09

04.2024

21:17

Levadia seljatas kaotusseisu ning noppis Flora eest pääsme poolfinaali

Evald Tipneri karikavõistlustel peeti täna, 9. aprillil esimene veerandfinaalmäng, mis viis vastamisi möödunud Premium liiga hooaja kaks parimat Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora. Esmalt kaotusseisu jäänud Levadia tagas 2:1 võiduga pääsu poolfinaali.

Seda, et ees ootab põnev mäng, ilmestas tõsiasi, et juba teiseks mänguminutiks olid mõlemad meeskonnad vastase all teravust näidanud. Kogu avapoolaeg kulges sarnase taktikepi all: mäng oli lahtine ning mõlemad meeskonnad jahtisid innukalt juhtväravat, milleni esmalt siiski ei jõutud. Levadia avapoolaja parim võimalus sündis napilt enne pooltunni täitumist, kui nurgalöögijärgses olukorras saatis Ken Kallaste väga lubavalt palli üle puusa ristnurga suunas, ent pall põrkas latist tagasi mängu. Kümme minutit hiljem jõudis juhtväravani Flora: Danil Kuraksin mängis end osavalt Mihkel Ainsalust mööda ning saatis värava ette terava söödu, mille toimetas võrku Erko Jonne Tõugjas.

Teisele poolajale tuli Levadia vastu isukalt ning juba 48. minutil jõuti viigiväravani: nurgalöögist saatis palli võrku Ainsalu, tehes mänguseisuks 1:1. Levadia hoog ei raugenud ja loetud minutid hiljem oli suurepärane võimalus ka juhtima asuda, kui Felipe Felicio pääses kastis löögile, ent tabas posti. Teine poolaeg jätkus tasavägiselt, kuigi lubavamaid võimalusi lõi Levadia. Mängu asuti juhtima 87. minutil, kui meeskonna kasuks määrati penalti ning Joao Pedro viis Levadia suurepärase löögiga 2:1 ette. Pingelise mängu üleminutitel tuli Levadial väljakul hakkama saada kümnekesi, kuivõrd Felipe Feliciole näidati lühikese aja jooksul kaks korda kollast kaarti, ent Flora seda enda kasuks pöörata ei suutnud ning lõpuvile tähistas Levadia pääsu Tipneri karikavõistluste poolfinaali.

Tipneri karikavõistlustel jagatakse järelejäänud kolm poolfinaalpääset kolmapäeval, 10. aprillil, kui kell 19.00 algavad samaaegselt Nõmme Kalju FC  JK Tallinna Kalev, Läänemaa JK  Viimsi JK ja Paide Linnameeskond  FC Kuressaare vastasseisud.

Tipneri karikavõistluste esimene poolfinalist on Tallinna FCI Levadia. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee