06

05.2012

09:16

Luhtunud võimalused maksid Levadiale liidrikoha

FC Levadia luhtas JK Tallinna Kalevi vastu hulgaliselt häid võimalusi ning lasi käest priima šansi tõusta Meistriiga tippu. Nii valitseb XI vooru järel kolmikjuhtimine.

"Võitmiseks tuleb oma võimalused ära lüüa," põrutas pettund Levadia kapten Igor Morozov kuuemängulise võiduseeria lõpetanud kohtumise järel.

Morozovi meelepaha oli mõitetav - esimese pooltunni vältel näitas Levadia väga head mängu. Meeskond surus Kalevi nende väljakupoolele, ründas hingestatult ning lõi ühe ohtliku olukorra teise järel. Nii Artur Rättel kui Janar Toomet lõid healt positsioonioonilt napilt mööda, Igor Subbotin jättis kasutamata mitu korralikku võimalust.

36. minutil avanes supermoment Kalevil, kui pall käis Edwin Stüfi löögist postis ja väljakule tagasipõrkunud mänguvahendit ei suutnud Kassim Aidara tabada. Kohe järgnes kiire vasturünnak paremalt äärelt, kus Janar Toomet mängis end mööda väravavht Mart-Mattis Niinepuust ja söötis penaltipunkti juures seisvale Subbotinile, ent Subbotin lõi tühjast väravast üle.

"Esimese poolaja esimesel poolel jätsime kasutamata mitu surmkindlat võimalust. Kui seis olnuks selleks ajaks 1:0 või 2:0, siis võtnuks kogu mäng hoopis teise suuna. Meie eksimused andsid vastastele enesekindlust," kommenteeris Levadia abitreener Indrek Zelinski.

Lootusrikkalt ja ilmse ülekaalu tähe all alanud mäng võttis kodumeeskonna jaoks ootamatu pöörde 39. minutil. Artur Rättel tegi keskväljal vea Kalevi jänki Sean Whaleni vastu ning vilemees Jaan Roos näitas pärast abikohtunikuga konsulteerimist Rättelile punast kaarti.

"Vaheajal rõhutasin meestele, et säilitame külma pead ega muuda taktikat - mängime vähemuses oleva vastase vastu kaitsest lähtuvalt ja ootame oma võimalusi. Paraku ei läinud kõik nii nagu kokku leppisime," tunnistas Kalevi juhendaja Sergei Ratnikov.

Levadia tõi teiseks poolajaks ründeliini endise kalevlase Rimo Hundi ning Janar Toomet siirdus Subbotini asemel äärele. Kohe oli ka Hundil paar head võimalust, kuid Kalevi väravavht Niinepuu valdused jäid alistamatuks.

Kalevi ülekaal kestis siiski vaid loetud minutid, sest nende poolkaitsja Risto Kägo pidi teise kollase kaardi tõttu väljakult lahkuma. Kümnekesi kümne vastu mängides oli Levadia endiselt domineerivam meeskond, kuid enesekindlust juurde saanud Kalev tegi mitu ohtlikku kontrarünnakut.

Veerand tundi enne mänguaja täitumist käis pall ka korraks Levadia väravas, kuid Edwin Stüf viibis Aidara pealelöögist Roman Smiško poolt tõrjutud palli võrku torgates suluseisus.

Lõpuminutid kujunesid närviliseks, kuid vaatamata survele ei suutnud Levadia skoori avada. Mõlemad meeskonnad lõpetasid võitlusliku kohtumise üheksa mehega - esimesel lisaminutil teenis Rasmus Tomson trahvikastis Smiško vastu tehtud vea eest teise kollase, mõni hetk varem pidi Levadia poolelt jalakrampide tõttu lahkuma Maksim Podholjuzin ning kõik kolm vahetust olid selleks ajaks juba tehtud.

"Tegime korraliku mängu, füüsiliselt saime teisel poolajal hakkama. Eks meil vedas ka natuke, sest Levadia noored mängijad jätsid mitu head võimalust realiseerimata - kogenud mehed oleks sedavõrd kindlad momendid ära löönud," arvas Ratnikov.

"Tänane viigipunkt on meie jaoks pigem võidetud punkt," toetas nullimängu teinud Niinepuu peatreeneri seisukohta. "Mängu alguses oli meil õnne, et vastane väravat ei löönud, aga meie kaitse mängis ka korralikult. Eelmises omavahelises kohtumises lasime lõpuminutitel punktid käest, seekord naeratas õnn meile."

"Tulemus on meie jaoks pettumus," tõdes Meistriliiga aprilli parimaks mängijaks valitud Janar Toomet. "Teisel poolajal oli mäng mäng veidi võrdsem, aga me oleksime pidanud mängu saatuse ära otsustama. Meil jäi agressiivust puudu ja me polnud piisavalt näljased. Esimesel poolajal jätsime kasutamata palju momente. Meil tuleb nüüd endale otsa vaadata ja oma vigadest kiired järeldused teha, sest juba teisipäeval ootab ees karikamäng FC Floraga. Oleme Levadia ja peame alati maksimumi poole pürgima."

Levadial on nüüd Kalju ja Floraga võrdselt 25 punkti ja kolmas. Kalev hoiab 12 punktiga viiendat positsiooni. Levadial seisab teisipäeval ees karikavõistluste poolfinaalmäng Floraga. Meistriliigas sõidetakse järgmisel laupäeval kell 17.00 algavaks mänguks külla Kuressaarele. Kalev kohtub kell 14.00 algavas telemängus Tartu Tammekaga.

5. mail kell 17:00 Maarjamäe kompleksi muruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - JK TALLINNA KALEV 0:0 (0:0)