” õhkas Puri pärast mängu. “Seisul 1:0 oli Tarmo Neemelol veel hea võimalus, aga paraku ei löönud ta seda ära.”

Kaitseliini ees tegutsenud Puri sõnul oli kõige raskem periood kohtumise esimese 10-15 minuti jooksul, kuid hiljem türklased väsisid, mis andis ka Levadiale omad võimalused.

Võidu võttis valitsevalt Eesti meistrilt Shabani Nonda, kes kasutas Levadia kaitsjate peataoleku ära 63. minutil.

Tänavusel eurohooajal teenis Levadia ühe võidu, kaks viiki ja kolm kaotust.

UEFA Euroopa Liigas pudenes konkurentsist ka Joel Lindpere tööandaja Tromsø, kes kahe mängu kokkuvõttes alistus Hispaania meeeskonnale Bilbao Athletic 3:4. Avakohtumise võõrsil 2:3 kaotanud norralased ei suutnud kodus enamat 1:1 viigist.