16

03.2024

12:13

VIDEO | Levadia ja Paide jätkavad kolmanda vooru järel täiseduga

A. Le Coq Premium liiga kolmanda vooru avakohtumises alistas Tallinna FCI Levadia 2:0 skooriga JK Tallinna Kalevi. Paide Linnameeskond tuli Tallinna FC Flora vastu välja kaotusseisust ning võitis mängu 2:1, Tartu JK Tammeka alistas kindlalt 5:0 seisuga JK Narva Transi.

Sportland Arenal peetud kohtumise esimese poolaja esimene pool möödus sündmustevaeselt. Mängu esimene ohtlik olukord lõppes kohe ka väravaga, kui 27. minutil viis Ken Kallaste Levadia mängu juhtima. Kalevi soomlasest väravavaht Oskari Jussi Forsman ebaõnnestus väljatulekul niivõrd, et tõrjus palli Kallaste pea kohale, kes olukorrale kiiresti reageeris. Kalevi keskkaitsja Ragnar Klavan üritas küll löögi väravajoonelt klaarida, kuid pall oli juba ületanud väravajoone.

Seejärel mängupilt elavnes ning 40. minutil oli Levadia ründaja Felipe Feliciol võimalus eduseis kahekordistada, kuid Forsmaniga silmitsi jõudes läks brasiillase puude pikaks. Levadia eduseis suurenes aga minut hiljem, kui Michael Schjønning-Larsen saatis palli Georg Panki rikošetist teist korda Kalevi väravavõrku. Seega läks Levadia poolajale 2:0 eduseisust.

Poolajal tegi Kalev kaks vahetust ning tunni täitumise eel toodi väljakule ka värske koondislane Kaspar Laur, kes skooris 5 minutit pärast sekkumist, kuid mängu peakohtunik Joonas Jaanovits fikseeris eelnenud olukorras suluseisu.

71. minutil sai löögile Kalevi teine vahetusmees Ats Purje, kes edestas duellis Kallastet, kuid tema sooritusele sai jala vahele Levadia väravavaht Karl Andre Vallner. Kolm minutit hiljem tekkis ohtlik olukord Kalevi värava all, kuid Felicio ja Forsmani mõõduvõtu teises vaatuses jäi taaskord peale soomlane. 2:0 seisuga kohtumine ka lõppes ning Levadia säilitas kolme vooru järel täisedu. Kalev sai kahe viigi kõrvale hooaja esimese kaotuse.

Levadia esimese värava autor Ken Kallaste eesootavast koondisemängust Poolaga: “Minu jaoks üks elu suurimaid koondisemänge. Praegu on sees palju energiat, tahaks juba uhada. Emotsioon on praegu hea, selle pealt on hea minna koondisesse.”

Tallinna Kalevi keskkaitsja Ragnar Klavan mängu järel: “Meie mängustiil on võrreldes eelmise aastaga muutunud ja noortel läheb veidi aega kohanemisega, aga märgid on juba positiivsed. Viimased kaks vastast on olnud Eesti tippmeeskonnad, selle üle on hea meel, et me ansamblist välja pole langenud.”

Kohtumise tipphetked:

Ken Kallaste intervjuu:

Ragnar Klavani intervjuu:

Paide Linnameeskonna ja Tallinna FC Flora vahelises kohtumises Paide linnastaadionil haarasid külalised varakult eduseisu, kui Danil Kuraksini 3. minuti löök võttis Henrik Ojamaa jalast rikošeti ning maandus Ebrima Jarju väravas. Pooltunni järel said võõrustajad kätte viigivärava, kui Robi Saarma nurgalöögi realiseeris Paide keskkaitsja Nikita Baranov, kes esindas aastatel 2011-2016 Flora värve.

57. minutil oli Paidel topeltvõimalus, kui esmalt klaaris Predrag Medici pealelöögi väravajoonelt Kristo Hussar ja seejärel läks Linnameeskonna kapten Andre Frolovi üritus napilt väravast mööda nurgalöögiks.

Kakskümmend minutit hiljem sai Paide juhtvärava siiski kätte, kui Markus Soomets kukutas karistusalas Herol Riibergi ning Robi Saarma viis penaltist kodumeeskonna juhtima. Kuigi mängu lõpus avaldas Flora Paide väravale ohtlikku survet, siis lõppes tuline kohtumine 2:1 seisuga. Võiduga säilitas Linnameeskond täisedu ning üheksa punktiga on nad Levadia järel liigatabelis teisel kohal. Valitsev Eesti meister on kogunud kolmest mängust neli punkti ning jääb liidritest maha viie silmaga.

Tallinna FC Flora äärekaitsja Kristo Hussari vahetu analüüs mängust: “Kiirustasime palliga mõnes olukorras ja ei leidnud õigeid käike. Peame kiiresti tegema vigade paranduse ja mõtlema edasi.”

Paide Linnameeskonna esimese värava autor Nikita Baranov: “Kõik klappis hästi. Meeskonna kliima on hea ja oleme saanud kolm võitu järjest. Kõik on hästi."

Kristo Hussari intervjuu:

Nikita Baranovi intervjuu:

JK Narva Transi ja Tartu JK Tammeka mängus sai jätku tartlaste hea hooaja algus, kui Narva Kalev-Fama staadionil teeniti ülekaalukas 5:0 võit. Tammeka oli kaheväravalises eduseisus juba 12. minutiks, kui esmalt viis meeskonna nurgalöögist juhtima keskkaitsja Tanel Tammik ning seejärel saatis karistuslöögi järgse lahtise palli väravasse Giacomo Uggeri.

Poolajapausilt tulid samuti tartlased paremini väljakule tagasi, sest 47. minutiks oli mänguseis juba kolmeväravaline. Oma Premium liiga esimese värava sai kirja Ezekiel Olawale Abiola Tanimowo. Ligi 20 minutit hiljem lõi Ahmed Adebayo Basher Tammeka mängu neljanda ja enda hooaja kolmanda värava ning kohtumise lõppseisu vormistas kahe hooaja vahel Tammekaga liitunud Tanimowo.

Mängu lõpus oli lähedal ka Tammeka kuues, kui Laurits Õunpuu tabas mõnelt meetrilt posti. Tartlased läksid koondisepausile, püsides tänavu endiselt kaotuseta. Kolme mänguga on teenitud seitse punkti, samal ajal kui Narva Transi punktiarve ootab endiselt avamist. Lisaks ei ole suudetud esimese kolme mänguga lüüa vastastele mitte ühtegi väravat.

Tartu JK Tammeka kapten Richard Aland suureskoorilise võidu järel: “Saime omad asjad sisse löödud ja meeskonna poolt hea võitlus. Mulle tundus, et tahtsime rohkem.”