03

06.2018

21:33

Maakondade maavõistluste tabeli tipus on Harjumaa

Eesti Jalgpalli Liit korraldas koostöös maakondlike spordiliitude ja kohalike eestvedajatega 3. juunil seitsmendat aastat Eesti maavõistlusi, kus läksid vastamisi 15 maakonna ja Tallinna linna koondised.

Tabeli tipus on Harjumaa, kes on suutnud seitsmest kohtumisest võtta kuus võitu ja on kogunud 19 punkti. Viimati sai Harjumaa loobumiskaotuste Jõgevamaalt.

Teisel kohal paikneb 15 punktiga Tallinn, kes alistas viimati võõrsil Ida-Virumaa lausa 6:0. Ida-Virumaa lõi kaks omaväravat, kaks tabamust lisas Gregor Wahl ja ühe värava said enda nimele nii Juhan Jograf Siim kui ka Marten Niilop.

Tabeli kolmas, Valgamaa, võttis ette pika teekonna Hiiumaale, kus Kärdla Linnastaadionil tunnistati väljakuperemeeste 0:2 paremust. Hiidlased asusid mängu 82. minutil Georg Linkovi väravast juhtima, teisel lisaminutil lõi meeskonna teise värava Kersten Lõppe.

Sündmusterohkeks matšiks osutus Soccernet.ee otseülekandemäng Viljandist, kus kohalik Viljandimaa alistas 4:3 Raplamaa. Avapoolajal löödi vaid üks värav, mille sai enda nimele Raplamaa mees Taavi Laurits. Teise poolaja alguses suutis Viljandimaa tänu Jarmo Ahjuperale viigistada ning viis minutit hilejm viis Ivar Sova kodusmeeskonna juhtima. Vaid kolm minutit hiljem viigistas Laurits mänguseisu 2:2-le, kuid seejärel jäi meeskond kümnekesi, kui 57. minutil teenis teise kollase kaardi Teet Kallaste. Vähemuses mänginud Raplamaa mehed asusid küll 66. minutil Raimond Stepanjuga väravast juhtima, kuid kohtumise lõpp kuulus Viljandimaale - 72. minutil viigistas seisus Markel Utsal, 83. minutil lõi võiduvärava Rasmus Alles.

Järvamaa sai kodus 5:1 jagu Võrumaast ning Pärnumaa oli võõrsil Risto Pärnati ja Reimo Madissoo väravatest 2:0 parem Saaremaast. Lisaks Jõgevamaale andis loobumiskaotuse ka Läänemaa, mistõttu sai tabelisse kolm punkti juurde ka Põlvamaa.

Sander Rõivassepp on turniiri resultatiivseim mängija 6 väravaga. Kõigis seitsmes mängus on osalenud Sander Rõivassepp (Valgamaa), Algis Kelder (Hiiumaa), Rasmus Tomson (Tartumaa), Guido Kutser (Hiiumaa) ja Teet Kallaste (Raplamaa).

Turniiri süsteem näeb ette, et kõik koondised mängivad omavahel läbi kahel korral (kodus ja võõrsil). 2012. aastal alguse saanud turniir kestab 30 aastat. Viigilise tulemuse korral selgitatakse küll võitja penaltiseeriaga, kuid protokolli kantakse viigiline tulemus ja tabelisse läheb üks punkt.

Eesti maavõistlused 2018:

3. juunil kell 16:00 Kärdla Linnastaadionil
HIIUMAA - VALGAMAA 2:0 (0:0) 
ametlik protokoll
Väravad: 82. Georg Linkov, 90.+2. Kersten Lõppe
Hoiatused: 77. Tanel Lips, 90.+1. Sander Laur

HIIUMAA: 1-Karl Värva, 2-Timo Vares, 16-Kersten Lõppe, 7-Sander Laur, 27-Sander Leigri (43. 9-Jaagup Kopli), 11-Karl Johan Kastein (80. 19-Indrek Nõulik), 3-Tanel Lips, 17-Algis Kelder, 10-Silvester Ilumets, 4-Tanel Klee, 15-Guido Kutser (60. 8-Georg Linkov).
Esindajad Mario Degtjov ja Jaan Rebel.

VALGAMAA: 99-Ermo Ojaste, 12-Alvar Kasak, 6-Mark Ivanov, 23-Sander Rõivassepp, 2-Daniel Libin (77. 29-Carl Säinas), 11-Evgeny Semenovskiy (86. 18-Dmitri Gorelov)), 22-Aleksander Ljutkin (68. 10-Vladislav Semenovski), 33-Inno Tuhkanen (77. 17-Taivo Laidla), 4-Marek Naal, 5-Martin Orlo, 7-Raiko Valk.
Esindaja Meelis Kuivits.

Pealtvaatajaid: 37
Peakohtunik: Triinu Laos
Abikohtunikud: Ilona Kirst, Katariina Järve


3. juunil kell 16:00 Narva Kreenholmi staadionil (otseülekanne: Tallinna TV)
IDA-VIRUMAA - TALLINN  0:6 (0:2)
ametlik protokoll
Väravad
: 10., 71. Gregor Wahl, 38. Juhan Jograf Siim, 63. Marten Niilop, 78. ov. Erik Kruglov, 90.+3. ov. Aleksandr Ivanjušin
Hoiatused: 33. Aleksei Tihhonov, 68. German-Guri Lvov, 77. Maksim Tšerezov - 29. Gregor Wahl, 90.+2. Ian-Erik Valge

IDA-VIRUMAA: 16-Viktor Gusev (46. 1-Nikita Jegorov), 3-Aleksandr Ivanjušin, 4-Erik Kruglov, 5-Maksim Tšerezov, 2-German Narnitski (63. 19-Maksim Porotikov), 6-Sergei Kondrattsev (46. 18-Nevil Krimm), 8-Nikita Mihhailov, 15-Arseni Kovaltšuk (46. 14-Aleksei Stepanov), 17-Vadim Mihhailov, 20-Aleksei Tihhonov, 9-German-Guri Lvov.
Esindajad Erik Šteinberg, Andrei Škaleta, Valeri Dmitrijev, Konstantin Rubtsov. 

TALLINN: 1-Oliver Ani, 17-Tauri Tursk (46. 19-Janar Adler), 13-Marten Metsniit, 4-Hans Joosep Tammerik, 8-Kaspar Tilga, 16-Marten Niilop, 2-Marcus Suurväli, 14-Juhan Jakobson (46. 18-Kevin Koppel), 10-Robert Veskimäe (53. 9-Ian-Erik Valge), 6-Gregor Wahl, 20-Juhan Jograf Siim (63. 11-Ken-Marten Tammeveski).
Esindaja Martin Klasen. 

Pealtvaatajaid: 20
Peakohtunik: Kevin Kaivoja
Abikohtunikud: Dmitri Vinogradov, Igor Kübarsepp


3. juunil kell 16:00 Kuressaare linnastaadionil
SAAREMAA - PÄRNUMAA 0:2 (0:1)
ametlik protokoll
Väravad: 11. Risto Pärnat, 64. Reimo Madissoo
Hoiatus: 35. Miikael Tuus

SAAREMAA: 44-Harald Nurmik, 7-Alari Saar (46. 5-Reio Alt), 21-Miikael Tuus, 25-Kristen Mere (76. 18-Alex Salong), 28-Karl Sirel, 99-Edmond Salong (68. 32-Kristofer Mägi), 29-Karmo Paju, 31-Karel Kööp (68. 88-Stiven Sirgo), 77-Danel Tiirats, 27-Kristo Kallas, 16-Keito Liiv (46. 13-Mihkel Alamaa).
Esindaja Jan Važinski.

PÄRNUMAA: 1-Joel Vabrit (46. 35-Kaupo Koort), 4-Kris Antsmaa (81. 22-Eiko Kuningas), 2-Veiko Vespere, 20-Mirko Mardiste (46. 27-Henri Rüütli), 14-Jako Kanter, 16-Igor Mohhov, 17-Daniel Barinov, 6-Joonas Sild, 21-Reimo Madissoo, 11-Risto Pärnat, 7-Kein Makovei.
Esindajad Igor Prins ja Dennis Kristensen.

Pealtvaatajaid: 38
Peakohtunik: Tanel Üprus
Abikohtunikud: Argo Pruul, Liisa Mere


3. juunil kell 16:00 Paide linnastaadionil
JÄRVAMAA - VÕRUMAA 5:1 (3:0)
ametlik protokoll
Väravad: 8. Lauri Reinpõld, 12. Jaagup Luts, 16. Uku Lattik, 61. Radmar Arula, 74. Kristo Kiik - 64. pen. Eduard Desjatski
Hoiatused: 77. Lauri Reinpõld - 19. Sander Taan

JÄRVAMAA: 56-Mattias Sapp, 23-Hans Artur Ehman, 8-Liivo Leetma, 20-Martin Ellram, 13-Veiko Koks, 14-Rauno Kald (46. 21-Jarmo Laanetu), 22-Rait Õlge (46. 18-Kevin Kärp), 17-Jaagup Luts (57. 5-Kristo Kiik), 7-Uku Lattik (46. 16-Radmar Arula), 10-Alar Arula, 19-Lauri Reinpõld.
Esindajad Rauno Kööp, Viktor Mets ja Johan-Kaspar Ivask. 

VÕRUMAA: 1-Mihkel Liping, 4-Ragnar Rebane (51. 14-Kait Hinn), 2-Arsen Katšmazov (46. 16-Marek Jenas), 8-Janek Siska, 10-Jürgen Kolk (67. 5-Arlet Raha), 6-Sander Taan (51. 15-Kristo Rämson), 7-Eduard Desjatski, 13-Kert Joakit, 9-Sören Veiolainen, 3-Jüri Artemkin, 12-Lauri Pilv (51. 11-Reijo Künnapuu).
Esindaja Jaanus Vislapuu. 

Pealtvaatajaid: 167
Peakohtunik: Revo Sirel
Abikohtunikud: Marto Kiisk, Nadežda Polkovnikova


3. juunil kell 16:00 Tartu Sepa kunstmurustaadionil
TARTUMAA - LÄÄNE-VIRUMAA 6:0 (3:0)
ametlik protokoll
Väravad
: 31. Rasmus Tomson, 36. Mikk Valtna, 45.+1. ov. Jan Hendrik Kangur, 48. Edgar Leht, 57. Mario Hansi, 65. Kristjan Tiirik
Hoiatused: -
48. minutil tõrjus Rene Põldmaa Edgar Lehe löödud penalti

TARTUMAA: 31-Edgar Leht, 13-Siim Valtna, 18-Vladislav Gussev, 10-Marti Pähn (57. 7-Kristjan Tiirik), 17-Andrei Tjunin, 22-Andres Verst, 5-Aleksandr Pruttšenko, 16-Kristjan Paapsi (46. 11-Mario Hansi), 20-Albert Prosa, 3-Mikk Valtna (57. 6-Siim Roops), 8-Rasmus Tomson (57. 21-Eldar Rassulov).
Mängiv esindaja Kristjan Tiirik.

LÄÄNE-VIRUMAA: 31-Rene Põldmaa, 33-Uku Laht, 2-John-Eric Juht, 5-Jan Hendrik Kangur, 30-Ragnar Nõmmela, 24-Andreas Lilleoja, 22-Hetward Ütt (61. 36-Jaan Matis Kangur), 19-Roomet Ots (61. 16-Matteo Kisand), 27-Keijo Õunapuu, 31-Robi Štšjogolev, 32-Taavi Küngas.
Esindajad Kalmer Klettenberg ja Andres Rattasep.

Pealtvaatajaid: 62
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Thor Vaas, Richard Toom


3. juunil kell 19:00 Viljandi linnastaadionil (otseülekanne: Soccernet.ee)
VILJANDIMAA - RAPLAMAA 4:3 (0:1)
ametlik protokoll
Väravad: 47. Jarmo Ahjupera, 52. Ivar Sova, 72. Markel Utsal, 83. Rasmus Alles - 17., 55. Taavi Laurits, 66. Raimond Stepanjuga
Hoiatused: 36. Jan-Erik Jegorov, 54. Rait Oja - 41., 57. Teet Kallaste, 72. Ahto Liivamäe
Eemaldamine: 57. Teet Kallaste

VILJANDIMAA: 12-Ergo Hünerson, 18-Markel Utsal, 3-Kermo Raudsepp, 8-Jan-Erik Jegorov (59. 5-Rain Tölpus), 4-Rait Oja, 6-Janno Jürisson, 13-Marek Mäerand (59. 2-Kaido Kaljula), 10-Gerdo Juhkam, 9-Jarmo Ahjupera, 11-Rasmus Alles, 20-Ivar Sova (59. 17-Egert Heil).
Mängiv esindaja Rain Tölpus.

RAPLAMAA: 12-Kristjan Pallav, 26-Joel Siniallik, 17-Teet Kallaste, 3-Ahto Liivamäe, 23-Taavi Laurits, 24-Lauri Mõttus, 11-Martin Tilk, 5-Taavi Tüvist, 7-Raimond Stepanjuga, 8-Sten Kenert Maalinn, 4-Ken Maalinn.
Esindajad Rein Pajunurm ja Reelika Mõttus.

Pealtvaatajaid: 55
Peakohtunik: Andrei Karhu
Abikohtunikud: Rasmus Maalinn, Reigo Teearu


3. juunil kell 16:00 Vaimastvere Arenal
JÕGEVAMAA - HARJUMAA -:+
Peakohtunik: Maikel Mikson
Abikohtunikud: Marko Uusküla, Voiteh Karnatsevits


3. juunil kell 16:00 Tilsi staadionil
PÕLVAMAA - LÄÄNEMAA +:-
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Silver Sepp, William Vaask

Turniiritabel pärast 2018. aasta mänge:
 Koondis M Vi K VV P
1. Harjumaa 7 6 1 0 27:10 19
2. Tallinn 7 5 0 2 20:10 15
3. Valgamaa 7 4 1 12 31:14 13
4. Järvamaa 7 4 1 2 24:21 13
5. Võrumaa 7 4 1 2 17:16 13
6. Tartumaa 7 4 0 3 17:12 12
7. Ida-Virumaa 7 4 0 3 26:23 12
8. Viljandimaa 7 4 0 3 16:18 12
9. Pärnumaa 7 3 1 3 19:17 10
10. Saaremaa 7 3 0 4 18:18 9
11. Raplamaa 7 2 1 4 13:19 7
12. Hiiumaa 7 2 1 4 9:17 7
13. Põlvamaa 7 2 1 4 10:30 7
14. Lääne-Virumaa 7 2 0 5 6:15 6
15. Läänemaa 7 2 0 5 16:25 6
16. Jõgevamaa 7 1 1 5 10:14 4


Kõigis seitsmes mängus on osalenud Sander Rõivassepp (Valgamaa), Algis Kelder (Hiiumaa), Rasmus Tomson (Tartumaa), Guido Kutser (Hiiumaa) ja Teet Kallaste (Raplamaa).

Sander Rõivassepp on turniiri resultatiivseim mängija 6 väravaga.

Kõik väravalööjad (2012-2018)
:


VALGAMAA (31)
Sander Rõivassepp 6, Priit Lehismets 4, Marek Naal 4, Mark Ivanov 3, Raul Lehismets 2, Martin Teder 2, Oliver Suur 2, Aleksei Demutski 1, Roman Raevski 1, Kaspar Rõivassepp 1, Raiko Valk 1, Heigo Kosemets 1, Jarmo Aaviste 1, Sten Teemant 1, ov. Helander Vist (Põlvamaa)

HARJUMAA (27)
Rando Leokin 3, Ander Ott Valge 2, Ergo Teino 2, Hannes Anier 2, Pelle Pohlak 2, Martin Kase 2, Mihhail Srubkovski 2, Andre Ilves 1, Marek Mäekala 1, Priidu Ahven 1, Henry Rohtla 1, Priit Danelson 1, Kaspar Kaldoja 1, Rene Aljas 1, Alexander Petrov 1, Ott Reinike 1, Siim Urva 1, Markko Kudu 1, ov. Timo Vares (Hiiumaa)

IDA-VIRUMAA (26)
Vladislav Ivanov 4, Kirill Nesterov 3, Vadim Mihhailov 2, Svjatoslav Jakovlev 2, Artjom Škinjov 2, Maksim Bazjukin 2, Vladislav Fjodorov 1, Konstantin Sarajev 1, Vitaly Kutuzov 1, Aleksandr Volkov 1, German-Guri Lvov 1, Aleksei Jahhimovitš 1, Eduard Kolpakov 1, Aleksei Tihhonov 1, Artur Korepanov 1, Roman Grigorevski 1, Georgi Tunjov 1

JÄRVAMAA (24)
Alar Arula 3, Juri Jevdokimov 2, Silver Neemelo 2, Andres Luga 1, Tarmo Neemelo 1, Andrei Veis 1, Timo Lomp 1, Marion Adusoo 1, Leino Avi 1, Arto Saar 1, Sander Paalpere 1, Urmas Raaper 1, Andero Lipping 1, Andre Mägi 1, Lauri Varendi 1, Lauri Reinpõld 1, Jaagup Luts 1, Uku Lattik 1, Radmar Arula 1, Kristo Kiik 1.

SAAREMAA (18)
Sander Laht 5, Mikk Rajaver 3, Maarek Suursaar 2, Sander Viira 1, Märt Kluge 1, Elari Valmas 1, Artur Rihvk 1, Mario Pruul 1, Sander Seeman 1, Kaarel Kööp 1, Läänemaa ov

PÄRNUMAA (19)
Tanel Melts 3, Robyn Hallmere 2, Ranet Lepik 2, Risto Pärnat 2, Robert Kirss 1, Indrek Zelinski 1, Kaarel Kaarlimäe 1, Anton Issakov 1, Daniil Ratnikov 1, Martin Pärn 1, Kristen Saarts 1, Robin Limberg 1, Reimo Madissoo 1, Tallinna omavärav


VÕRUMAA (17)
Jüri Artemkin 4, Kristjan Moks 2, Jürgen Kolk 2, Lauri Pilv 2, Eduard Desjatski 2, Kait Hinn 1, Arsen Katšmazov 1, Kert Joakit 1, Mait Raha 1, Valgamaa omavärav


LÄÄNEMAA (16)
Mark Kolosov 5, Aleksandr Vassiljev 4, Rasmus Munskind 2, Vladislav Sikirjavõi 2, Artur Matto 1, Rimo Hunt 1, Kristo Enn 1

TALLINN (20)
Tarmo Kink 4, Trevor Elhi 3, Karl Mööl 2, Gregor Wahl 2, Dmitri Kulikov 1, Raiko Karpov 1, Eduard Golovljov 1, Roman Sobtšenko 1, Alan Mones 1, Juhan Jograf Siim 1, Marten Niilop 1, ov. Erik Kruglov (Ida-Viru), ov. Aleksandr Ivanjušin (Ida-Viru)

VILJANDIMAA (16)
Tiit Tikenberg 5, Ivar Sova 2, Erko Saviauk 1, Rasmus Luhakooder 1, Rain Tölpus 1, Oskar Kivilaan 1, Kaimar Saag 1, Kristen Kähr 1, Jarmo Ahjupera 1, Markel Utsal 1, Rasmus Alles 1

TARTUMAA (17)
Aleksei Mamontov 3, Kristjan Tiirik 2, Mikk Valtna 2, Aleksandr Pruttšenko 1, Heiko Tamm 1, Hannes Tiru 1, Siim Tenno 1, Siim Roops 1, Kaarel Kallandi 1, Rasmus Tomson 1, Edgar Leht 1, Mario Hansi 1, ov. Jan Hendrik Kangur (L-Viru)

JÕGEVAMAA (10) 
Aivar Anniste 3, Mairo Tikerberi 2, Margo Parkala 2, Kaarel Põldma 2, Kristjan Kuldmägi 1

PÕLVAMAA (10)
Priit Rauelu 5, Alar Alve 3, Tarvin Kaldvee 1, Erki Mõttus 1

RAPLAMAA (10)
Rauno Tutk 2, Janar Soomre 2, Taavi Laurits 1, Karl Ivar Maar 1, Karl Tamme 1, Alo Bärengrub 1, Kaarel Saaremets 1, Kristjan Nõulik 1

HIIUMAA (7) 
Tõnis Koppel 2, Kersten Lõppe 2, Martti Pukk 1, Ken Pähn 1, Heimar Havik 1

LÄÄNE-VIRUMAA (6)
Jaanus Kaasik 2, Alari Aunapuu 2, Henri Hang 1, Kaarel Saar 1

 

Maavõistluste mängu reglement:
1. Mäng kestab 90 minutit jalgpallireeglite järgi.
2. Viigi puhul lisaaega ei tule, vaid lüüakse kohe penalteid, et selgitada konkreetse mängu võitja, kuid maavõistluste tabelisse läheb normaalaja viigiline tulemus.
3. Hoiatuskaartide puhul käib mäng jalgpallireeglite järgi. Kui on eemaldamine, siis jääb võistkond vähemusse.
4. Vahetusi võib teha nii palju kui vahetusmehi protokollis on. Sisse-välja vahetused pole lubatud.

2012-2018 maavõistluste tulemused:

2018
Hiiumaa - Valgamaa 2:0
Ida-Virumaa - Tallinn 0:6
Saaremaa - Pärnumaa 0:2
Järvamaa - Võrumaa 5:1
Tartumaa - Lääne-Virumaa 6:0
Viljandimaa - Raplamaa 4:3
Jõgevamaa - Harjumaa -:+
Põlvamaa - Läänemaa +:-

2017
Raplamaa - Ida-Virumaa 5:2
Lääne-Virumaa - Järvamaa 2:0
Valgamaa - Põlvamaa 14:1
Harjumaa - Hiiumaa 5:2
Võrumaa - Jõgevamaa 3:1
Läänemaa - Saaremaa 5:1
Pärnumaa - Tartumaa 5:0
Tallinn - Viljandimaa 2:0

2016
Viljandimaa – Tallinn 1:2
Ida-Virumaa – Raplamaa 5:1
Järvamaa - Lääne-Virumaa 3:1
Hiiumaa – Harjumaa 2:2, pen 3:5
Saaremaa – Läänemaa 11:1
Jõgevamaa – Võrumaa 2:3
Tartumaa – Pärnumaa 3:0
Põlvamaa – Valgamaa 3:7

2015
Tallinn - Pärnumaa 5:3
Viljandimaa - Tartumaa 1:4
Ida-Virumaa - Järvamaa 12:3
Raplamaa - Lääne-Virumaa 1:0
Põlvamaa - Jõgevemaa 2:2 (pen 4:2)
Hiiumaa - Läänemaa 2:0
Valgamaa - Võrumaa 2:4
Harjumaa - Saaremaa 5:1

2014
Läänemaa - Hiiumaa 6:0
Pärnumaa - Tallinn 2:0
Tartumaa - Viljandimaa 0:1
Lääne-Virumaa - Raplamaa 2:1
Jõgevamaa - Põlvamaa 3:0
Võrumaa - Valgamaa 2:2 (pen 5:4)
Saaremaa - Harjumaa 1:4
Järvamaa - Ida-Virumaa 7:3

2013
Põlvamaa - Võrumaa 4:1
Tallinn - Tartumaa 1:3
Hiiumaa - Saaremaa 0:1
Ida-Virumaa - Lääne-Virumaa 1:0
Harjumaa - Läänemaa 6:4
Raplamaa - Järvamaa 1:1 (pen 4:5)
Viljandimaa - Pärnumaa 6:5
Valgamaa - Jõgevamaa 5:2

2012
Jõgevamaa - Valgamaa 0:1
Saaremaa - Hiiumaa 3:1
Pärnumaa - Viljandimaa 2:3
Järvamaa - Raplamaa 5:1
Läänemaa - Harjumaa 0:5
Võrumaa - Põlvamaa 3:0
Lääne-Virumaa- Ida-Virumaa 1:3
Tartumaa - Tallinn 1:4   


2012. aasta maavõistlused
2013. aasta maavõistlused
2014. aasta maavõistlused
2015. aasta maavõistlused
2016. aasta maavõistlused
2017. aasta maavõistlused

Peasponsor

  • LHV

Suurtoetajad

  • Nike
  • A.Le Coq
  • Tele 2
  • Betsafe
  • Rimi

Toetajad

  • ABC Motors
  • Ramirent
  • FIFAA
  • Taisto
  • MyFitness
  • SIS
  • Baltman
  • Krausberg

Lennupartner

  • Nordica

Meediapartnerid

  • ERR
  • Õhtuleht
  • Soccernet

Partnerid

  • UEFA
  • FIFA
  • Kultuuriministeerium
  • EOK
  • Tallinn

Sotsiaalpartnerid

  • SPIN
  • SOS Lasteküla